Pezmatimi i fshikëzës - mjekim


Pezmatimi i fshikëzës - një sëmundje shumë e vështirë dhe e rëndë në të cilën duhet menjëherë të ndërmarrë hapa për të trajtuar atë. Edhe pasojat më të rrezikshme të kësaj sëmundjeje sepse inflamim mund të ndikojnë në organet e tjera të trupit të njeriut.
Kjo mund të jetë kështu, që do të preken veshkave, të cilat janë organet vitale. Pra, në qoftë se koha nuk fillon për të trajtuar inflamacion, vdekjen e mundshme. Mos harroni, gjëja e rëndësishme nuk është për të drejtuar sëmundjen në një fazë të hershme, kur ndonjë sëmundje shërueshëm. Le të shohim se si për të trajtuar infeksionin e fshikëzës, droga e përdorur për këtë, pse kjo ndodh.

Shkaqet e Sëmundjeve Cystitis, i quajtur gjithashtu sëmundje nuk është e pazakontë në botën e sëmundjes. Më i shpeshtë i kontraktimit të sëmundjes ndodh në gratë. Kjo është për shkak të faktit se gjymtimin gjenital të femrave nga natyra janë të gjitha kushtet e favorshme për paraqitjen e kësaj sëmundjeje. Arsyeja problemi fillon në trupin e fshikëzës - po bëhet një infeksion në organet urinare. Për të arritur atje, ajo mund në dy mënyra. Në rastin e parë, bakteret kanë hyrë me renale apo me gjak nga organet tashmë i përflakur. Në rastin e dytë, mikrobet vijnë nga jashtë trupit përmes organet gjenitale dhe sipërmarrje nëpërmjet sistemit urinar.


Duhet të theksohet se plug mund të vini vetëm një me sistem të dobësuar imunitar. Një person me një inflamacion të mirë imunitar pamundur, që nga fshikëza në këtë rast nuk është e ndjeshme ndaj llojeve të ndryshme të baktereve dhe mikrobeve. Nëse një person ka një sistem imunitar të dobët, pastaj ndonjë arsye jo të favorshme mund të shkaktojë sëmundje. Për shembull, hipotermi, stresi të vazhdueshëm, lodhje, lodhje, etj Gjithashtu, një nga shkaqet e inflamacionit të sistemit urinar është një shkelje e të funksionimit të saj. Për shembull, në qoftë se trupi është stanjacioni i gjatë i urinës. Hulumtuesit gjetën se cystitis mund të fillojnë të zhvillojnë pa marrë mikrobet.

Kjo ndodh kur dëmin e brendshme fshikëzës si rezultat i ndikimit negativ të kimikateve të ndryshme. Një tjetër inflamacion fajtorët mund të akumulohen zhavorr që lehtë mund të dëmtojë indet e fshikëzës brenda. Dhe, shkaku paktën e fundit por jo i zakonshëm i sëmundjes - një drogë nën standart të abuzimit. Formën e infektimit të tij dukuri të fshikëzës është 2 lloje: akut dhe kronik. Simptomat Le të shikojmë në simptomat e inflamacionit akut. Karakteristikë themelore dhe e cystitis akute - një pamje e papritur.

Shkaku më i zakonshëm i këtij lloji të sëmundjes është dridhura. Sëmundja fillon të shfaqet në emetimin e urinës, ky proces është shumë e dhimbshme për të pacientit. Dhe urina është shpesh, por në sasi të vogla. Nëse ju merrni pshurr një njeri dhe të shpenzojnë studimet laboratorike, duket se kjo përfshin më e lartë se numri normale të leukociteve. Në çdo rast, kur duke identifikuar simptomat e cystitis duhet të shihni një mjek sepse simptomat mund të shkojnë për një kohë, por sëmundja do të vazhdojnë të zhvillohen. Pra në këtë rast, inflamacion akut mund të hyni në kronike. Dhe ndonjë sëmundje kronike trajtohet më e vështirë dhe më të gjatë.

Çfarë mund të bëni ilaçin në infeksion fshikëz? Recetë 1 . Trajtimi i inflamacionit të fshikëzës duke përdorur wheatgrass. Është e dobishme që të ketë në mbledhjen e tyre të bimëve medicinale rrënjët e barit shtrat, korrur apo pranverë ose në vjeshtë. Pas një zierje e rrënjët e kësaj bime është shumë efektive në luftën kundër cystitis. Për të përgatitur zierje, imët pres rrënjë 30g bar, i hedh ujë të valë dhe të vënë në një banjë me ujë, një e katërta e një orë. Rezultuar supë duhet të pini 100 ml 4 herë më të ngrohtë në ditë. Pastaj dhimbje të shkojnë pas 3 ditësh, por për shkatërrimin e plotë të inflamacionit në trup duhet të mbajë 2-javor kurs të trajtimit.

Recetë 2 . Flokët misri vijnë në ndihmë të fshikëzës. Krijoj një filxhan çaj me flokë misri dhe pije me stomak bosh. Duke çaj mund të shtoni pak mjaltë. Pini çaj çdo ditë në dhimbje të pranishëm gjatë urinimit. Recipe 3 . Hips kundër cystitis. Merrni 2 gota të thata dhe ijet para-grimcuar dhe përzierje me 750 gram sheqer. Përzierje rezultuar derdh 700 ml 60% alkool ose vodka mirën. Rezultuar cilësi derdh në kontejnerë të jetë fort dhe të lënë të mbush për prag nën rrezet e diellit direkte. Pas 5 ditësh, pour përzierje në të njëjtën sasi të alkoolit ose vodka dhe të lënë të qëndrojë për një javë.

Pastaj tendosje, e shtrydhur nga tërësisht. Pryymayt Got mjekësi