Inflamacioni nga simptomat, bimor


Statistikat tregojnë se një në pesë gra që vuajnë nga pezmatimi i mund të bëhet jopjellor sepse kjo sëmundje duhet të trajtohet shumë seriozisht. Dhe në qoftë se ajo merr shtatzënë, të ardhmen mund të ketë probleme me asnjë shtatzënisë. Për të parandaluar sëmundje, ju duhet të dini në lidhje me shkaqet e mundshme të këtij problemi. Pra, kemi marrë një vështrim më të afërt, çfarë lloj të inflamacionit sëmundjes së simptomat, trajtimin e bimëve. Simptomat e sëmundjes - një përzgjedhje që të ketë një erë të pakëndshme, dhimbje të shpeshta barku, gjakderdhje menstrual dhe erozionin qafës së mitrës.

Këto përfshijnë dridhura, imunitet të ulët dhe sëmundjet, infeksionet seksualisht të transmetueshme (trichomoniasis, klamidia, myco-dhe ureaplasmosis dhe gonorre). Ajo është gjithashtu shumë e rrezikshme për abortin femra trupit dhe ndërhyrjes intrauterine. Shumë gra që kanë simptomat e inflamacionit të trajtimit të sëmundjes janë në kërkim për në rrugën e mjekësisë alternative. Ka shumë mjete popullore që të lehtësojë këtë problem. Megjithatë, të kujdeset për shëndetin e organeve gjenitale femërore nevojë nga një moshë të re. Për shembull veshur pelena ndikon në formimin e vezore, fshikëz, tuba dhe kanalet.


Prandaj është e nevojshme që të veshin ato vajzat si pak. Si për veshje, ajo duhet të jetë të rehatshme dhe të lejojnë lëkurën të marrë frymë. Kështu që ju duhet të heqin dorë nga gjërat me sintetike dhe pantyhose tepër të shtrënguar dhe brekë. Më mirë veshin fëmijën tuaj në një pambuku dhe liri rroba. Përveç kësaj, siç e dini për një kohë të gjatë, shumë të dëmshme për t'u ulur në dysheme të ftohtë, dritare sills hyrje, mbi shkëmbinj, të cilat kurrë nuk ndezur së bashku. Për të parandaluar më tej ndodhjen e mastitit dhe problemet me të laktacionit në gji vajzë fëmijë, e cila filloi të formuar në gji duhet të veshin bra rehatshme të bëra nga pëlhura natyrore.

Ka një infuzion i veçantë recetë e përgatitur me fara kopër. Ju duhet të plotësoni një ujë fara lugë gjelle kopër zier, atëherë le të qëndrojë për një orë dhe kuzhinier për 1 minutë. Në një ditë, për të pirë infuzion në të gjitha tre fazat. Ky mjet i ndihmon për të plotësuar gjirit. Vajzat e preferuar shumë lak shumë e rrezikshme për shëndetin, nxitjen e infeksionit në vende intime, kështu që veshin atyre vetëm në raste të jashtëzakonshme. Ju gjithashtu duhet të keni një partner seksual dhe për të shmangur lidhjet aksidentale.

Në qoftë se një grua ka dalë ende inflamacion, atëherë ka shumë trajtimet bimore. * Vendos tetë ose nëntë shekuj.

lugë bottlebrush bar dhe daisies në tas smalt, shtoni ujë dhe vlim për tre minuta në ngrohje të ulët. Hidh supë në tigan nga çeliku inox dhe të ulet në atë për njëzet minuta. Mos lejoni një çift të ju obpikav. Ajo duhet të jetë e ngrohtë. Pastaj shtrihem në një sipërfaqe të fortë dhe të kryejë vetë-masazh. Është kjo: masazh bark në një lëvizje rrethore nga hips në pubis me dhjetë herë. Pastaj thith një leckë pambuku në supë dhe të vënë në bark të ulët. Në natën, të jetë i sigurt për të veshin rroba të ngrohta. Përveç kësaj, ju mund të përgatisë futjen e rigon. Ajo do të marrë një gotë me ujë të vluar dhe 1 tbsp.

rigon lugë çaji. Një infuzion orë është gati, ajo duhet të thahet, dhe pastaj duke shtuar mjaltë, 1/3 filxhan çaj pije. Për efekt të mirë bimor Kur përflakur mbajë 3 ditë, duke u përpjekur të mos mbiftohem. Jo domosdoshmërisht çdo herë një supë i ri kuzhinier, vetëm për të ngrohtë atë. Pas 2 ditësh, të përsëritur tre procedura. Në vend të horsetail dhe kamomil dhe Calendula mund të përdorni një numër. Trajtimi i inflamacionit shtojca e mundur me ngjyra gështenjë. Infuzion i tyre ka veprim të mirë anti-inflamator. Recetë e tillë. Njëqind gram lule të përziera me një litër alkool (70 gradë).

Tre javë më vonë, tendosje dhe për të marrë 2 herë në ditë për 30 ml. Në qoftë se ju ndiqni këto këshilla, inflamacion i trajtimit do të jetë efektive! Në më e lehta të përmirësimit të sëmundjes do të vijë në rreth 3 ditë. Elvira,