Inflamacioni nga simptomat dhe pasojat popullore bimor


Aktualisht gratë një nga çështjet është inflamacion i. Çdo ditë ky takim më shumë dhe më i seksit të drejtë. Kjo sëmundje në dukje të padëmshme mund të ketë pasoja shumë të mjerueshme. Për shembull, statistikat tregojnë se 1/5 e grave nga numri i përgjithshëm të cilët kanë pasur inflamacion të vuajnë varfëri më vonë. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë këtë sëmundje në këtë artikull ne do të diskutojnë vendin e shtojca inflamacion: Simptomat dhe pasojat popullore bimor. Shkaqet inflamacion i 1. Ftohjet. Ndoshta secili prej prindërve apo gjyshja e vajzës bëri këtë lloj vërejtje: "Ngritja e tokës!

Mos të ulet në të ftohtë - zastudyshsya! ". Sigurisht, shumica e tyre të marrin këto fjalë për them nëpër dhëmbë të zakonshëm dhe nuk e dëgjoni këshillën e tij. Një shumë e vajzave në vjeshtë vonë, në fillim të pranverës dhe dimrit në ditët me diell që ecin në funde të shkurtra dhe pantyhose hollë, dhe ndërsa dimër pa kapele. Por kjo është në lidhje me kapele. Gjuha e ngrirjes pjesët e trupit atëherë femrat kanë probleme me fertilitetin. Chill është shkaku kryesor i inflamacionit në formimin e shtojca. Fakti që trupi rezultuar humbet aftësinë e saj për të mbështetur patogjene të ndryshme. 2.


Dështimi i higjienës personale dhe seksuale. Për të penisit duhet të trajtohen me kujdes dhe ndjeshmëri që nga lindja. Vëmendje e madhe duhet t'i kushtohet të brendshme. Jo çdo gjë që është ndikim pozitiv në modë në shëndetin tonë. Për shembull, i tillë popullor tani lak nuk është shumë e sigurt. Pas të gjitha, ata nuk do të krejtësisht të mbuluar vajzat pjesët private, në këtë mënyrë mikrobet dhe bakteret rrugët e pista e qytetit mund të lehtë të depërtojnë në epididymis. Në lidhje me rregullat e higjienës seksual, pastaj në vend që të angazhohen në kontakt seksual me një djalë të veçantë, të mirë e shohin atë. Dhe mos harroni për të mbrojtur veten e tyre.

Gjithashtu, nuk do të ndryshojë partnerë si doreza, sepse trupi nuk mund të përshtaten me miliona të tjerëve mikrobeve depërtojnë në atë çdo natë, dhe herët a vonë bie i sëmurë. Simptomet e inflamacion të Nëse sëmundja është në formën akute, dhimbje shprehet zakonisht shumë i fuqishëm dhe i dominuar në bark të ulët. Përveç kësaj, në disa raste, dhimbje mund të jetë colicky në natyrë.
Inflamacion kronik i shtojca dhimbje e shurdhër, zakonisht përforcohet gjatë ciklit menstrual dhe aktivitetet fizike. Nëse e majta sëmundje të patrajtuar, forma akute përfundimisht derdhet në kronike.

Në të dy rastet, mund të ketë një ethe. Për sëmundje karakterizohet me ndarjen e një erë shumë të pakëndshme. Përveç kësaj, sëmundja mund të ndikojë në menstruacioneve dhe erozionin qafës së mitrës. Prandaj është e rëndësishme që të kontaktoni gjinekolog tuaj në recetë dhe të fillojnë trajtimin. Është e mundur për të mësuar ajo rekomandon për të trajtuar inflamacion të bimëve dhe mjeteve juridike popullore që ajo rekomandon për të përgatitur. Ne redaktuar faqe ju jap vetëm disa receta popullore. Trajtimi i inflamacionit të mjeteve juridike popullore Në çdo rast, është më mirë për të parandaluar sëmundje se sa për të trajtuar atë.

Por në qoftë se ju të mbrojtur veten nga pezmatimi i dështuar, ka disa trajtime popullore rekomanduara në mjekësinë popullore: • Vendos në një tas smalt 8 lugë barishte farmaci kamomil dhe horsetail, të mbuluar me ujë. Vendos në sobë, çiban dhe kuzhinier tjetër për ngrohje të ulët për 2-3 minuta. Të supë rezultojnë derdh në një enë prej druri. Pasi çifti do të jetë mesatarisht të ngrohtë, të ulen në krye të këtij tas për 15-20 minuta. Kini kujdes të mos obpechitsya atë! Pas procedurë shtrihem mbi një mobilje të vështirë të bëni masazh të ardhshëm. Nga ijet ndaj pubis bëjë 10 vrullin rrethore.

Presion që të jetë mesatare, jo shumë i zellshëm, por jo shumë i dobët. Pastaj thith një leckë pambuku në supë e përdorur, e vënë në vendin që janë masazhin, veshin Gete ngushtë dhe ukutaytesya shall. Kjo procedurë duhet të bëhet çdo ditë para se të shkojnë në shtrat. Së bashku me pije masazh çaj gjatë natës me rigon. Për ta bërë atë 1st.l. Herbs filxhan krijoj ujë të valë. Insistojnë 01:00, tendosje. Hani nxehtë. Shije mund të shtoni mjaltin. Pas disa ditë ju do të vini re një përmirësim të dukshëm. • Kur përflakur mirë të këshilluar që të marrë një tretësirë ​​e lule gështenjë.

Ai ka thithjen e pronave. Për ta bërë atë 100 gram të para derdh një litër 70% alkool dhe të lënë për 3 javë. Tendosje. Përfunduar tretësirë ​​merret me gojë në 30 gram në mëngjes dhe në mbrëmje. Procedura për pranimin e mjet për të prodhuar një sëmundje kurë. • 1 tbsp. l. Piper ujë dhe çantë gra derdh në një termos, i hedh një pintë ujë të zier, për 2 orë. Pastaj tendosje. Gati për të marrë infuzion e 100 gram në gjysmë ore para ushqimit tri herë në ditë. • Horsetail dhe përzierje hithër hithër në sasi të barabarta. 2 lugë lëndëve të para e vënë në një termos, i hedh një pintë ujë të valë dhe të lënë të mbush brenda 1 ore.

Tendosje. Merrni 100 g 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Gjatë dhe pas trajtimit mos harroni të marr masa të thjeshta parandaluese: veshin rroba të ngrohta jo vetëm në krye, por pjesa e poshtme e trupit, për të shmangur ngrirjen, njomje ato dhe hipotermi. Ndjenja e sëmurë, menjëherë kontaktoni mjekun tuaj, sepse inflamacion më shpejt do të zbulohet e, filloi trajtimin për Popullit, më shpejt ju do të shërohen dhe problemet pak shëndetësore në të ardhmen. Lidhur bimeve gjithashtu nuk hezitoj! Këto recetave në dukje të thjeshta që përdorin fuqinë e tyre të vërtetë në gjendje për të rivendosur shëndetin tuaj gjinekologjik.

Nëse doni të qëndroni i bukur, i dëshirueshëm dhe sexy, pastaj mbulohen, të kujdeset për veten dhe për shëndetin tuaj seriozisht. Rinat Abdrahimov,