Inflamacion i trajtimit kombëtar, simptomat


Mitrës dhe vezoreve janë tubat fallopiane. Dy prej vezores janë legen femra. Që ata bënë hormonet seksuale femërore, dhe në to të pjekur vezë. Një tubat fallopiane të kryer vezë të pjekur nga vezoret në mitër. Shtojca shëndetshëm janë gjithmonë nën kushte sterile. Por, kur trupi është i dobësuar, të tilla si ftohjet, kushtet ku mikrobet, bakteret merrni në ta, duke shkaktuar inflamacion, të tilla si Andeks. Inflamacion tenton të çdo gruaje. Prandaj, është e rëndësishme të dini për inflamacion të trajtimit popullore, simptomat, si për të mbrojtur veten e tyre nga sëmundje, që të dini në lidhje me shkaqet e sëmundjes.

Gjithashtu të gjetur nëse trajtimin e inflamacionit të një shtëpi. Cilat janë shenjat dhe simptomat e inflamacionit të? Ka dy forma kryesore të sëmundjes, të cilat çojnë në simptoma të varet. Në formën akute, pacienti ndihet e shurdhër, zvarritje dhimbje në bark, shpesh i jep në këmbë të gjithë. Ka shkarkojë, rritjen e temperaturës trupore. Kur marrëdhënia siklet, dhimbje atje. Shpesh kjo formë e sëmundjes duken të vonuar menstruacioneve, apo anasjelltas, ka një rritje të gjakderdhje. Forma kronike zakonisht diagnostikuar pas keq trajtim kur sëmundja është mbytur, por nuk inflamacion akute të dolikuvaly.


Simptomat e formave kronike nuk janë theksuar aq sa në formën akute. Zakonisht ka dhimbje barku shpeshtë, pak rritur temperaturën në 37 gradë.
Nuk janë shkarkimi i lehtë, përgjumje, nervozizëm. Nuk mund të formësojnë rrjedhën e inflamacionit kur ka simptoma në të gjitha është vërejtur. Sëmundja është e nevojshme për të trajtuar, pasi ajo është inflamacion i shkaktar kryesor i infertilitetit femëror dhe rrit rrezikun e shtatzënisë ektopike. Shkaqet e sëmundjeve inflamatore Arsyet kryesore janë: Sëmundjet e transmetueshme seksualisht, tensioni nervor, mbingarkesë psikologjikisht, imunitet të ulët, hipotermi, sëmundjet virale, komplikimet nga gripi, SARS, çrregullime hormonale, seksualisht asnjë kërkesë.

Si për të trajtuar inflamacion? Me kohë, trajtimi i duhur i simptomeve akute zhduken pas disa ditësh. Por edhe duke përmirësuar gjendjen e përgjithshme të pacientit, trajtimi nuk mund të ndalet, ju keni për të përfunduar kursin. Para së gjithash, një gjinekolog specialist të përshkruajnë trajtim të përbërë nga anti-inflamator, antimicrobial, terapitë rigjeneruese. Trajtimi është mjaft e gjatë, e rëndë, por e nevojshme. Njerëzit të trajtuar inflamacion në shtëpi Që nga kohët e lashta, sëmundja është nxitur me anë të dush me hala. Për të përgatitur pishe supë, të mbledhë 1,5 kg të fidaneve të freskëta të rinj të degëve të bredh, hala bredh.

Në mëngjes, pour përzierje 5 litra. ujë të vluar, pastaj në ngrohje të ulët për 30 minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit, të mbuluar, të lënë për ditë. Në mbrëmje, derdh në banjë me ujë, tendosje dhe derdh lëngun e mishit në të njëjtën pisha. Temperatura e ujit nuk duhet të kalojë 38 gradë. Qëndrojnë në banjë për gjysmë ore. Kursi i trajtimit - 10 procedura. * Përgatitja në shtëpi këtë ilaç: Mix së bashku 1 tbsp. hips, 2 c. l. vyazolystnoy meadowsweet barishte, lë daisies, pranga bar. Të gjitha përzierje mirë, 2 lugë. l. herbs pour 0,5 litra. ujë të ngrohtë, të mbuluar, të lënë për 5-6 orë. Pastaj vlim, hiqni nga të nxehtit, tendosje, le të ftohtë.

Të gjitha supë pini sasi të vogla gjatë gjithë ditës. Kursi i trajtimit 2-3 javë. * Cook lëng në shtëpi kungull i freskët, pini atë të paktën 1 tbsp. në ditë, hani boronicë sa më shumë të freskët, boronicë, chokeberry, ferrë. Useful marrë 1 tbsp. l. lëng i freskët i aloe lë shumë vite, tri herë në ditë para ushqimit. * Mix sasi të barabartë të manave të egra u rrit, rrush pa fara e zezë. Pastaj 2 tbsp. l. përzierje kokrra të kuqe pour 1 tbsp. ujë të ngrohtë. Le të ftohtë, shtoni në shije mjaltë ose sheqer, pi një gjysmë gotë të paktën 4 herë në ditë. Hidh 3 lugë. l. 2 lugë gëlqere ngjyrë.

ujë të valë. Cover, të lënë për gjysmë ore. Strain, pije në vend të mëngjes, çaj mbrëmje. Në shtëpi, ju mund të kaloni trajtime të ujitjes. Për ta bërë këtë, përzierje pjesëve të barabarta të barit horsetail, knotweed, lule të thata e Calendula, Yarrow barishte, lule të thata të vdekur-hithrat, mallow. Tani, 2 tbsp. l. përzierje pour 1 litër. ujë të vluar, të përfundojë, të lënë për një orë. Strain, le të ftohtë në temperaturën e trupit. Kaloni dush dy herë në ditë, të paktën 2 muaj. Për të përfunduar shërim. * Brew në një pjesë të madhe të pellgut smalt sanë pyjeve. Uluni në një palë fshehur një batanije të ngrohtë.

Procedura përsëritet derisa simptomat e inflamacionit. Duke përdorur inflamacion të trajtimit në shtëpi, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj - një gjinekolog. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!