Manaferrat ngrira receta me manave të ngrira


Kohët e fundit gjithnjë e më shumë popullor janë bërë ushqime të ngrira: manaferrat, fruta, perime përzierje. Kjo është e justifikuar: manaferrat ngrirë - një mundësi për të marrë vitaminat dhe mineralet në dimër; vlera e tyre ushqyese është shpesh më e lartë se ajo e shitjes freskët në supermarkete, ato mbeten krejtësisht aroma natyrore dhe shije, të lejojë të gatuaj enët e ndryshme. Pra, le të flasim sot për manaferrat ngrirë, receta me manave të ngrira. Ju mund të ngrijë pothuajse të gjitha "sezonal" manaferrat: raspberries, gooseberries, luleshtrydhe, qershi, kumbulla, Kastrati, Kastrati, rrush, buckthorn, currants, kajsi, manaferra dhe shumë të tjerë.

Por shpesh shtrohet pyetja: çfarë mund të jetë i gatuar nga manaferrat ngrirë? Ju mund të, natyrisht, vetëm të mbushur ato me sheqer dhe hani pas shpërbërjen. Por ka receta të ndryshme për enët që janë manaferrat ngrirë. Pra, ju sugjeroj disa receta të thjeshta me manave të ngrira.

Byrek i mbushur me luleshtrydhe të ngrira . Për testin kemi nevojë për një miell filxhan, gjalpë (100 gram), një qese me pluhur pjekje, sheqer, vezë whipped (100-150 gram sheqer - 2 vezë). Me pastë të piqem një tortë me ngjalli shumë buzë, të përhapur në një pjatë, të ftohtë. Lubricates byrek gjalpë e ëmbël (beat me mikser ose një blender me një sheqer pak vaj 2-3 teaspoons pluhur).


Luleshtrydhe të ngrira prerë në gjysmë, e vënë në mënyrë të vendosur mbi tortë. Marrja pelte (mundësisht të kuqe) dhe të mbushur me manave.
Kur pelte ndërpreu, ju mund të dekoroj tortë me krem ​​whipped. Është e lehtë dhe të shpejtë ju mund të gatuaj tjetër byrek : Merrni dy kuleç brumë (ju mund të marrë të gatshme galetë, duhmë, maja), midis atyre vë manaferrat ngrirë. Brumë në perimetrin zaliplyuye fort dhe piqem në furrë derisa të artë ngjyrë kafe (ju mund yndyrat një byrek me vezë e verdhë veze të rrahur dhe sheqer). Sasi e vogël gati tortë me sheqer pluhur, cool. Brumë është shumë mirë seeping lëng i manave, tortë dhe ruan shijen e tyre.

Shumë e lehtë për t'u përgatitur me puffs ngrira lulushtrydhe . Për përgatitjen e tyre ju do të duhet një pastë pudre (pa maja;). Ajo është gjithashtu e mundur për të marrë të ngrirë. Brumë shkrirë, luleshtrydhe shkrirë ndërsa (më mirë për të bërë atë në frigorifer). Pritini brumë në sheshe, të përhapur luleshtrydhe, do ta spërkatë me breadcrumbs, të përfundojë "zarf", dhe piqem në furrë deri artë ngjyrë kafe. Smussi e luleshtrydhe të ngrira . Smussi - një koktej me manaferrat apo fruta me kos. Mix në një blender një filxhan kos natyral, lëng portokalli (1/3 filxhan) 7-8 manave të ngrira luleshtrydhe, shtoni sheqer në shije.

Shërbyer kjo bukuri më mirë në xhami transparent të lartë me një kashtë. Me manaferrat ngrirë të shkojnë shumë pije frutash shijshme . Ju mund të eksperimentojnë me çdo manaferrat, unë sugjeroj që të provoni këtë përbërje: 100 gram rrush pa fara e zezë, 3-4 copë luleshtrydhe, Kastrati 2 lugë sheqer në shije. Lahen manaferrat, të vënë në një pjatë qelqi dhe i hedh ujë të vluar (uji duhet vetëm të mbyllni manaferrat). Llokoçis deri rrush pa fara i shkrirë. Pastaj derdh ujë (një litër) të valë, shtoni sheqer (3 lugë), mbyllni kapakun dhe enë kuzhine insistojnë 03:00. Berries klikoni, dhe lëng i filtruar, pour atë në një brokë ose shishe.

Shërbyer lëng i ftohtë më mirë (ju mund të shtoni kube akulli). Ju mund të gatuaj Morse ndryshe - Çdo manaferrat ngrirë grimcuar me sheqer me mikser (ose blender) dhe në masë rezulton derdh ujë të ftohtë zier. Strain - dhe lëng është gati! Manaferrat ngrira mund të përdoret për të komposto gatim . Chokeberry mirë se çdo komposto do të shtojë një ngjyrë të mrekullueshme të pasur, sidomos në kombinim me currants, qershi. Një litër ujë të mjaftueshëm të valë që të marrë një ose dy ca grushte manave. Ju mund të shtoni nenexhik ose sheqer kanellë. Me manaferrat ngrirë mund të zier puding .

Fit ndonjë manaferrat, detit buckthorn, raspberries, currants zi, luleshtrydhe, Kastrati, dhe përzierje fruta chokeberry. Per litër ujë është e mjaftueshme për të marrë dy ca grushte manave, shtoni sheqer për shije, të sjellë një çiban, dhe derdh një lumë e hollë e niseshte, tretur në ujë. Cook për 5-10 minuta, nxitje të vazhdueshme. Ftohtë. Gjithashtu manaferrat ngrirë - një bazë të mirë duke e bërë desserts . Merrni rrush pa fara e zezë (dredhëza, manaferra, raspberries) - 300-350 gram, sheqer pluhur (2-3 lugë), 150 gram kos natyral, një lugë çaji sheqer vanilje. Manaferrat shkrij pak dhe e rrahën me një mikser me sheqer vanilje dhe sheqer pluhur, shtoni kos dhe për të sjellë poshtë një tjetër minutë.

Vë në vazo ose kremanki, dekoroj manaferrat. Si një bazë për ëmbëlsirë me manave grimcuar mund të marrë kos, djathë, akullore. Shpejt Viti i Ri, kështu që do të gatuaj origjinale Shake New Year (shake) . Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për një filxhan manaferrat ngrirë, shishe shampanjë, një shishe verë të bardhë, një sheqer pak (të shtoni në shije). Manaferrat, sheqer të vënë në një brokë të gjerë qelqi, derdh shampanjë, dhe të lënë për 1,5-2 orë. Shtoni verën ftohtë derdhur me berries në syzet e gjerë. Nëse ju vetëm shkrirë manaferrat, është më mirë për të bërë atë gradualisht, në frigorifer për manave nuk e kanë humbur duket tuaja janë zhdukur dhe asnjë lëng.

Svetlana44,