Duke qenë shkaqet mbipeshë që bëjnë, si për të përcaktuar


Metodat Mbipesha dhe e ka hequr të saj është pothuajse tema më aktuale dhe të popullarizuara në mesin e grave. Pothuajse çdo vajzë është problemi mbipeshë katastrofike. Të ballafaquar me problemin e grave mbipeshë përdorin mënyra të ndryshme për të trajtuar atë. Deri më sot, ka shumë lloje të dietat, objektet stërvitje, procedurat kozmetike që kanë për qëllim marrjen shpëtoj peshë të tepërt. Por për të në mënyrë efektive të hequr qafe paund shtesë duhet të di arsyet për të cilat njerëzit duke fituar peshë. Në thelb, kjo kontribuon në aktivitetin e ulët fizik dhe overconsumption e kalorive. Në këtë artikull ne do të flasim me këtë faqe interneti editoriale atë se si dhe sa të hani për të humbur peshë dhe për të parandaluar akumulimin e paund shtesë.

Pasi të keni me motive nga me atë që duket mbipeshë, ju duhet të kuptoni nëse ju keni atë. Kohët e fundit, kjo rritje i centimetra njerëzore zbritet 110. Dallimi ndërmjet numrave në peshore dhe vlera që rezulton është pesha e juaj. Çdo gjë është e mirë, por çfarë nëse ju jeni mbipeshë? Diets. Përse nuk i përdorin ato në luftën kundër trashje? Në luftën kundër paund shtesë, në asnjë rast nuk duhet të përdorin dietë. Gratë që kanë përjetuar vetes dietë, metabolizmi ngadalësohet në mënyrë të konsiderueshme, trupi fillon të mohoj dhe të mos grumbulluar kalori në ditë me shi. Rezultati merret pas dietë, ju nuk do të jetë e gjatë ju lutem.


Peshë ju humbni gjatë dietë, të kthehet në një masë më të madhe. Përveç kësaj, pothuajse çdo dietë ka të metat e mëposhtme: • Lactose është organi kryesor minus dieta më. Ushqimi mund të shpejt të japë rezultat të vazhdojë të jetë i sigurt dhe mjaft e thjeshtë. Por ajo nuk mund të vijë me një person. • Kur ju qëndroni në një dietë mund të mungesës ushqyesve të caktuara, minerale dhe vitamina të nevojshme nga trupi i njeriut. Dëm dhe mungesa e rëndësishme për elementet e trupit dhe komponimet mund të çojë në sëmundje të ndryshme kronike. • depresioni i vazhdueshëm dhe humor në depresion.

Këto aspekte psikologjike janë shpesh në qëndroni në një dietë, veçanërisht në qoftë se ajo përbëhet nga një minimum prej ushqimit. Në qoftë se një njeri ishte ulur në një dietë për herë të parë, probabiliteti i një avari nervor rrit në mënyrë dramatike, e cila mund të çojë në një tjetër grup të peshë të tepërt. • Humbja e mases muskulore. Megjithatë, ju do të humbni yndyrë trupit dhe disa muskujve, e cila mund të ndikojë negativisht në shëndetin dhe pamjen. • dehidratim. Plotësisht eliminimin e kripë nga dietën tuaj, trupi fillon të humbasë ujë shpejt. Është e njohur se mungesa e ujit të çon në akumulimin e toksinave.

• Dobësimi i sistemit imunitar. Çdo dietë dobëson sistemin imunitar, i cili me siguri ndikon shëndetin. • Varësia emocionale në dietë. Pas qëndrimit në dietë, personi ka frikën e ushqimit. Nëse dietë dha rezultatet e dëshiruara, frika nga ri-duke fituar paund shtesë, një person refuzon të dietë normale dhe të ekuilibruar, e cila mund të çojë në sëmundje serioze. Tani, ka shumë të ngjarë që ju keni një pyetje: "Deri sa ju të luftuar trashje nëse dietë e keqe për shëndetin? "Zgjidhja kryesor dhe më të sigurta për të peshë të tepërt është të ushqyerit e duhur.


Nën ushqimin e duhur nuk është menduar për të përdorur një sasi të vogël të ushqimit. Ushqyerit të bazohet në konsum kalori. Kur ndërtohet siç duhet dietë ju mund të përballojë për të marrë një sasi të madhe të ushqimit, por kalori të ulët. Ushqimi njeri që dëshiron për të humbur peshë Ju hani 3-4 herë në ditë? Harrojnë për të. Hani 5-6 herë në ditë, por në pjesë të vogla. Në mënyrë që të mos shkaktojë një oreks e rritur, për të përjashtuar nga dietë tuaja djegëse, ushqime të kripura dhe seasonings. Vakt e fundit duhet të jetë 3-4 orë para gjumit. Në natën, në qoftë se ju jeni të shqetësuar në lidhje me uri, ju mund të pini një gotë kos, hani karrota.

Sigurt enët janë marrë për të pjekur, steamed ose të ziera. Shmangni skuqur, copëtuar dhe ushqim pureed. Gjithashtu vlen të mbajtur në dietën tuaj me vakt buke gruri. Bukë mund të hani vetëm proteina dhe proteina-krunde ose grurin e 100-150 gram në ditë. Përfshini në ushqimet tuaja dietë dhe produkteve që përmbajnë sa më shumë yndyrë, proteina dhe ujë. Ky ushqim ka një koeficient të lartë nasychuvanosti, por kalori të ulët. Ky ushqim ndihmon të përmirësuar metabolizmin në trupin tuaj që nxit djegien yndyrë efikase dhe si pasojë të hequr qafe paund shtesë.

Për më tepër, ndryshe nga dieting, ju nuk do të shqetësojë urinë. Gjithashtu të llogaritur sasinë e nevojshme dhe kalorive në ditë. Për llogaritjen e rritjes së saj në centimetra zbres 110. Kjo u përmend më lart. Rezultati shumohen me 28. Ju merrni sasinë e kalorive që ju dëshironi për të konsumuar në ditë për të marrë më afër peshën e tyre ideale për rritjen e tyre. Kjo sasi e kalorive që ju duhet për të ruajtur atë dhe për të parandaluar të tepërta në të njëjtën kohë ajo nuk mund të reduktohet. Me kohë dhe shpejt keni arritur peshën tuaj ideale. Por kjo nuk është e gjitha, përveç dietë e duhur, mos harroni të pini shumë ujë (8-12 gota në ditë).

Të sjellë ujë nga trupi juaj, toksina dhe substancave të tjera të dëmshme. Për të arritur rezultate më të shpejta, përveç të ushqyerit e duhur, aktiviteti fizik duhet të rritet. Aerobics dhe forca të trajnimit me pesha të lehta është një mënyrë e madhe për të djegur yndyrë. Këtu ne flasim për peshë, arsye për të bërë, si për të përcaktuar se çfarë është. Ndoshta ne kemi zbuluar sekretin e grave që nuk ulen në dietë, duke ngrënë normalisht dhe nuk fitojnë paund shtesë. Nëse ju dëshironi që të jetë në mesin e këtyre grave, atëherë ju keni nevojë për të mbledhur të gjithë do të pushtetit të marrin në konsideratë dhe si duhet kompozoj dietën tuaj dhe, natyrisht, të filluar jetë aktive.

Me qasje të drejtë për zgjidhjen e problemit të rezultatit mbipeshë nuk do të kenë kohë për të pritur! Rinat Abdrahimov,