Përgatitjet për dimër - recetave domate


Nuk janë një shumë e boshllëqet më të shijshme dhe origjinale receta për domate dimrit. Në çdo rast ku ne të merrni një enë me domate të shijshme dhe janë të gjithë të lumtur për të ngrënë, mos harroni për të lëvduar zonjë për aftësinë për të gatuaj. Por ju duhet për të dëgjuar lëvdata, sigurisht, e di se si për të ruajtur domate dhe ndërsa ende i përgatitur deliciously. Ne redaktuar faqe do të ju tregojnë më shumë për këtë në artikullin "Përgatitjet për dimër - recetave:. Domate" Filloni me recetë domate shijshme turshi për dimër. Për këtë recetë jashtë domate të shijshme. Ato mund të ruhen në frigorifer. Ata të gjithë dimrit do të kënaqem.

Së pari ju duhet për të përgatitur enët dhe kapak. Për ta bërë këtë, ata duhet të pastrohen me sode dhe pastaj të vënë të thatë në diellin. Ju gjithashtu mund të përdorni kavanoza me kapak dehur. Domate zgjidhni vogla dhe ua vënë fort në kavanoza. Pritini unaza karrota dhe pastron karafil hudhër. Shtimi i atyre karrota, hudhër direkt në bankë. Pasi banka është e plotë, pour domate në ujë të valë. Për bankat nuk janë plasaritur, uji duhet të derdh një rrjedhë e hollë, duke u përpjekur për të derdh në bankat e qendrës. Pasi hodhi ujë, duke i dhënë bankën për të ftohur. Koha e ftohjes do të jetë rreth njëzet minuta.


Ujë ftohur është derdhur në tigan, dhe domate dhe karrota me hudhër duhet të mbeten në të. Me ndërfutur në një tigan të gatuaj në ujë shëllirë. Në ujë drenazhuar nga kavanoz tre-litër, të marrë tre teaspoons e kripë, katër lugë sheqer. Të gjitha përzierje dhe të vënë në shëllirë zier, pas valë shëllirë menjëherë pour domate në kanaçe. Jo erëza më shumë është e nevojshme. Para mbylljes bankat, top atyre në çdo kavanoz tre-litra derdh dy lugë uthull 70 për qind. Mbyllja e bankave, ata duhet të kthehet dhe të përfundojë. Le të paraqiten në një pozicion për të ftohur. Për kavanoz tre-litër do të duhet rreth dy kilogram domate, karrota dhe dy mesatarisht rreth gjashtë hudhër zubochky.

Këto domate të qëndrojë për një kohë të gjatë, ata ndjehen të përkryer në temperaturë dhome. Si mund të domate pa shëllirë kripë? Kjo është recetë origjinale që nga ndoshta jo të gjithë e di se çfarë të kripës domate për dimër pa shëllirë. A jeni një kilogram e domateve duhet lugë gjelle kripë dhe një lugë çaji sheqer, madje kopër dhe hudhër. Shpesh, për këtë recetë janë domate të kuqe, por ju mund të përdorni këtë recetë për domate të gjelbër. Ne duhet të kujtojmë se domatet e kuqe prosolyuyetsya vend se të gjelbër. Vetëm dy ditë ata janë të gatshëm, e gjelbër është ditë kanë për të dalë tre ose katër.

Pra, lani domatet dhe i vuri në një qese plastike e ushqimit. Nëse ju preferoni, ju mund të prerë hat domate. Pastaj shtoni erëza, hudhër hedhin copa të mëdha, kopër copëtuar. Atëherë ju duhet të lidhin një paketë dhe shkundur mirë për përzierje. Tani qese plastike të vënë në një tjetër paketë të ngjashme dhe ri-i lidhur. Vendos domate në një vend të ngrohtë për dy ditë. Dy ditë më vonë, domate kripur janë gati. Për domatet e gjelbra duhet më shumë kohë, rreth tre ose katër ditë. Kur pickling domate paketë duhet të tronditur periodikisht. Recetë për domate të gjelbër, i mbushur me hudhër dhe herbs Ajo do të marrë 500 gram domate jeshile.

Nga këto, hiqni kapakun. Njëzet gram karafil hudhër të jetë i pastër, gjithashtu të prerë imët gjelbër 70 gram. Fara e domate paste fole një lobules hudhër, bimeve dhe rras kripë. Pastaj domate përgatitur nevojë për të bërë një enët të gjerë nën presion dhe të bëjë të ftohtë. Pas pesë ditësh, shëllirë është shkarkuar dhe duhet të vlim. Domate janë të organizuar nga bankat dhe derdhi shëllirë të valë. Nëse ju merrni një gjysmë litër kavanoza, shterp atyre një domosdoshmëri për pesë minuta litër kavanoza kohë sterilizimi është rreth dhjetë minuta.


Pas sterilizimit, bankat duhet të rrokulliset. Recetë konservuar domate me piper Në kavanoz tre-litra ju duhet paund dy e gjysmë të domateve, pod piper i hidhur i kuq, njëri speca të kuqe, bizele dhjetë piper i zi dhe allspice pesë arra, majdanoz i freskët dhe një karrota. Domate peeled, ata vënë në kavanoza dhe shtoni erëza. Pastaj derdh të gjitha shëllirë e. Për të përgatitur shëllirë në dy litra ujë duhet tridhjetë gram kripë, gjashtëdhjetë gram sheqer. Pasi domate me erëza të mbushura me ujë me kripë, të vënë bankën në një tigan me ujë të ngrohtë në zjarr.

Kur uji fillon të vlim në një tigan të valë në bankën e ujit të mbajnë njëzet minuta. Atëherë hiqni pan nga banka dhe shtoni atë katër teaspoons e 80 për qind uthull. Bankat mblidhem kapak kallaj. Mbani domate, gatuar në këtë recetë, ju duhet një vend të ftohtë. Bagirrra123,