Përgatitjet e kungull dimrit


Për shumë kungull i njomë pa shije dhe i holluar me ujë. Por unë mendoj, në vodyanystosti saj ata trangujve qartë inferiore dhe pa shije vështirë se të telefononi ata kur ata i gatuar. Skuq ato në vaj në një tigan derisa të artë ngjyrë kafe, ose provoni paste prysolyte havjar "jashtë shtetit" ... rostiçeri vështirë se pa shije do të jetë një delikatesë në kohën e tij. Dhe vitamina në baret apo pak më pak se në çdo perime. Kështu që ju duhet të mësojnë se si të gatuaj, dhe pastaj ju do të kuptojë se privojnë veten nga ushqimet e shijshme! Ne gjithashtu nuk ishin menjëherë rasprobovali, por si ullinj në kohën ... por kur rasprobovali, filloi të mbledhë receta të ndryshme për gatim.

Dhe, sigurisht, të rëndësishëm në ruajtjen e këtij copë marrjen shijshëm në kungull dimrit. Logging Winter Kungull fillojnë me vezë banale. Si për t'u përgatitur për dimër kungull paste ... 1 kg havjar zagotovte: 1 kungull i njomë kg, 2 karrota të mesme dhe prej qepëve, gjysmë filxhan i paste domate dhe vaj perimesh ëmbël nga "gjyshe nga tregu", një allspice duzinë horoshynok, sheqer, kripë, speca të nxehtë - "Perëndia frymëzoi vënë ". My, perime të pastër, pastaj prerë ata në kube dhe të skuqura për t'u bërë e butë rreth 15 minuta në vaj perimesh. Translate cubes në një tas, cool, kthesë në një mulli mishit (duhet të provoni blender - një shënim për mua).


Karrota imët tubacionit, skuqur në një tigan, qepë të prera imët, shtoni një çift të minuta në tigan dhe prisni derisa ata të bëhen të artë-portokalli.
Pastaj shtoni ato në domate paste dhe përzierje çdo gjë. Tani, shtoni atyre një shumë të kungull i njomë, Sol, piper, sheqer, vendos piper, pastaj peshë i therur për ngrohje të ulët që të ketë 25 deri në 40 minuta duke u përpjekur të zhduket ujit të tepërt nga vezët. Nuk është vidvolikayusya dhe trazuar vazhdimisht vezë për të parandaluar atë djegur. Vezë gatuar paraqitura përgjatë brigjeve dhe sterilizuar në ujë të vluar për 40 minuta. Bankat mbështjellë vë në dukje të ftohtë me kokë poshtë.

Çorape deri për të dimrit kungull havjar përfunduar! Meze e kungull dimrit "gjuha Teschin" Rostiçeri qenë prej kohësh një të preferuar të shtëpisë, kështu që e përdorin atë Logging në kungull dimrit çdo vit. Për më tepër ka gjithmonë një arsye për shaka njeri ... Për starters ju duhet kavanoza një 10-aktuale 0,5 litër, 1.5 litra ujë, 3 kg e gjysmë rrathë copëtuar kungull i njomë, 5 piper bullgare, 300 gram domate paste, 2 lugë. l. kripë, 100 gram melchennoho hudhër, një gotë vaj luledielli dhe sheqer. Holluar domate paste në një tigan me ujë, dele atë larg nga pjesa tjetër e kungull i njomë. Vënë gjithçka në zjarr dhe ujë fillon në vlim, vendin kungull i njomë.

Cook për rreth gjysmë ore. Pesë minuta para përfundimit të gatimit, pour 1 tbsp. l. uthull. Turning off zjarrin, është përhapur meze të lehtë në bankat e pastra dhe rrokulliset ato. Recetë "kungull Jam për dimër" Për të përgatitur bllokim kungull i njomë në një tigan për gatim, derdh 125 ml ujë, të sjellë një çiban dhe Put 1 kg sheqer. Boil shurup nxitje, pastaj shtoni 1 kg kungull i njomë diced prerë i ri peeled. Pas bllokim të valë, hiqni shkumë dhe kuzhinier një tjetër 45 minuta. 5 minuta para përfundimit të gatimit, e vënë në bllokim në përdredhur në një mulli mishit me lëvore limoni. Nëse ju gatuaj një bllokim në dimër, ju duhet të rrokulliset si bllokim të zakonshme.

Ju nuk do të besojnë, por shije të kujton bllokim pineapple! Këtu janë të gjithë dimrit të befasuar, kur ata e dinë se çfarë është gatuar "pineapple" jam! Unë nuk mund të besoj se është pjesa juaj e zakonshme e kungull dimrit. Recetë "sallatë me kungull në dimër" Në sallatë kërkon 1 kungull i njomë kg, 50 gram vaj vegjetal dhe uthull, 200 g karrota, 1/2 c. l. kripë, 1 tbsp. l. sheqer 1 kopër bandë, 1 ch. l. hudhër. Peel kungull, hiqni farat prej tyre. Nëse ju doni të bëni gjithçka më të shpejtë - të marrë kungull i njomë të rinj. Pritini ato në shirita. Grate karrota në rende të madhe. Lidhë atë me kungull i njomë, kripë, shtoni sheqer dhe llokoçis lotim vaj perimesh.

Vendi përzierje në zjarr për gjysmë ore, herë pas here llokoçis atë. Pastaj shtoni hudhër copëtuar dhe kopër të vogla dhe të ziej për një tjetër pesë minuta. Pasterizuar bankat avull për 5 minuta, e plotësoni atë me valë sallatë në krye, për të mos lënë ajrit dhomë dhe mblidhem. Kthejeni kavanoza me kokë poshtë dhe Cover batanije. Carolina,