Mbajnë përdorimit Bile, trajtim, pronat e shërimit


Shumë healers për shekuj të mjekësisë popullore recetave të përdorura mbajnë biliare për të trajtuar sëmundje komplekse njerëz. Dhe të gjithë për shkak të pronave të saj shëruese të biliare mbajnë shumë herë dhe gjithmonë konfirmuar sukses. Në ariu healers biliare dinte Primorye, Siberinë dhe Azinë. Dhe jo vetëm e dinte, por ajo është përdorur në trajtimin e sëmundjeve të mëlçisë, traktin gastrointestinal, reumatizma dhe dhimbje të përbashkët, verdhëz, dizenteria, vlon dhe ulcerat trajtim. Nxjerrjen biliare nga fshikëza e tëmthit mbajnë arush kafe. Bile është e rëndësishme për të zotit të tij. Pas yndyrë akumuluar është prishur poshtë për të dimrit në sajë të enzimave të tij.

Nëse bile ariu është aq e rëndësishme, atëherë ajo mund të jetë e dobishme për njeriun. Ndoshta kështu kur mendimi i parë dhe magjistar, i cili filloi të përdorin atë. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë atë, le të flasim më shumë për biliare ariu, përdorimin, trajtimin, shërimin pronat e mbyllur në të. Siç ju e kuptoni, ariu bile ka qenë prej kohësh konsiderohet si një ilaç. Sinteza e bile ndodh në mëlçi, dhe pastaj ajo shkon në fshikëz e tëmthit, e cila në të vërtetë akumulon. Për shkak të faktit se ariu i takon mishngrënësve, mëlçisë tij më të madhe se barngrënësit. Bubble, ku ajo është e përmbajtura përbëhet nga ind lidhës ngjyrë të zezë me shkëlqim, e cila është e zezë ose ngjyrë kafe të lëngshme - biliare.Në gjuetarët e vendosur për të prodhuar këtë substancë të çmuar gjatë letargji ariu biliare kur përqendrimi është më i lartë. Karakteristikat e jashtme të biliare - ajo ka një erë shumë të fortë dhe shije të hidhur. Përmbajtja ursodioksiholievoy acid (UDCA) e bën një produkt me të vërtetë tepër i çmuar. Kjo substancë është e pranishme në biliare njerëzore, por mosha e vjetër ajo humbet vetitë e tij, dhe pastaj njerëz të sëmurë të vijnë në ndihmë biliare ariu kafe. Ajo është treguar për pritjen në sëmundje të tilla si artriti, përdhes, osteoporozën, reumatizmi, prostatitis, impotencë, diabeti, sëmundje rrezatimi. Si një agjent forcim mund të këshillojë përgatitjet e saj për përmirësimin e imunitetit dhe për të rritur rezistencën ndaj infeksioneve virale.

Perdorimi i mbajnë biliare mund të jetë kryesisht ne formen e substancave të tretura alkooli dhe vajra shërimin. Për përgatitjen e tinctures medicinale ne kemi nevojë për një shishe vodka 0,5 litra dhe 5,7 gram biliare ariu kafe. Përzierje dhe të lënë atë në javë në një vend të ftohtë të errët. Merrni këtë lugë tretësirë, dhe në rastin e përqendrimit më të lartë - pikoj. Kur plagët e jashtme, qelbëzim, bile abscesi është përdorur si një vaj erëkëndshëm. Burim i përdorimit të biliare konsiderohet Tibet, e cila hyn në habitatin e ariut të murrmë. Në shekullin e 6 murgjit tibetian e dinte se si të trajtojnë të gurëve të tëmthit biliare ariu dhe sëmundjeve të caktuara të fshikëz e tëmthit.

Pas marrjes yndyrë biliare është zhytur më mirë nga trupi, cilësia e biliare sekretuar nga trupi i njeriut gjithashtu përmirëson. Si rezultat, stabilizuar aciditetin gastrik neutralizohet dhe disa helm e trupit. Ndërsa përdorimi i fondeve nga biliare ariu kafe është reduktuar ngarkesën në mëlçi, duke ruajtur performancën dhe shëndetin e saj. Nëse një person është i mëlçisë i shëndetshëm, kështu që gjaku është pastruar më mirë, clots gjakut janë formuar dhe rreziku i sëmundjeve të zemrës është reduktuar. Metabolizmi lipidet është përmirësuar pllakë kolesterolit të shpërndarë. Në gjakut pastrimit biliare ndihmon të shpëtoj e parazitëve të dëmshëm si giardia, krimb zorrësh, roundworm, whipworm, ehinokokky dhe organizmave të tjera.

Që acid bile është një burim natyror lëshuar gjatë tretjes, atëherë 90% e të gjitha acidet që gjenden në trup janë gjetur në të. Pas hulumtimit, është vërejtur se njerëzit të cilëve niveli i acidit në trup është më e lartë nën imunitet më të lartë. Ata janë më pak të prirur për sëmundje të tilla si cerozë e mëlçisë, dyskenezyya traktit biliar, cholelithiasis, steatoza, hepatiti. Bile pozitiv reagime dhe preparate përftuar tij në trajtimin e tumoreve malinje dhe kancerit. Si përvoja e drogës pas transplantimit të organeve dhe rigjenerimin e indeve dhe adaptim më të shpejtë ishte pikërisht në ata pacientë që përdoren biliare ariu ose drogë derivative.

Sintezë e farmaceutike të bazuar në ariu biliare shmang disa contraindications. Ja një tjetër recetë tretësirë ​​dhe mënyra e përdorimit : Në 45 gram për litër të biliare janë 40 shkallë alkool. Mix dhe të lejojë që të mbush për një muaj në një vend të thatë, të errët, mos harroni për të ndezur çdo ditë. Gjatë pritjes, ju nuk mund të pini alkool. Dozimi është caktuar në varësi të sëmundjes, gjendja e përgjithshme e pacientit, dhe pesha e pacientit. Nëse pesha juaj është më pak se 60 kg, ajo lugë çaji i tretësirë ​​3 herë në ditë në mënyrë rigoroze 20 minuta para ushqimit. Shprehet në 85 kg - Përdorimi 2 teaspoons dhe 100 kg ose më shumë e rekomanduar - lugë gjelle.

Ky trajtim është 2 muaj dhe pastaj pushim mujor është bërë obligim përsëri në pacientët që marrin normë infuzion prej rreth 2 muajsh. Për të korrigjuar ndihmoi mirë, ju duhet të ndjekin rregullat dhe nuk e lënë dyqan tretësirë ​​me kapak të hapur dhe drita. Kur bruises, frakturat, bruises, sprains dhe gilcë këputje është e rekomanduar për të fshij infuzion e biliare ose të vënë kremra ose fasha në zonën e prekur (me përjashtim të mukozës dhe plagë të hapura). Megjithatë, si çdo mjet, ariu i murrmë bile është contraindications për përdorimin . Kundërindikimet mbajnë bile është e shtatzënisë, të dhënit gji, alergji, origjinalitet.

Mbani në mend se simptomat mbidozë e helmimit dhe djegiet e traktit gastrointestinal. Prandaj, ne rekomandojmë pranimin e mjetit të diskutojnë me mjekun tuaj, i cili do të këshillojë të mira opsion dhe duke marrë përgatitjet recetë