Fatty trajtim mëlçisë mëlçisë për Popullit


Kjo sëmundje karakterizohet nga akumulimin e yndyrës të tepërt në indet e mëlçisë. Mëlçisë Intrigue shpesh mungon ndonjë simptome të dukshme nuk kanë treguar praninë e testeve kimike normale. Por nohda simptomat e shprehur shumë qartë. Nëse hepatotoxicity është infektimi nuk trajtohet, sëmundje mund të provokojë cerozë, hepatit, ose të shkaktojë pancreatitis. Le të shikojmë në disa karakteristika të sëmundjes, simptomat e saj, shkaqet dhe simptomat. Në përgjithësi, të flasim mbi temën e steatoza e mëlçisë dhe trajtimit kombëtar. Shenjat dhe simptomat e mëlçisë yndyrore të mëlçisë: Nastorozhytesya parë nëse ishin shpesh shqetësojnë sëmundje në mëngjes dhe çrregullime të tretjes.

Sidomos në qoftë se këto simptoma janë të shoqëruara me dhimbje në anën e djathtë, temperatura rritet. Mëlçia është e shoqëruar shpesh nga kruarje, lëkurë zhovtyanychnist dhe të bardhët e syve. Këto simptome mund të jenë të rënda apo të ndodhin, jo shumë shqetësuese. Por, në çdo rast, ju duhet të kontaktoni mjekun tuaj dhe të bëjë ultratinguj, e cila detyrimisht do të rrisë të mëlçisë. Shkaqet kryesore të mëlçisë mëlçisë yndyrore shkaku më themelor dhe lider i padiskutueshëm i shfaqjes së sëmundjes është alkool. Përdorimi i shpeshtë i alkoolit, cilësia e veçanërisht i dobët provokon sëmundje më të rënda të mëlçisë. Ndjekur sëmundje endokrine, kequshqyerja, trashje, sëmundje kronike të stomakut dhe zorrët, anemi, sëmundje të mushkërive, dështim të zemrës. * Sëmundja mund të zhvillohet gjatë përdorimit afatgjatë të barnave të caktuara, sidomos antibiotikët.


Prandaj, nuk e marrin ata vetë, pa kontroll dhe këshilla të ekspertëve. Për fat të mirë, në qoftë se ju keni steatoza e mëlçisë, metodat e trajtimit kombëtare mund të përdoren. Në qoftë se sëmundja zbulohet në kohë dhe nuk u kthye në një formë running me të mjaft sukses të ndihmuar të përballen mjete efektive popullore. Ata mjaft sukses të rivendosur qelizat e dëmtuara dhe për të siguruar efikasitetin e mëlçisë. Disa receta popullore unë dua të ju ofrojnë. Pra, le të flasim rreth asaj se si për të trajtuar mjetet juridike popullore steatoza hepatike. * Blej rrumbullakët të vogël kungull të pjekur, larë atë tërësisht dhe prerë majën.

Lugë të hequr të gjitha farat. Pastaj derdh në zgavrën e formuar nga natyrore vrima të lehta mjaltë dhe e mbylli tip prerë.
Vendi kungull në një vend të errët jo të nxehtë 2 javë. Pastaj derdh shërimin kungull mjaltë në një kavanoz qelqi. Mjetet Got hani një lugë gjelle tri herë në ditë. * Mix 2 lugë copëtuar fruta carangth qumësht dhe rrënjë luleradhiqe, një lugë gjelle e acaroj, lë thupër, goldenrod bar. Hidh një gotë me ujë 2 teaspoons të mbledhur të valë, të përfundojë dhe të lënë për 10-15 minuta. Tendosje dhe pini 2 gota e infuzion gjatë ditës. Ky ilaç popullore është shumë efektive në steatoza dhe sëmundjeve të tjera të mëlçisë.

Kursi i trajtimit - një muaj. * Përgatitja e një filxhan e gjysmë me lëng të freskët karrota dhe përzierje me gjysmën e bujqësisë të freskët qumështit. Qumështi duhet të jetë e nxehtë, rreth 70 gradë. Pini një gotë me këtë ilaç në mëngjes në një stomak bosh çdo ditë për një muaj. Gjatë trajtimit, pirja e duhanit, alkoolit dhe është i kundërindikuar në mënyrë rigoroze! * Për të përgatitur KOMBËTARE tjetër do të thotë që ju do të duhet arra gjelbër. Healers janë këshilluar për të mbledhur mes i verës e tyre. Ata thonë se këtë herë ata kanë kompetenca të veçanta shëruese. Kalo grusht arra përmes një mulli mishit, shtoni rezulton lugë gjelle slurry e mjaltë natyrore në maj.

Të gjitha përzierje dhe pour vodka në një raport prej 1: 1. Enët me droga të hequr një vend të errët për një muaj, tendosje. Merrni tretësirë ​​muaj lugë çaji tri herë në ditë. * Për të parandaluar depozitimin e yndyrës në mëlçi, hani 5 i kajsi nucleoli fara në ditë. (Por jo më!). Ato përmbajnë një shumë të vitaminës B15, e cila ndihmon për të kuruar mëlçinë yndyror dhe biliare ndërtuar. * Nëse mëlçisë është zgjeruar, të marrë në mëngjes para se mëngjesi dhe 3 fara copëtuar limon, hani ato me një lugë mjaltë. Ajo është gjithashtu e dobishme për të mbushur mbrëmje 3 limon copëtuar gjysmë litër ujë të vluar, të nesërmen ky infuzion duhet pirë në mes të ngrënies.

Duke përdorur mjetet juridike popullore trajtimin e mëlçisë yndyrore të mëlçisë, ndiqni dietën. Hani më shumë djathë dhe djathë. Dashuria peshk i zier, mish lepuri, mish lope të zier, hikërror, misri. Trajnojë veten është, të paktën një herë në ditë, një lugë grurë sprouted. Shmangni skuqur, yndyror, me erëza, ushqime të kripura. Cheers! Svetlana,