Jelly me currants kuqe në dimër


Në porechki avantazhet peshe Berry: e bukur, e shijshme, mund të përgatisë një shumëllojshmëri të pjatave të shijshme, dhe çdo gjë tjetër ata trajtohen gjithashtu. Gjatë vetitë shëruese të kuqe currants krahë phytotherapist saj. Në manaferrat përmbajnë shumë kalium dhe hekur, e cila reduktuar ënjtje dhe puffiness sy, e mirë për zemrën. * Fibër dietik dhe pektin eliminimin e toksinave dhe metalet e rënda. Kjo është arsyeja pse shumë ndërmarrje nga kushte të rrezikshme jap punonjës reçel dhe qumësht. Ai është i përshtatshëm për ushqim për fëmijë, sepse ajo nuk shkakton një reaksion alergjik. * Përmban një shumë të acidit Askorbik (vitaminë C) të nevojshme për të mbështetur sistemin imunitar siç duhet.

Fruta është i dobishëm në të ftohtë si një efekt bën të dalë djersë dhe antipiretik. Kokrra të kuqe shumë të bukura rrit oreksin, përmirëson tretjen, dhe lëng të kuqe rrush pa fara me etja mirë pije. Rrush pa fara pelte Kuq e dimrit nuk është e vështirë për t'u përgatitur. Në të gjithë ju do të jetë 50 minuta. Manaferrat e para të lajë, rrush pa fara, rrokullisje e tyre në një kullesë, le ikjen. Përgatitja kavanoza litër, sigurohuni se qafa nuk ishte në patate të skuqura, të çara, lani pastrues tyre pjatë dhe sterilizues avull për rreth 5 minuta. Në mënyrë që të japin lëng frutash mund të jenë: 1. Zhdukjen tolkushkoy. 2. Vendoseni në një tas në një furrë të nxehtë për 10 minuta. 3.


Në një gotë të vënë ato në mikrovalë për 4 minuta. 4. Vendoseni në zjarr në një tigan me kapak në, duke shtuar në e saj mjaft pak ujë. 5. ngërç në një mulli mishit. Por mbani në mend se në këtë rast lëng nga kontakti me metal të humbasin disa shije dhe pronat medicinale. Tani manaferrat që nuk janë të lejuara lëng, të përfundojë në napë, shtoni një shtrydhëse frutash e perimesh apo fshij nëpër një sitë plastike. Përcaktoni saktësisht se doli shumë lëng. Në qoftë se ju shkoi lëng jar gjysmë-litra, të njëjtën sasi e sheqerit njëjtë jar dhe lugë. Tani në për të se si të gatuaj pelte kuqe rrush pa fara.

Gjëja kryesore - gjithmonë për ngrohje të ulët dhe nxitje të vazhdueshme. Kur ju shihni se të gjithë sheqeri shpërbëhet, kështu që vetëm të fikur zjarrin. Vlim pelte krejtësisht i panevojshëm. Derdhje të pastër dhe të thatë në kavanoza pelte, mbushjen e tyre në krye. Mbuluar ato me napkins duhet të le të ftohtë. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të mbulojë për të mos grumbulluar trashje përmes të cilit pelte pastaj shpejt zaplisnyaviye. Pastaj mblidhem kavanoza ose pergamenë. Për këtë pergamenë zhytem në ujë, të mbuluar jar dhe letër fort lidh në fije të qafës. Kjo është e gjitha - e shijshme, e dobishme dhe e bukur rrush pa fara e kuqe bërë pelte!

Carolina,