Mjetet juridike efektive popullore për zbokth


Zbokth shfaqet në ngjyrosje të flokëve, permanent, përçarje hormonal, stresi, depresioni, kequshqyerjes, ilaçe, përdorim i kozmetikës me cilësi të ulët, përmes ndryshimeve në temperaturë. Të shpëtoj të këtij problemi, duke përdorur shampoos terapeutike dhe droga të tjera të veçanta që janë shitur në farmaci. Por ka më ekonomike, me asnjë mënyrë më pak efektive për të kuruar kokës. Në shtëpi me përbërësit në dispozicion mund të bëjë mjetet më efektive popullore për zbokth. Në përgjithësi, çfarë është zbokth? Scalp përbëhet nga 25-35 shtresa të epidermë.

Në thellësitë saj shfaqet qelizat që gradualisht ngrihen në sipërfaqe të lëkurës, pastaj lëvozhgë. Cikli i tyre jeta është rreth një muaj. Për lëkurë problemet holluar veshje e guaskës dhe qelizat vdesin, rrinë së bashku, duke formuar thekon. Kërpudhat Pityrosporum Oval, duke shkaktuar zbokth mund të jetojnë në lëkurë pa asnjë simptomë. Por nëse një person është reduktuar imunitetin apo formuar një sebum shtesë, ndërsa propaganduar fuqishëm mikroorganizëm që shkakton probleme të lëkurës. Ka zbokth i thatë dhe me vaj. Në rastin e parë është whipped flokët, e brishtë, e shurdhër. Për zbokth me vaj ata të duken i lëngshëm, dhe lëkura ndihet itchy, atje inflamacion.


Thekon larje me ujë, ju nuk do të të shpëtoj nga problemi kryesor sa më shpejt qelizat fillojnë të bie përsëri. Really efektive për trajtimin kompleks që përfshin përdorimin e fondeve nga zbokth, duke marrë vitamina, gjumë të pajtueshmërisë dhe syçeltësi. Ka shumë e thjeshtë në të njëjtën kohë të arritshme recetave që do të ndihmojë të zgjidhë këtë problem. Jo për të jetë e pabazë, le të shohim se si të shpëtoj të mjeteve juridike popullore zbokth. Krema Natyrore: * Mix lëng i 1/2 limoni dhe vaj ulliri (3 L). Zhvillohet përzierje ne nje banjo me uje, mbuluar. Nëse është e mundur, shtoni lëng e majdanoz dhe nettles.

Fshij locion në rrënjët e flokëve. Vendos kapak mbi ta, prit një orë dhe pastaj pije. Shtrydh lëng nga qepë, e vënë atë në lëkurën tuaj. Përfundojë flokët me një peshqir dhe një larë orësh me shampon. * Lidhu lëng të gjysmë limoni me verdhë veze të rrahur vezë dhe dy lugë vaj rodhe. Shkaktimi përbërjen në kokë për 30 minuta para se të larë, të përfundojë një peshqir. Me gjysmë limoni të shtrydh lëng, shtoni atë në 2 lugë. l. vodka, raki dhe 1 tbsp vaj farmaceutike pluhur. Aplikoni locion, lani një orë. Nga zbokth thatë. Ndihmon lëng zgjidhje të gjysmë limoni me 2 tbsp. l. vaj pluhur.

Fshij atë në lëkurë, të lënë në për 30 minuta, pastaj pije. * Ilaç për zbokth me vaj. Mix pjesë të barabartë kos, lëng limoni, mjaltë, lëng aloe, vaj pluhur, shtoni 2 karafil hudhër melchennyh. Vënë çdo gjë në kokën e tij për 30 minuta para larjes. * Mjetet juridike popullore Humbjen zbokth do të përzierje një vëllim të barabartë të tretësirë ​​të alkoolit të Calendula dhe vaj pluhur. Fshij atë në kokën tuaj, pastaj të përfundojë një peshqir për 1-1,5 orë. Zbokth shampoos: Lëvizje filxhan kos me një vezë e verdhë veze, 1 lugë përzierje mjaltë. * Lidhu 2 h. L. mjaltë me vezë. Pas larjes, shpëlarje flokët me përzierje e ujit me lëng limoni.

Shtrydh lëng nga 1/2 limon, shpërndajë atë në 1 tbsp mjaltë, hedh copëtuar lë hithër. * Hidh 1 tbsp. l. lule të thata e tansy 0,5 litra ujë të valë. Pas 02:00 filtër, i hedh lëng të gjysmë limoni. Kjo shampo nuk do të përdorë më shumë se 1 herë në shtatë ditë. * 1/2 filxhan bar copëtuar imët Geranium derdh një litër ujë të valë. Shtrydh lëng limoni, thith 30 minuta. Pas larjes, shpëlarje dhe nuk e fshij asnjë flokët. * Plotësoni litër ujë të valë 1/4 litër kone hop. Gatuaj 5 minuta rreth ngrohjes ulët. Mbyllni kapakun, prisni 01:00. E njëjta vëllimi i vluar ujë 1/2 filxhan Brew thatë kamomil.

Në ngrohjes mesme duke sjellë një çiban, kuzhinier për 5 minuta. Strain, përdorni një shampo. Maska për zbokth: Excellent qafe maskë krisur kokës me Basma, gjethe këna e Bergenia, zierje e kedrit dhe të arre, dhe qepë të thatë. * Ju mund të aplikoni për 30-60 minuta pluhur farmaci, susam ose vaj ulliri. Kryetari atëherë duhet të mbulojnë me një peshqir. * Zbokth me yndyrë trajtuar me tretësirë ​​alkoolit e Calendula. Pas aplikimit NAC maskë