Metodat efektive për të luftuar celulitin në shtëpi


Sa shpesh, duke kërkuar në pasqyrë, ne fjalët e këqija layemo celulitit! Sigurisht, kjo nuk është një patologji apo disa sëmundje serioze, por "lëvozhgë portokalli" bukuri kështu prishur femër! Meshkujt mund të ndaluar leximin, dhe ne jemi "miq në fatkeqësi" mbeten, të diskutuar praktikat më të mira për të luftuar celulitin në shtëpi: Cellulite shfaqet në heshtje, ngadalë në fillim dhe pothuajse i padukshëm. Spohvachuyemosya ne bëjmë kur ne të vini re një të përafërt, lëkurë me gunga mbi kofshë, prapanicë dhe të armëve. Nga rruga, hudyshkam mos jenë të lumtur, ata kanë lëvozhgë portokalli është formuar të paktën në shëndoshet.

Por ata kanë celulitin më të dukshme. Më e keqja, celuliti nuk është aq e lehtë për të hequr qafe. Sidomos kur një kohë të gjatë ajo nuk është duke i kushtuar vëmendje dhe ai qetë u vendos dhe "prirje" e dikur të qetë, lëkurën tonë butë. Por edhe kur gjithçka duket shumë e lënë pas dore, çdo problem mund të zgjidhet. Ka përvojë efektive provuar në mjetet juridike popullore me të cilën ju mund të shpëtoj e celulitit, prapa bukurinë e lëkurës dhe smoothness. Vetëm ka rregull i rëndësishëm dhe themelor: të gjitha fondet duhet të përdoren në kombinim. Pra, le të zapasemosya durim dhe të vazhdojë për të zbutur lëvozhgë portokalli bezdisshëm tonë: Mjetet juridike natyrore për të luftuar celulitin Në shtëpi, ju mund të kryejë me sukses të përfundojë me balte blu.


Ajo është konsideruar si një nga mënyrat më të mira për të luftuar celulitin. Clay pasur me elementet gjurmë, që përmbajnë kripëra minerale. Për shkak të përbërja e tij me sukses pastron, dezinfekton lëkurën, ndihmon për të aktivizuar qarkullimin e gjakut. Përhapeni baltë me ujë të ngrohtë deri në konsistencën e salcë kosi, shtoni disa pika vaj portokalli, të zbatohet për zonat problematike të trupit dhe të mbyllë ushqim, film transparent. Gënjeshtra nën mbulon për gjysmë ore, pastaj të marrë një dush dhe të vënë në një moisturizer lëkurës. * Një mjet i shkëlqyer e duke u shpëtoj e celulitit në shtëpi - mjaltë të lëngshme natyrore. Maj është më i mirë, por edhe ndonjë të mirë tjetër.

Honey shpëtoj mirë të toksinave, rritjen e qarkullimit të gjakut, rrjedhjen limfatike rregulluar. Në mjaltë, shtoni disa pika vaj esencial e limon ose portokall. Ju mund përzierje mjaltë me qumësht, në një raport prej 2: 1. Ne kryejnë procedura përfundon si balta blu, preferohen 2 herë në ditë për 10 ditë rresht. Pastaj të thyer 2-3 ditë, sigurisht mund të jetë procedura të përsëritura. * Kafe bashkoj. Baza Strain, kafe përzier me argjilën e blu dhe shtoni pak ujë mineral. Lëvizjet masazh vënë përzierje në lëkurë të lagur. * Hidh 2 pako të thata alga deti 2 litra ujë të nxehtë, le të ulen për një orë, tendosje. Duke rezultuar në masë është vënë në ijet, të përfundojë me petë dhe të qëndrojnë nën një batanije në orë. * Blej një furçë masiv me shpohet ngurtë.

Kur të marrë dush, fshij trupin e furçë për skuqje, me shumë kujdes fshij kofshët, mollaqe, supet dhe mbrapa. Të bësh këtë procedurë çdo ditë. * Në shtëpi, të ndihmojë të luftuar celulitin masazh vakum. Para asaj popartesya të mirë në banjë, ose të marrë një dush të nxehtë. Hidh një pak pëllëmbë të lëngshme mjaltë, fshij atë në fushat me probleme të lëkurës. Pastaj merr një porcelani ose tas qeramike, shtoni atë në lëkurë dhe do të masazh në një lëvizje rrethore. A e procedurës së të paktën 2 herë në javë. * Një mënyrë efektive për të luftuar celulitin - sauna. Në temperatura të larta që rrjedhin lehtësisht nga toksina e lëkurës, intensivisht limfatike kullimit.

Lëkura bëhet pothuajse menjëherë zhdërvjellët dhe elastik. Nëse nuk ka contraindications, do të përpiqen për të shkuar në banjë ose sauna të paktën 2 herë në javë. Ushqim Përveç përdorimit të mjeteve juridike natyrore, ju duhet të mësojnë për të ngrënë të drejtë. Përjashtojë nga menynë tuaj skuqur, yndyrore, ushqime të tymosur, turshi, ushqim të konservuar me uthull, pjekje, bukë e bardhë, ëmbëlsira, pasta, ëmbëlsira.
Sigurisht, në qoftë se ju nuk mund të por të ndjehen si - ju mund. Vetëm një sasi shumë, shumë të vogla. Por pse pikërisht duhet të shmanget, pasi ajo ishte e patate të skuqura, pije me sheqer të buta, kokteje alkoolike, birrës dhe pijeve.

Pini shumë ujë të pastër. Kjo do të ndihmojë për të pastruar trupin e toksinave. Hani vitamina komplekse. Gjëja më e rëndësishme në luftën kundër celulitit në shtëpi për të Popullit - durim dhe besim në fitore. Mos të jetë dembel, punë e vështirë në veten tuaj dhe ju nuk e vërejnë se si të bëhet një kapur admiring shikimet. E megjithatë, të mësojnë për të trajtuar jetën më të lehtë. Edhe negative mund të gjeni aspekte pozitive. Atëherë luftoni ndonjë "armik" i bukurinë tonë të bëhet e lehtë dhe zbavitëse. Fat të mirë, i dashur mik, përdorin metoda efektive për të luftuar celulitin në shtëpi! Unë gjithashtu të bashkohet me ju.

Svetlana,