Mjet efektiv për parandalimin e gripit


Sezoni i ftohtë shpesh sjell ftohjet, më e rrezikshme e cila është grip. Mjetet e thjeshtë efektive e mbrojtjes kundër gripit është garzë - maskë fytyrës. Megjithatë, kjo nuk është e mjaftueshme. Pra, ne do të kemi mjete më efektive për parandalimin e gripit në jetën ju mund të përdorni. 1) Çdo ditë, i hedh këmbët me ujë të ftohtë dhe të përdorë procedura të tjera forcim. 2) Mundohuni të zvogëluar numrin e udhëtimeve me transport publik. Më shumë shëtitje në ajër të pastër. 3) dezinfektoj uthullën lokalet. Për këtë kat litra uthull simmered në furrë deri sa të avullimit, rreth njëzet minuta.

Procedurë parandaluese mund të aplikohet tri herë në javë. 4) Uhylyaytesya nga draftet, me lagështirë dhe të ftohtë! Vishen me rroba të ngrohta, duke zbatuar parimin e veshjeve multi-layer. 5) Shmangni shtrëngimi i duarve. 6) Që nga uji i nxehtë trajnon trupi nuk është më keq sesa të ftohtë, pastaj të lajë duart shpesh me sapun dhe ujë të nxehtë dhe pa sapun, kalojnë një kohë të shkurtër në këtë masazh zonën në majë të gishtave tuaj. Atëherë trajtojnë lëkurën dezinfektues alkool bazuar. 7) apartamente Më të ventiluar dhe zyra, pra e infeksioneve do të largohet nga lokalet. Nuk duhet të jetë një forcim i përgjithshëm i trupit: 1) monitorimin e respektimit të punës dhe pjesës tjetër, nuk bëjnë gjumë neglizhoni.


Pra, trupi do të rezistojë më mirë bakteret, si do të jetë i çlodhur. 2) A ushtrime të frymëmarrjes për të trajnuar mushkëritë tuaja. 3) Ulja e sasisë së ushqimit por pini TEAS bimor, më shumë lëngje natyrale, sidomos agrume. Kështu, ju të rritur energjinë e shpenzuar për tretje në një moment të rëndësishëm në fund. 4) e përditshme për parandalimin në mëngjes, të marrë një tabletë e acidit askorbik në shenjë e parë e sëmundjes. 5) rregullisht masazh thembra të këmbëve gjatë natës, duke përdorur balsam Vietnamese "Golden Star". Ndikimi në pikat refleks të këmbëve, është i lidhur ngushtë me shumë agjenci, për të përmirësuar performancën e tyre, dhe në këtë mënyrë shëron tërë trupin, rrit imunitetin e tij.

Recipes e mjekësisë tradicionale për parandalimin e gripit 1) Për të ruajtur përmbajtjen optimale trupit të vitaminës C në dietën tuaj, shtoni lëng lakër turshi, limon dhe fruta të tjera agrume. 2) Në Kore, për parandalimin dhe trajtimin e influencës duke përdorur supë me lakër kineze dhe rrepë, të marra në pjesë të barabarta. I ftohtë supë duhet të thahet dhe të marrë gjysmë filxhan gjashtë herë në ditë. Ju mund të shtoni në supë, mjaltë dhe lëng limoni. 3) lëng të përgatitur fllad nga currants zi apo kuq, infuzion të fruta të thata ose bllokim të duhet të merret me gojë si një agjent anti-inflamator dhe Protivoprostudnye. 4) fruta Cranberry në formën e shurup, pije frutash ose pije infuzionit pa kufizime në temperaturë të lartë, dobësi përgjithshëm, ethet, kollës dhe shenja tjera të ftohjes.


5) Për parandalimin dhe trajtimin e pije të gripit të pirë pesë lugë të mëdha të thata manaferrat hips të jetë kile dhe derdh një litër ujë të vluar në një termos. Mbush gjithë natën, pini tri gota në ditë me sheqer dhe mjaltë. Duke përdorur mjetet e listuara më sipër të parandaluar gripin, por kap sëmundjen, të fillojë për të trajtuar në fazën fillestare të sëmundjes si vijon: 1) Pastroni onions llambë, fshij në rende, vendos një shtresë e garzë. Compress mbahet më greased me krahun e vaj ulliri të hundës, të mbajë për dhjetë minuta. Përsëriteni disa herë në ditë. 2) Mos të ketë në çdo kohë të vakt, por pini çaj të zi me boronica të kuqe dhe boronicë gjatë gjithë ditës.

Në natën ju mund të pini një zierje e koncentruar mollë me mjaltë. Gjithashtu pini të natës pije shëndetshëm i përbërë nga 1,5 litra ujë të vluar, lugë të mëdha të kripës, lëng i freskët limoni nga pluhur një frutash dhe 1 gram acid Askorbik. Pini këtë pije para se të shtrat me 02:00. Në mëngjes ju të ndiheni shumë më mirë. 3) Dhe në gjysmën e një gotë me lëng të freskët karrota mund të shtoni dy karafil hudhër grimcuar. Merrni 3-4 servings do të thotë një ditë një orë para ngrënies për javën. 4) Hani "hudhër" vaj. Për ta bërë këtë, përzierje me gjalpë hudhër grimcuar, e shtriu mbi bukë. 5) karafil grimcuar hudhër në qese garzë rri mbi shtrat dhe të vënë nën jastëk. 6) Në mungesë të temperaturës, veshin leshi triko mbi trupin e zhveshur.

Kjo është një mënyrë e mirë e stimulimit të zonave refleks gjoks dhe shpinë. Përveç kësaj, ne mund të rekomandojë përdorimin profilaktik i produkteve të bletëve: Propolisi dhe mjaltë. Por mos harroni se bimor dhe Propolisi mund të bëhet vetëm pas konsultimit me një mjek. OlgaW,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!