Fëmijët Espumizan - udhëzim, çmim, kërkesë për të sapolindur


Të drogës Espumizan 40 sapolindur (Espumizan) dhe i takon një grupi të fëmijëve dhe kapiten përdorur për të trajtimin e vanitet zorrëve dhimbje barku, bloating. Kjo gjendje zakonisht ndodh në foshnjat gëlltitjes ajrit gjatë ngrënies, mostretje, helmimi me produkte të pastrimit të shtëpisë. Secila pako të drogës ju mund të gjeni më të mirë të drogës, e cila ju ftojnë për të mësuar më shumë dhe të flasim mbi temën Espumizan fëmijët e - mësim, të çmimeve, kërkesë për foshnjat. Veprim farmakologjik i drogës Substanca aktive e drogës është Simethicone.

Falë tij Espumizan Foshnja në mënyrë aktive promovon prishjen dhe redukton flluska e ajrit formuar në zorrë. Kjo gazrat e lëshuara janë të zhytur në murin e zorrëve, thithet nga indet e trupit, ose lehtësisht rrjedhin nga zorrë. Si të përdorni drogë Espumizan baby? Përgjigja përmban udhëzime për përdorim Espumizanu. Në veçanti, Espumizan Foshnja Guide rekomandon në: bloating për shkak të akumulimit të tepërt të gazit në zorrët (fryrje) Kur sapolindur dispepsia, sindromi Remhelda, në pneumophagia ngjarje * kimike akute helmimi, mjete shtëpiake Përveç në kontrast agjentë, për kontrast të pastër Image në studimet diagnostikuese.


Për të dhënë Espumizan fëmijën e porsalindur? Foshnjat dhe fëmijët nën moshën e arsimit të përshkruara "Espumizan" në formën e një emulsioni. Merrni me vakte shishe, ose disa të ujit pas një vakt. Espumizanu dozimit për foshnjat lindur në emulsionit te vitit 25 pika 3 deri 5 herë në ditë. Fëmijët më të vjetër se një vit - 25 pika 3 deri në 5 herë në ditë. Fëmijët më të vjetër se 6 vjeç - 25 deri në 50 bie në 5 herë në ditë. Ju mund të shtoni një emulsioni në ushqim për fëmijë. Shishe para se të aplikoni emulsioni duhet energjikisht shkundur, hedh poshtë qafën dhe ka përdorim dozyrovochnuyu pikoj.

Drogës mund të jepet në kohën e gjumit.
Kur helmimi administruar për fëmijët 10-50 ml emulsioni, në varësi nga shkalla e helmimit. Prania e efekteve anësore Në thelb drogës është toleruar mirë nga fëmijët, rrallë shihet reaksione alergjike ndaj barnave komponenteve individuale. Prania e contraindications: Hypersensitivity, intoleranca për komponentët e drogës së, pengim zorrë. Espumizan për porsalindurit vjen në formën e emulsioneve ne shishe 300 ml. Raft mbyllur enë të vogël për 3 vjet. U hap, shishe të mbyllur fort kapakun e ruajtur në frigorifer për jo më gjatë se një muaj.

Pra kontrolloni afat para përdorimit Espumizan për foshnjat. Çmimi i drogës - rreth 350 g Kini kujdes.! Para se të blesh dhe duke përdorur Espumizanu për të sapolindur dhe të konsultohet mjeku juaj me kujdes të lexoni udhëzimet për përdorimin e drogës, sigurohuni integritetin e paketës dhe shishkë e emulsioni. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!