Erozioni i qafës receta popullore


Erozioni i qafës nga sëmundjet më të zakonshme të sistemit urogjenital femërore. Kjo sëmundje është një shkelje e integritetit të mbuluar sipërfaqen mukozale. Erozioni në parim mund të konsiderohet pa instrumente të veçanta dhe testet gjatë ekzaminimit normale vaginale. Ajo qëndron ngjyra. Nga vetë, qafën e mitrës ka një ngjyrë të zbehtë rozë, dhe zonat e prekura janë pikturuar të kuqe të ndritshme. Nëse erozioni është në një fazë të hershme për të verifikuar përdorimin studimin kolposkopik. Për këtë qafë të trajtohen me zgjidhje të veçanta dhe duke konsideruar pajisje optike të quajtur colposcope.

Erozioni mund të ndodhë në një moshë të re, si një reagim ndaj ndonjë inflamacion. Në asnjë shtet të rrjedhshëm është i kthyeshëm nëse shkaku është shëruar i shfaqjes së saj. Gjithashtu erozioni mund të ndodhë gjatë shtatzënisë, pas lindjes së fëmijës ose kirurgji. Përcaktimi shkaqet e erozionit luan një rol të rëndësishëm në zgjedhjen e trajtimit adekuat. Shumë shpesh në praktikë moderne gjinekologjike ka indiferenca për shëndetin e grave. Duket vizita dhe dështimet të rastit të trajtimit. Në fakt, inflamacion i qafës së mitrës është rruga e drejtë për formimin e kancerit dhe zbulimit të hershëm dhe trajtimit është në gjendje për të parandaluar ato.


Metodat erozioni kirurgjikale trajtim shpesh kryhen. Kjo mund të djegur ose kirurgji heqjen lazer. Sugjeroni i përshtatshëm për ju mënyrë për të ndihmuar një mjek - një specialist në patologji të qafës së mitrës. Ka edhe receta popullore nga erozioni për të trajtuar sëmundjen. Përdorimi i tyre është i mundur vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj. Ne vetëm shikoni në ta. Përdorni vaj buckthorn detit, duke e bërë atë tampona natën. Nëse Erozioni i madh mund të përsëritur procedurën tri herë në ditë. Përgatitja infuzion të lë ELM dhe lule, Gjirin e ujit të ziera dy lugë përzierje.

Le të qëndrojë për gjysmë ore, dhe filtruar për përdorim të ujitjes. Për këto qëllime, ju mund të përgatisë dhe të celandine ekstrakt nga rrënjët. Merrni një gotë me ujë të valë, dy lugë rrënjë copëtuar, le të krijoj me një çerek ore në një banjë me ujë nën kapuç. Pas infuzion ka ftohur - ajo duhet të përdoret për të thahet dhe të ujitjes. Përgatitja e krem ​​me Propolisi. Ky është një produkt i bletëve. Për të filluar, të marrë rreth 100g gjalpë ose yndyrë të kafshëve, shkrihet dhe të sjellë një çiban. Një e ftohtë pak dhe e vënë atë në një Propolisi vogla nakryshenyy. Mbani përzierje në një banjë me ujë në një temperaturë prej viteve '80 edhe gjysmë ore.


Pastaj tendosje e mirë, të bëjë një bankë e qelqit dhe mbyllni kapakun. Rezultuar krem ​​mund të ruhen në frigorifer për një periudhë të gjatë kohore. Përdorin atë pas pastrimin e vaginës duhet të jetë shtupë thatë. Aplikoni vaj të parfumuar mbi shtupë pambuku dhe të hyjë më afër erozionit. Mbani kjo merr të paktën dhjetë por jo më shumë se pesëmbëdhjetë orë. Kursi i trajtimit duhet të jetë një javë e gjysmë. Për trajtimin e erozionit, mund të përdoret me tamponin sushenytsey. Për gatim ngrohjes në një 400g zierje e vajit vegjetal dhe një flladin pak atë. Në të njëjtën kohë, të marrë një kavanoz gjysmë litër dhe plotëso atë dy të tretat sushenytsey kënetë, të para copëtuar imët.

Grass derdh vaj të nxehtë dhe të mbajë në një banjë me ujë për gjysmë ore. Pastaj mbyllni kapakun bankare të shtrënguar dhe të ftohtë në temperaturën e dhomës për disa orë. Pastaj tendosje, mirë vidzhavshy dhe përdorni një tampon. Procedura duhet të zgjasë të paktën dhjetë orë. Subjektet ishin erozioni ilaç popullore gjeni rhizomes Bergenia. Një gotë me ujë të valë, të marrë dy lugë rrënjë të grimcuar, të mbajë banjë me ujë për gjysmë ore me kapak me radhë. Pas kësaj infuzion duhet të ftohur dhe të filtruar për lavazheve vagjinore përdorim. Metodat tradicionale të trajtimit shpesh rekomandojnë përdorimin e aloe të trajtuar erozionin.

Ju duhet tre lugë lëng të kësaj bime të përzier me 1/5 lugë çaji vaj pluhur dhe një gjysmë lugë mjaltë. Tërësisht përzierje dhe e bëjnë atë një tampon brenda natës. Vazhdojnë të përdorin këtë medium për dy javë. Rezultati do të jetë më e theksuar nëse infuzion i mëngjesit spryntsyuvatysya e Calendula. Ju duhet dy gota me ujë të vluar me një lugë gjelle lule e kësaj bime dhe të lënë të mbush për njëzet minuta. Përdorimi filtruar. Mundohuni të gatuaj këtë mënyrë: përzierje terren në një mulli kafeje ijet me miell në pjesë të barabarta. Shtoni pak vaj perimesh në gjendjen e slurry lëngshme.

Pastaj përzierje është ndezur për rreth tre orë në një banjë me ujë, nxitje herë pas here. Filtruar dhe ftohur për të përgatitur një shumë të tampona përdorimit. Kursi i trajtimit - të paktën dy javë. Pra, kemi biseduar për atë që është erozioni i qafës së mitrës, receta tradicionale për të trajtuar dështuar. Mos harroni se erozionin - një sëmundje shumë e zakonshme. Ka metoda të ndryshme të trajtimit dhe jo vetëm i mençur, por mjekim dhe kirurgjia. Ata janë të vendosur në varësi të shkakut dhe shtrirjen e sëmundjes. Në çdo rast, mënyra më e rekomanduar është e drejtë për ju dhe të shohim se si terapi mund vetëm nga personel i kualifikuar.

Mos vetë-mjekoj dhe nuk e vë në dukje rrezikun e tyre shëndetësore. Catherine