Mjetet juridike popullore erozionit qafës së mitrës, teknikat, trajtimi në shtëpi


Gjinekologët kanë aftësinë për të trajtuar erozionin. Për shembull, të kenë qasje në metodat lazerokoahulyatsyya, cryosurgery, diathermocoagulation, koagulimit kimike dhe të tjerët. Në varësi të shkakut të mjekut erozionit do të zgjidhni metodën e duhur të trajtimit. Pacienti duhet të dini një gjë - Trajtimi duhet të jetë i detyrueshëm. Megjithatë, metodat shumica ekzistuese të zgjidhur problemin menjëherë. Nëse patogjene të mbeten aktive dhe imuniteti vaginal nuk është shëruar, erozioni do të ndodhë përsëri dhe përsëri. Prandaj, për të parandaluar zhvillimet e tilla përzierje e trajtimit të përshkruar nga mjeku juaj spray "seks epigenome" për të rivendosur imunitetin lokal dhe për të promovuar indet shërimit.

Përveç trajtimit konvencional dhe pas miratimit të mjekut tuaj, ju mund të përdorni mjetet juridike popullore. Sidomos trajtimet për këtë janë të shumta. Këtu janë disa prej tyre. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë se çfarë është erozioni i qafës së mitrës, mjetet juridike popullore, teknikat, trajtimi në shtëpi i kësaj sëmundjeje ne redaktuar këtë faqe interneti dhe filloi këtë shqyrtim. Edhe pse kemi filluar menjëherë me thelbin e çështjes, ajo është shumë vonë të kujtojnë çfarë sëmundjen. I qafës Erozioni - një shkelje e integritetit apo ndryshim në inde të membranës vaginale mukozës së mitrës. Për të shqyrtuar erozionin simptome integriteti përmendim.


Cilat janë simptomat e erozionit qafës së mitrës? Ndjenja e dhimbjes dhe diktim kryesisht gjatë raportit seksual. Gjithashtu, parregullsitë menstruale erozioni vërejtur, e bardhë. Por shumë shpesh sëmundja zakonisht manifestohet jo sepse simptomat mund plotësisht mungon. Prandaj, me qëllim të zbulimit erozionit, çdo grua thjesht duhet periodikisht disa herë në vit për të vizituar një gjinekolog. Tamponin 1. Duke përdorur mjaltë në një copë gazë, palosur në disa shtresa, të vënë një lugë çaji mjaltë në garzë dhe të bëjë tampon të saj. Kjo thread fiksohet me tampon dhe futur thellë në vaginë gjatë natës.

Në mëngjes hiqni tampon mund të jetë gjak, por kur fillon shërim, gjak zhduket. Për ta bërë këtë çdo natë për një javë. 2. Përdorimi kungull duhet të hiqet nga mishi kungull, e cila, së bashku me fara vënë në garzë palosur në disa shtresa, të bëjë një tampon dhe futur atë në vaginë gjatë natës.
Procedurë të përsëritur 4 herë (katër netë). 3. Përdorni lëng aloe i pestë i një lugë çaji vaj pluhur përzierje tre teaspoons lëng aloe dhe shtoni mjaltë (gjysmë lugë çaji). Të gjitha përzierje tërësisht, njomet shtupë dhe të bëjë këtë drogë. Vazhdo trajtimin e qafës së mitrës pesëmbëdhjetë ditë. 4.

Me egra u rrit hips bluaj dhe përzierje me të njëjtën sasi e miellit, shtoni vaj perimesh. Në banjë me ujë të ngrohtë erdhi përzierje, nxitje herë pas here. Pastaj thahet dhe të bëjë tampona për dy javë. 5. Përdorimi i propolis Përgatitja zgjidhje tre për qind të alkoolit të Propolisi, njomet atë një tampon dhe ngriti atë në qafën e mitrës (së pari të hequr mukusit). Lini një shtupë për 8-12 orë dhe pastaj hiqen. Për të kryer këtë procedurë për 7-10 ditë (1 në ditë). Nëse një dhjetë Propolisi tretësirë ​​alkool, ajo duhet të jetë i holluar me ujë (një deri në dy). Douching 1.

Me infuzion diellore Merrni lule të thata Calendula (një gjysmë gotë) dhe derdh një pintë vodka vërtetë. Mbush për 14 ditë, sigurohuni diell. Pastaj tendosje infuzion dhe derdh në një shishe. Morning shpërndajë 1 lugë çaji në ujë (xhami) dhe douching të valë e ditë pas ciklit menstrual. Kryerja e trajtimit në shtëpi para se në periudhën e ardhshme. 2. Përdorimi ujërat blu Filter litër ujë, pour atë në një tas smalt, të vënë një lugë gjelle e shap pluhur përjetshëm dhe sulfate bakrit përzierje të pastër. Të sjellë një çiban dhe pastaj zierje pesë minuta rreth ngrohjes ulët, nxitje herë pas here.

Jepni lëngjeve të ftohtë dhe të thahet. Rezultati do dolozhno blu e ujit. Derdh atë në shishe (xhami duhet të jetë e errët), i afërt dhe ftoh. Në litër ujë të zier të shtoni një lugë gjelle ujë të tillë për dhjetë ditë dhe të bëjë ujitjes gjatë natës (pas një muaji). Metodat tradicionale të përziera 1. Përdorimi tretësirë ​​zymolyubky bluaj 50 gram e rrjedh dhe lë zymolyubky, shtoni 500 gram vodka dhe mbush 14 ditë, lëkundje përditshme. Dy javë më vonë, tendosje infuzion dhe përdorni brenda një shekulli. lugë për 30 minuta para ngrënies tre herë në ditë. Pije për fund të tretësirë.

Përfundoi më tepër në fashë qepë të gjatë, lidhin një fije dhe e vënë atë në 7 minuta në gjalpë të nxehtë, ngrohur në një banjë me ujë. Para se, rreth një orë, të bëjë infuzion ujitjes në Calendula. Infusion: 2 lugë lule derdh 500 gram ujë të zier dhe të lënë për 4:00. Pastaj thahet dhe të bëjë ujitjes. Morning qepë ekstrakt dhe laje lëvore vaginë infuzion. 2. Përdorimi i vajrave medicinale Fut tampon natën në vaginë me vaj liri, pastaj në mëngjes për të bërë tysyachiletnika tretësirë ​​ujitjes. Ju duhet të marrë dy shekuj. tablespoons barishte, të shpërndarë dy gota me ujë të valë dhe mbush për njëzet minuta në tank, përfundoi një peshqir.

Procedura përsëritet për 3 ditë, pastaj kaloni në tampona me vaj buckthorn det. Vladsoroka,