Erozioni i qafës - Trajtimet popullore


Kohët e fundit, shumica e miqve të mi të cilët kanë vizituar gjinekologun diagnostikuar me erozionit qafës së mitrës. Disa çarje, plagë, antikulturë kur bëhet fjalë për gjuhën. Procedura e djegur mjaft i tmerrshëm sipas mendimit të shumë grave. Kështu që unë wondered çfarë kjo sëmundje është arsyeja pse ajo mund të jetë në një popull mjaft të rinjve nuk kanë dhënë edhe lindjen, dhe nëse terapive alternative? Ajo rezulton se erozioni i qafës së mitrës që dalin nga lëndimi, shkaku i të cilave mund të bëhet edhe prezantimi i pakujdesshëm e pasqyra gjinekologu, për të mos përmendur raste të grave që përdorin dildos. Në thelb një erozion i vogël duhet të shërohet në 10-14 ditë, por lexoni për rastet kur një grua pas lindjes ishte i sëmurë për 12 vjet.

Erozioni anekdotike prova ndodh çdo grua të dytë. Klinika ofron një gamë të objekteve, me antibiotikët tampona, douching 2-qind zgjidhjen e bikarbonat natriumi, krem ​​vaginale estrogjenit, terapi zëvendësimi të estrogjenit. Megjithatë, në asnjë mënyrë nuk minimizon punën e tyre, të kthehet në trajtime popullore. Erozioni i qafës - Trajtimet popullore Ajo është një mjet në dispozicion në luftën kundër erozionit - ajo e vetë urinë . Mjekimi është i drejtuar nga tampona bollshme urinar gjatë natës dhe në mëngjes duhet spryntsyuvatysya urinë freskëta. Në ditët e para të tamponin në urinë mund të shkaktojnë dhimbje dhe djegie.


Në mënyrë tipike, pas 1,5-2 javë mjekët për habinë e tij arriti në përfundimin se procesi i trajtimit. Për ujitje mund të përdoret dhe urina e fëmijëve të nxehta të - warms deri 80 gradë, ftohur në 37 gradë. Gjithashtu rekomandohet për swabs sterilizuar luledielli ose vaj ulliri dhe i vuri mbi qafën e mitrës. Ndryshuar përditshme. Një tjetër metodë e thjeshtë për trajtimin e erozionit qafës së mitrës, zgjidhje ujitjes kripë . Proporcionet duhet të jetë: 100 gram kripë holluar në 1 litër ujë të valë. Ju nuk mund spryntsyuvatysya dhe të ulen për një kohë në një pellg me ujë të kripur. Gjithashtu ndihmon.

Nga flora do të ndihmojë kungull . Kjo është mënyra ajo përdorë: kungull tul pa fara vënë në shtupë garzë, e bëjnë dhe llojin e saj në vaginë. Lini brenda natës kështu. A këtë e procedurës katër netë me rradhë. Nga rruga, të bëjë një zierje e fara që kuruar cystitis. Për ta bërë këtë, fara kungull dhe grij masë rezulton derdh ujë të valë - një gjysmë litër ujë të vluar për dyqind gram, infused për dhjetë orë në një termos. Atëherë ju duhet të marrë tendosje dhe pini një gjysmë gotë të ngrohtë katër herë në ditë deri në shërimin e plotë. Një dobishme në trajtimin e erozioni vegjetal - është hark .

Slurry nga një qepë duhet gjithashtu të mbështjellë me shtupë garzë për të bërë këtë, dhe një shtrydh pak.
Vendos brenda natës. Në urinë freskët e mëngjesit spryntsyuvatysya. Ne duhet të vini re se kjo metodë nuk është i përshtatshëm për hipertension. Mundohuni të përdorni një hark si pjesë e përzierje mjekësore njerëzve të tjerë. Një lugë çaji i tul qepë përzierje me një lugë gjelle e manave kulpër crumpled, shtoni një lugë çaji mjaltë dhe vaj perimesh. Merrni një shtupë të përzierje dhe vendin në natën e vaginës. A procedurat për dhjetë herë në ditë, për shembull në madje edhe numrat. Në një numër tek të futur një copë gjalpë.

Vazhdimi Tema qepë disa recetave. Së pari, qepë hekura, shtrydh lëng. Tamponin të vendosur për 10 ditë. Organizoni pushim si 10 ditë. Pas atë përsëri për të bërë lëng të freskët. Kurs përsëritje. Tamponin të mbajtur në 12:00. Recetë i dytë, pres një qepë apo qepë stilolaps të mirë zhytur në ujë të ftohtë pas valë të mbajtur për 2-3 minuta. Cool, spryntsyuvatysya mëngjes dhe mbrëmje, në tampona të shitur natë. Tani në çdo farmaci ju mund të blini lule Calendula drogës . Për prodhimin e drogës ai nevojshme një gjysmë filxhan me lule Calendula thata derdh një pintë vodka, ajo është vodka "natyrore".

Insistojnë brenda dy javë në diell. Pastaj hedh dhe derdhur në shishe. Për trajtimin e mëngjesit holluar një lugë çaji me tretësirë ​​në një gotë me ujë të ngrohtë zier. Kjo zgjidhje spryntsyuytesya brenda njëzet e një ditë. Filloni douching ditë pas periudhës tuaj dhe periudhën e ardhshme. Mënyrë tjetër po aq efektive për të trajtuar erozioni - lëng 3 teaspoons aloe përzierje me 1/5 e një lugë çaji me vaj pluhur dhe 1,5 teaspoons e mjaltë. Brenda pesëmbëdhjetë ditëve nga data e natës për të bërë një shtupë ngjyhet në këtë përzierje. Morning nevojë infuzion spryntsyuvatysya, i cili është i përgatitur si më poshtë: një lugë gjelle lule kumak thata të krijoj dy gota me ujë të valë, le të qëndrojë për njëzet minuta dhe tendosje.

Kjo nuk është një listë të plotë të mjeteve juridike popullore nga të cilat gratë janë shëruar nga erozioni i qafës së mitrës. Dhe është se i njëjti mjet ndihmuar njëri dhe tjetri jo, të gjitha varet nga faktorë individualë. Në raste të tilla, ju nuk duhet dëshpërim dhe ka nevojë për të provoni një recetë të ndryshme. Megjithatë, edhe pse trajtimi alternativ i sëmundjes është çdo grua dyshohet se ajo zhvillon erozionin qafës së mitrës, trajtim kombëtar është akoma më mirë për të përdorur si një zëvendësues për metodat tradicionale të mjekësisë dhe të bien dakord me mjekun tuaj. E di gjëja kryesore - nuk do të vonojë trajtim dhe le çdo gjë në mënyrë të rastësishme, si rezultat i rrjedhshëm erozion mund të zhvillojë ënjtje dhe cilësia e dobët.

Në përgjithësi, më e rëndësishmja, ajo nuk e kuruar gjëja kryesore për çdo grua, vajzë, natyrisht, - parandalimin e sëmundjes. Kjo është arsyeja pse nënat duhet të shpjegojë menjëherë bijat rregullat e higjienës seksual. Atëherë çdo vajzë do të dini tiparet e aparatit gjenital, të jenë në gjendje të kujdesen për trupin e tyre dhe të mos lejojnë sëmundje që vjen! Gilyarov,