Indikacionet Entherosgel për përdorim, udhëzim


Entherosgel është enterosorbenotom. Ajo absorbon nga varietet zorrëve e substancave toksike, toksinave bakteret, alergene, patogjene, produkte të metabolizmit dhe trupit tjetri Entherosgel edhe në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme në rriturit dhe fëmijët. Sigurisht, Entherosgel jo një ilaç për të gjitha sëmundjet, por pavarësisht nga kjo, ajo është drogë mjaft efektive, dhe meriton vëmendjen për veten e saj. Pra, sot ne do të flasim për këtë në faqen tonë të internetit në artikullin "Entherosgel, indikacione për përdorim, mësim." Përbërja produkt dhe një medikament për administrim oral, substanca e tij aktive është hydrogel metylkremniyevoyi acid, në dispozicion në disa forma të dozimit: • makarona në enë plastike e 45, 135, 225, 450 m.

• paketa Paste, Pack 21 pack (15 g.), Ose 10 pako (45 g.). • Në përgatitje për pezullimin xhel 45, 135, 225, 450 g Kjo formë është më pak i përshtatshëm, pasi që para se përdorimi kërkon hollim në ujë (doza e dëshiruar tretur në 1/3 filxhan). Pas marrjes Entherosgel excreted plotësisht nga trupi pas 7-8 orë pandryshuar, kjo nuk do të grumbullohen në trup, nuk është zhytur në lumen të zorrëve. Entherosgel: Pronat medicinale e drogës në shtetet zyrtare manual që Entherosgel ka një tipar absolutisht unik - aftësinë për të selektive adsorb në një "substancë të rrezikshme" nga zorrë dhe largimin e tyre nga trupi.


Këto përfshijnë toksinave, produktet e mbeturinave të mikroorganizmave, alergeneve, helm, bilirubin tepërt, droga, kolesterolin, kreatinina. Entherosgel vepron vij si entenrosorbent aftë muret e traktit të tretjes, duke e mbrojtur atë nga dëmtimi. Enterosgel diarre nuk i zëvendësuar, ajo mund të ndalojë diarre dhe për të parandaluar dehidratim. Nuk Entherosgel ndikojnë në absorbability e vitaminave, elementët gjurmë. Entherosgel treguar per perdorim ne trajtimin e dysbiosis, ajo nuk ndikon saprofit (normal) zorrë, ndërsa shkatërrimin patogjene dhe grimcat e tyre heq nga trupi vetë.

Entherosgel sukses lufton dhe ul manifestimet e veta të toksicitetit, përmirëson zorrë, mëlçisë, veshkat, sistemi imunitar, gjak. Ajo është e pajtueshme me indet e trupit, është e padëmshme dhe jo-toksike, ajo ka veti anti-inflamatore, është në gjendje për të shëruar ulcerat dhe erozion në traktin gastrointestinal. Të gjitha këto cilësi enterosgel ka një varg indikacioneve per perdorim ne trajtimin e semundjeve te ndryshme. Indikacionet • akute helmimit Enterosgel ndonjë origjinën: helmet, droga dhe narkotikët, dehje alkoolit, alkaloide, metale të rënda, hidrokarbure aromatike, etj • helmimi kronik me kripërat e metaleve të rënda, sidomos ato që punojnë në ndërmarrje me kushte të rrezikshme .

• Në trajtimin kompleks të infeksioneve akute të zorrëve, rotavirus, toksikonifektsiya, salmonelës, dizenteri. • Diarre dhe rritje e jashtëzakonshme të diarresë sindromi. • sëmundjet kronike të traktit gastrointestinal: gastrit, gastro, sëmundje peptike, sindroma e irritimit te zorreve dhe zorreve shkurtër (pas heqje e zorrë). • Hepatiti akute dhe kronike, veçanërisht enterosgel tregohet për përdorim në hepatitis toksike.
• cerozë dhe dështimi i saj, i ngritur etiologji bilirubin ndryshme (shkak), tumoret caktuara të pankreasit (kancerit ikterostadiynyy) dhe traktit biliar, të gjitha shtetet të ndodhë me dështim kronike të mëlçisë.

• Një alergji (drogës apo ushqim), pezmatim i lëkurës atopic, astma, urtikarie, pezmatim i lëkurës atopic, etj • traktit urinar gjithashtu një tregues për përdorim Entoroshelya: glomerulonefriti, pyelonephritis, sëmundje renale guri, shtetet e tjera polycystic, i shoqëruar nga dështimi kronik i veshkave. • endogjen (i brendshëm) toksiciteti që rrjedhin nga sëmundjet septike. • helmim gjaku i shtatzënisë është një tregues për enterosgels përdorim, veçanërisht në pjesën e parë, kur nëna e ardhshme të bëjë asgjë. • djegin sëmundje në fazën akute (dehje). • Kanceri si një terapi detoxification para dhe pas kimioterapia dhe / ose terapisë rrezatuese.

Më shumë informacion është indikacione Enterosgel për përdorimin e deklaruar në udhëzimet zyrtare. Dozimi dhe mënyra e administratës përdorur atë 3 herë në ditë, doza varet nga mosha e pacientit. Në natën i rritur mund të shkojë deri në '45, fëmija është 7 vjeç në 20 g Eneroshelya dozë të vetme:. • Të rriturit dhe adoleshentët (14 vjet) - 1 st.l (15g); • Fëmijët 7 deri në 14 vjet - 1 Dess. L (10 g); • 2-7 vjet - 1 lugë çaji (5g); • 1 deri në 2 vjet 2 lugë çaji të jetë i ndarë në 4 pranim; • 1 vit - 1 lugë çaji duhet të jetë i ndarë në 4 doza. Kohëzgjatja e trajtimit është 10 ditë për kushtet akute, trajtim kronik zgjat 2-3 javë.

Shteti rëndë - indikacionet për dyfishuar dozën gjatë 3 ditëve të para të trajtimit. Ky udhëzim për përdorim Enterosgel rezultoi në formë të lirë dhe në asnjë rast nuk duhet të përdoret si një rekomandim për trajtimin e pavarur. Për më shumë informacion, ju lutem kontaktoni me mjekun tuaj. Alex,