Paste Entherosgel, udhëzimet xhel për përdorimin e drogës për humbje peshe


Tregu modern ofron një numër të madh të drogës të veprimit absorbues. "Enterosgel" është një nga më të mirë. Ky mjet dallohet për aftësi shumë të efektshme të saj spastrimit. "Enterosgel" është menduar për thithjen dhe nxjerrje e toksinave, alergeneve, toksina, metalet e rënda dhe radionuclides. Efektet e fondeve bazuar në vetitë e veçanta të përbërës aktiv, i cili është acid metylkremniyevoyi. Ajo lidhet dhe largon substanca të dëmshme nga organet e tretjes dhe mantelet e rrjedhës së gjakut të stomakut, zorrët, dhe rrit tretje mur zorrë. Si pjesë e drogës "Enterosgel" përmban gjithashtu një polimetilsiloksana kimike polihidrat që ka një strukturë poroze.

Veçori struktura e saj e lejon këtë komponent shumë mirë thithin komponimet toksike. Kur ai u emërua? Fusha "Enterosgel" është mjaft i gjerë. Udhëzimet e kësaj droge listuar arsyet e mëposhtme për përdorimin e saj: - toksiciteti (akute dhe kronike) e prejardhje të ndryshme; - Helmim toksike dhe substancat aktive (duke përfshirë metalet e rënda, droga, alkaloide, etanol); - Sëmundjet akute zorrëve me origjinë infektive (p.sh. helmim, salmonelës, dizenteria, goiter); - Sëmundjet purulent shoqëruara me dehje; - Alergjia (ushqim dhe drogës); - Hepatiti; - Sëmundje mëngjesit në shtatzëninë e hershme; - Parandalimi i intoksikimet kronike.


Siç është treguar, mjet është shumë e mirë për sëmundjet e lëkurës. Prandaj, ajo është caktuar shpesh mjekëve pediatër ekzemë, pezmatim i lëkurës, alergji, diatez, dhe në trajtimin e puçrra fytyre. Roli i "Enterosgel" në procesin e humbjes së peshës Në kritikat e fundit të këtij barnave popullore janë gjetur gjithnjë karakteristikat e veta pozitive si një mjet për të ndihmuar për të humbur peshë. Një përdorim i tillë është i justifikuar, por vetëm kur keni nevojë lehtë dhe pa pasoja të rënda për kursin për të filluar një dietë ose duke marrë droga të tjera për humbje peshe.
Përse? Mundohuni të shpjegojë popullor.

Duke pastruar trupin e kursimeve të dëmshme, "Entherosgel" në këtë mënyrë të përgatisë atë për një reagim të përshtatshëm ndaj dietë apo medikamente për humbje peshe, të rritur efektin e aplikimit të tyre. Nëse ju krahasoni këtë drogë me agjentët e pastrimit të tjera, të tilla si karbon aktiv (e cila është përdorur shpesh dashur për të humbur peshë), ajo nuk është dëmtimi i shquar në pasurinë rreshtim stomak dhe zorrët. "Entherosgel" që ka një strukturë poroze të ngjashme me "sfungjer të zgjuar" që kalon përmes sistemit të tretjes dhe absorbuar substanca toksike (kolesterol, bilirubin, etj), por jo "vjedh" në pjesë të trupit të pasura me vitamina, minerale, enzime, etj dobishme .

Të gjitha të mirë për jetën e njeriut mbetet. Microflora nuk është prishur, dhe muret e zorrëve dhe stomakut shërojnë. Kolesterolit dhe lipideve komplekset janë të njohur, gjithashtu mund të shkaktojë trashje, sepse duke punuar në dispozicion të tyre, "Entherosgel" luan një rol të rëndësishëm në trajtimin e trashje. Përveç kësaj, ky medikament i mrekullueshëm shëruar lëkurën, dhe është e rëndësishme për çdo grua. Produkti ka dy lloje: ajo hydrogel në kavanoza ose qese plastike dhe paste në tuba. Si të përdorni Paste Entherosgel gëlltitur, pini ujë. Por norma e kërkuar Entherosgel xhel duhet së pari të lidheni me 1/3 filxhan me ujë dhe përziej mirë.

Merrni në mjete dhe duhet menjëherë të kërkojë sasi shtesë të ujit të pastër. Drogës është përdorur në mes të ngrënies (dmth, dy orë para se një vakt) tri herë në ditë. Trajtimi mund të zgjasë nga dy në pesë ditë. Me alergji dhe format kronike të trajtimit dehje vazhdoi deri në dy ose tri javë. Të rriturit janë të rekomanduara nga lugë gjelle, fëmijët nën moshën pesë vjeçare - e çaj 5-14 vjet - mbi lugë ëmbëlsirë, të rriturit më të vjetër janë të barabartë me grupin. Në dehje të rënda dhe alergjitë dozë fillestare për tre ditë dyfishohet. Doktori juaj mund të rekomandojë një kurs të dytë të trajtimit.

Në një shpëlarje "Entherosgel" mund të përdoret me ftohjet apo infeksion viral të fytit. Contraindication Pra, kemi biseduar në lidhje me atë që është e paste Entherosgel, xhel, udhëzimet për përdorimin e drogës për humbje peshe më çoi. Edhe pse droga është e lejuar edhe për fëmijët më të vegjël, gratë shtatzëna dhe lactating, por për të thënë në lidhje me disa kufizimeve aktuale në pranimin e saj. Kjo përfshin njerëzit me pengimin e zorrëve dhe të mëlçisë dhe veshkave sëmundjeve. Siç mund ta shikoni, konsultimi nuk do të gjithmonë i tepërt. Dhe më shumë. Udhëzime për zbatimin thotë se ka fiksuar pronave.

Në pranimi i tij duhet të rritet përdorimi i ujit, ndiqni dietë e duhur, nëse është e nevojshme, për të pirë çaj laksativ. Në ditët e para për të ndihmuar me kapsllëk klizmë, dhe pastaj të gjithë normal. Nëse ju dëshironi për të hequr qafe paund shtesë para se të fillojë të marrë rekomandojmë xhel flisni me mjekun tuaj në lidhje me arsyet e tërësisë. Ju mund të gjeni se ka sëmundje ose hormonale çrregullime serioze, atëherë drogës nuk duhet të përdoren pa specialist leje. LDSveta,