Endometrioza trajtimin e kancerit mjetet juridike popullore, trajtim kombëtar


Endometrioza - një sëmundje mjaft e zakonshme gjinekologjik. Mjekësi zyrtar termi shfaq kohët e fundit, por paraardhësit tanë u përball me sëmundje të ngjashme shumë shekuj më parë. Prandaj, mjekësia tradicionale ka ngarkesa e recetave për trajtimin e kësaj sëmundjeje. Pra, sot le të flasim për faqen Endometrioza mjetet juridike trajtim i mitrës popullore, folklorike e konsiderojnë trajtim. Rritje Endometrioza quajtur qelizat endometrial jashtë mitrës. Megjithatë, këto grimca mbajë të gjitha pronat që shfaqen gjakderdhje mujore. Ka disa arsye për zhvillimin e kësaj sëmundjeje.

Së pari, hedhin një qeliza patologjike endometrial në zgavrën e barkut përmes tubave fallopiane. Dhe së dyti - komplikime pas operacionit, të tilla si aborti. Endometrioza është trajtuar mjekësi mitrës zyrtar apo kirurgji ose duke marrë drogë - hormonet.
Cilat janë mënyra për të trajtuar këtë sëmundje në mjekësi? Këto përfshijnë një veprim lokal - tamponin, douching, pellgje dhe me gojë - decoctions, infusions, tinctures. Përdorni të mirë të tyre, pas konsultimit me mjekun tuaj. Përgatitja e një koleksion të dy pjesëve alte dhe të urtë, dhe një pjesë acaroj, kamomil, bukovitsy, nenexhik, butë dhe lule elderberry.


Tërësisht përzierje. Një gotë me ujë të vluar, të marrë një lugë gjelle e mbledhjes dhe le të krijoj 02:00. Ne duhet të marrë një infuzion Glass katër herë në ditë. Efekti më i madh mund të arrihet douching të njëjtin infuzion. Kursi i trajtimit duhet të jetë dy javë, dhe pas një pushimi javor, ajo mund të përsëritet. Besohet se një ndikim pozitiv në trajtimin e Endometrioza dhe ndihmë panxhar. Është e rekomanduar për të përdorur në formën e agjërimit lëng. Filloni në doza të ulëta - 50-100ml për pritjen, 3-4 herë në ditë. Gradualisht të rritur sasinë e lëngut që ju mund. Besohet se edhe mbrojë lëng para se të aplikoni disa orë.

Merrni një lugë gjelle e bimëve hog mitrës dhe derdh një pintë ujë të valë. Dërgo në ngrohje të ulët për pesëmbëdhjetë minuta, tendosje dhe ndajnë atë në tre pjesë. Më vete, në të njëjtën mënyrë, krijoj sabelnyk bar. Zierje i saj gjithashtu të ndarë në tri pjesë. Upland mitër të marrë një orë para ngrënies dhe sabelnyk - njëzet minuta pas hahet. Kursi i trajtimit - dy javë, pastaj pushim dhjetë-vjeçare dhe të përsëritur. Ndoshta trajtim të thotë duke përdorur zierje alternative mjekësi e leh e kulpër. Një gotë ujë duke marrë një lugë gjelle e leh copëtuar. Ajo duhet të marrë dy lugë tri herë në ditë.

Hidh dy lugë filxhan hithër ujë të valë. Hold infuzion në një banjë me ujë për rreth një e katërta e një orë, tendosje dhe derdh një gotë me ujë. Merrni këtë zierje asnjë filxhan çerek më shumë se katër herë në ditë. Përgatitja infuzion të lë gjethe delli. Për ta bërë këtë, të marrë një filxhan ujë të valë një lugë gjelle e bimëve copëtuar dhe le të krijoj në një termos për disa orë. Infuzion të marrë më mirë filtruar, një lugë gjelle para ushqimit, tri herë në ditë. Kjo sëmundje është shumë efektive janë douching zierje e kamomil. Për ta bërë këtë, të marrë një filxhan ujë të valë tri lugë kamomil, vlim disa minuta dhe do të lejojë që të qëndrojnë nën kapuç.

Infuzion tendosura duhet spryntsyuvatysya çdo ditë para se të shkojnë në shtrat. Pas kësaj procedure, të bëjë tampona. Mbarsur një copë pambuku mjaltë dhe vaj detit buckthorn, të përzier në pjesë të barabarta. Rezultuar tampon brenda natës të hyjë në vaginë. Bëni një kompresë në bark. Për të, përzierje e balta blu dhe të bardhë me helmin e bletëve dhe ngrohjes. Shtresë Tolstoi i lëkurës në përzierje të ulët bark dhe mbuluar atë me mbyllur plastike në krye. Për të shtuar një peshqir efekt ngrohja, para se kjo të ngrohur atë. Shtrihuni qetë në heshtje, për të ftohur kompresë. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe të shkoni në shtrat, përfundoi mirë.

Paketa mund të bëhet me vaj pluhur. Për ta bërë këtë, thith një leckë me vaj të ngrohtë, e vënë atë në bark të ulët, të mbuluar mushama ose polietileni, dhe mbi të - një peshqir dhe ujë shishe të ngrohtë. Kohëzgjatja e trajtimit - nga një orë për të dy. Recommended përsëritje përditshme. Për trajtimin e Endometrioza rekomandoj duke përdorur këtë barishte si çantë gra. Ajo ndalon gjakderdhje dhe tkurrjen e mitrës ndihmë. Ajo mund të përdoret si një tretësirë. Për atë për të marrë një filxhan ujë të valë një lugë gjelle e bimëve dhe le të qëndrojë një orë. Merrni me stomak bosh para ngrënies, një lugë gjelle. Mos e merrni atë më shpesh se katër herë në ditë.

Mjekësisë tradicionale mund të ndihmojë trajtojnë Endometrioza vetëm nëse e saj kombinim i duhur i terapi të drogës. Kështu të gjitha pyetjet e trajtimit kombëtar është e rekomanduar për të diskutuar me mjekun tuaj. Vini re se terapi bimor ka contraindications e veta, të cilat ju nuk mund të dini. Catherine