Pije Delicious ftohëse me manave


Të gjitha të dimrit ne shikojmë përpara për të verës. Summer - është e sezonit të festave, rekreacion dhe argëtim, udhëtime njohëse apo zbutës "shtrirë" në rërë plazh. Por që ne bëjmë në këto tre muajve të nxehtë, ne jemi duke u përpjekur për të mbushëse vitamina dhe prandaj marrin një sasi të madhe të perimeve, frutave dhe manaferrat. Ne kemi për të thatë atyre, vendas kuzhinier, ngrijë, gatuaj dhe hani dhe pini me manaferrat komposto. Disa me dhurata verë kaq ob'yidayutsya i gjatë atëherë që nuk mund të shohin ato. E di e masës, por mos harroni se mizat e verës me shpejt, kështu që ju duhet të bëni atë në kohë të aksioneve deri në vitamina. Prandaj, përdorni një ditë verore dhe gatuaj pije të ndryshme shijshme shtëpi me manave!

Pije frutash. Zakonisht ne kujtojmë Morse gjatë një të ftohtë. Por ju mund të pini dhe për të rritur vitalitetin. Pra zëvendësojë çaj verore zezë dhe pije frutash kafe. Le të pijë këtë pije të fëmijëve në vend të limonadat panatyrshme dyqan. Dhe lëng do të ndihmojë rinovimin, pastrojë trupin nga mikrobet dhe njom të gjitha qelizat e trupit me vitamina dhe shëruese lagështisë. Për të përgatitur lëng ftohës dhe të nxjerr përfitimet maksimale nga ajo, të marrë një gotë me ndonjë manave të freskëta tërë. Shpëlarje ato nën ujë të rrjedhshëm dhe pastaj derdh në një tigan smalt, ku shtrydhje e mirë me një lugë druri, të ndarë lëng nga tortë.


Atëherë vihet vakt me enët në sobë dhe vlim për pesë minuta, supë rezultuar lidheni me lëng kokrra të kuqe. Në vend të sheqerit, shtoni pije mjaltë, natyrisht, në qoftë se ju nuk keni një alergji në të. Ju gjithashtu mund të gatuaj lëng boronicë dhe mjaltë pa valë. Për këtë qëllim, fshij një gjysmë gotë me boronicë dhe dy lugë mjaltë. Hidh përzierje në mënyrë të moderuar litër ujë të nxehtë (jo të vluar!). Lini lëng për disa orë, duke mbyllur fort kapakun. Pas një tendosje pije dhe ngrij.
Përveç të qenit pije të shijshme boronicë, kështu që është e përkryer heq ënjtje dhe parandalon inflamacion në sistemin urogjenital.

Nga rruga, pije me boronica të kuqe dhe boronicë më shpesh rekomandohet nga mjekët. Këto pije janë të dobishme në sëmundjet e veshkave, ftohjet dhe gripit, si ato përmbajnë përbërësit antibacterial. Pije Delicious ftohjes mund të jenë të përgatitur me manaferrat dhe kopsht frutash. Për këtë të arsyeshme currants, gooseberries, qershi dhe madje ash. Gatim ftohjes teas vitaminë dhe pije të buta. Gjithkush e di se hirit dhe të egra u rrit përmbajnë sasi të mëdha të acidit askorbik. Për të mbushur vitaminë rezervë në trup është shumë i dobishëm për të përgatitur atyre çaj. Vitamina çaj me hips u rrit. Vendoseni në një smalt ose qelqi pjatë një lugë gjelle copëtuar u rrit hips, lugë hithër çaj, lugë çaji rrush pa fara e zezë.

Të gjitha përzierje. Hidh përzierje 2 gota ujë të valë, të përfundojë enë fort mbyllur me çaj dhe të lënë për 2:00. Pastaj tendosje dhe shtoni mjaltë për shije. Çaj i vakët mund të pihet i ngrohtë, dhe mund të hiqet në frigorifer. Këtu në këtë rast ju shkoni jashtë pije freskuese e shijshme. Vitamina çaj kulpër. Litër Brew e ujë të valë një lugë gjelle e manave kulpër, Kastrati ose një lugë çaji boronicë dhe rrush pa fara lë dhe raspberries. Pas 02:00 tendosje, shtoni mjaltë dhe limon feta. Pini ky çaj të ngrohtë apo të ftohtë. Përveç kësaj, ajo është e butë, kështu që ajo gjithashtu ka një efekt tonik në trup, zbut.

Vitamina pini me manaferra. Shtrydh rreth gjysmë gotë me lëng nga manaferrat ferrë, përzierje me një gjysmë gotë qumësht të ftohtë. Shtoni një lugë çaji mjaltë. Llokoçis. Në përzierje gatuar derdh një tjetër litër e gjysmë qumësht dhe shtoni dy lugë akull të bardhë. Mix në një blender dhe pini me kënaqësi. Kjo pije do të ju njom me vitamina, hormonet bimore dhe kalcium. Lëng Vitamina nga chokeberry. Tërësisht të shtypur filxhan manaferrat e shtyp hirit mal prej druri apo lugë dhe derdh një gjysmë gotë me ujë të valë. Shtoni gjysmë lugë çaji nenexhik. Cool, tendosje. Infuzion i hedh në një pjatë xhami, shtoni një litër ujë të pastër të ngrohtë, mjaltë dhe lëng limoni për shije, ftoh dhe cool.

Delicious ftohjes pije manaferrat mund të jetë i gatuar mirë me fruta të tjera, të dhuruar për ne nga natyra. Për ta bërë këtë, ju duhet vetëm për të treguar imagjinatën dhe të gëzojnë të ardhura të plotë vjetor. Apetit Bon dhe fat të mirë! Svetlana,