Dispozicion në të gjitha rrugët e popullore për të trajtuar pagjumësi


Një shqetësime shumë të pakëndshme ritëm normal i jetës është pagjumësi. Kjo sëmundje e dhimbshme prek shumë njerëz. Në fakt, përveç të frymëmarrjes dhe të tretjes shëndetshëm, çelësi për shëndet të mirë është një gjumë i fortë dhe i qetë. Në shkelje të bie në gjumë dhe të fle, të nesërmen një person ndihet përshkuar, çdo gjë vetëm bie me të, unë nuk jam duke folur për performancë, e cila po i afrohet me shpejtësi zero.
Për të dal nga kjo situatë të tmerrshme, le të flasim për çrregullime të gjumit dhe të marrin në konsideratë në mënyrë të detajuar të gjitha trajtimet e mundshme të njohura për pagjumësi. Dobët gjumit dhe çrregullime të gjumit gjatë natës ka shumë arsye.

Ky kohët e fundit u zhvendos sëmundje, probleme, stresi, overeating dhe alkool, etj Në raste të rënda, mund të ndihmojë ekspert. Shumë të trajtuar pagjumësi duke përdorur pilula gjumi. Por ata shpejt të mësohemi kështu që në mënyrë që të bien në gjumë të nevojshme të gjitha të reja, pilula të forta. Përveç kësaj, ata kanë shumë efekte anësore, por edhe shkelin ritmin e natyrshme e gjumit vijnë. Gjëja e parë për të bërë për të rivendosur gjumë të mirë dhe të bie në gjumë - kjo është për të krijuar kushte normale. Dritaret gjumi nuk duhet të shkojë me zë të lartë. Nëse kjo nuk mund të ndryshohet, përdorni një të butë, të dendura dhe të rënda perde, ata do të vonojë një zhurmë të vogël nga rruga.


Mbi dritare kohore të vulosura nga Rondelet gome që përdoren për izolim - dhe në të njëjtën kohë ata do të ju kursejnë nga zhurma të panevojshme. * Remove një TV dhoma gjumi dhe pajisje të tjera që lëshojnë valët elektromagnetike. * Para se të shkoni për të fjetur dhomë të ventiluar mirë dhe fle mbi mundësinë e një dritare të hapur. Shumë të dobishme 15-minuta ionization ajër. Dimër në apartamente të qytetit ajri bëhet shumë e thatë. Prandaj, para se të shkojnë për të fjetur në një tas plastike, i hedh ujë të ftohtë dhe vend pranë radiator. Uji do të zhduket gradualisht dhe moisturize, kështu ajër. * Para kohe shtrat dhe then'll ec 15 - 20 minuta jashtë.

Ose të paktën këtë herë, të ulem në ballkon (Vetëm mos pini duhan!). * Shmangni shikuar televizor natën, të cilat mund të ju shqetësojnë. Për gjysmë ore para gjumit, preferohet të zgjedhin nga e shikuar TV. Dhe fik telefonin tuaj. Të gjitha çështjet mund të zgjidhen në mëngjes. Darka jo më vonë se 2 deri në 3 orë para gjumit. Nga mbrëmje overeating pagjumësi nuk do të marrë kohë. Sidomos të dëmshme për të ngrënë çokollatë gjatë natës, dhe të gjitha goodies të tjera që përmbajnë kafeinë. Ai është më i fuqishëm nxitës i sistemit nervor; Pozita më e mirë për të relaksuar dhe të bie në gjumë - i shtrirë në shpinë të tij. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj, të pushojnë, shtrirje armëve tuaj përgjatë trupit.

Nëse ju shkoni në shtrat në anën e djathtë, mushkërive dhe zemrën ngjeshur. Këtu janë disa mjete që mund të ndihmojë me pagjumësi: * Merrni një dush të ngrohtë para se të krevat, me shtimin e lëng mishi hithër sanëz barishte apo qen. Ajo zbut sistemin nervor. Nëse ju nuk mund të marrë një dush, të marrë një dush për këmbët. Vetëm mos të marrë një dush - kjo gjallërues. * Koha e gjumit të ngrohur gotë qumësht, shtoni një lugë ëmbëlsirë me mjaltë dhe pini gllënjka të vogla. Nëse ju nuk mund të fle, pini 30 pika tretësirë ​​të Valerian, Motherwort dhe murriz. * Në qoftë se ju zgjoheni natën dhe bie në gjumë përsëri nuk patën sukses, provoni ilaç qetësues për pagjumësi.

Merrni një shishe me tretësirë ​​të sanëz. Mbyllni një flegër me gishtin tuaj, dhe një tjetër me avull thith thellë nga ajo. Zakonisht vjen fle shpejt. * Nëse ju nuk keni tinctures e mia mjekësore, do të përpiqen për të marrë disa barkun, si fëmijë të bëjë. Shtrirë në shpinë, të përqëndrohet në kërthizë dhe gjuhën uprites në qiell lart. Merrni frymë të ngadalshëm me hundë, duke u përpjekur për të zgjeruar gjoks. Tani butësisht spikatur maksimale (fryj) stomakun. Gjoks dhe supet duhet të jenë fikse. Hold ajrit, pastaj nxjerr në heshtje, duke tërhequr në stomakun tuaj. A ushtrojnë 3-4 herë. Gjatë procedurës, e konsiderojnë: një, dy, tre, katër, etj

Kur ju të kthehet larg nga mendimet e kreditit pa lidhje, dhe gjumi do të vijë së shpejti. Ilaç i vjetër efektive dhe të padëmshme për pagjumësi - shishe me ujë të nxehtë me ujë të ngrohtë. Plotësoni shishe me ujë dhe bashkëngjitni atë në këmbë. Ju jeni i sigurt për të fle pa merak dhe i qetë, nëse ju pyesni dikë në familjen tuaj ju bëjë masazh qetësues pas një dush mbrëmje. Vetëm diçka duhet të goditje shpinën e tij me duart e tij, lehtësisht shtyjnë lëkurën në drejtim nga koka deri te këmbët. Dhe kjo nuk ishte një masazh, dhe dashuria dhe kujdesi i një të dashur. Dhe kjo është shërim më të mirë nerva shkatërroi, stresi, thirrjet telefonike junk, trishtimi, hidhërimi dhe mendore plagë, dhe rrjedhimisht nga pagjumësia ju dhemb!

Ju Spokoynoy natë dhe fat të mirë! Svetlana,