Flokët shtëpi maskë për të forcuar


Hair - kjo është dhuratë tonë natyror. Nëse ju janë të bukur, i shëndetshëm, flokë me shkëlqim, atëherë ju nuk jeni vetëm një person i lumtur, por edhe i shëndetshëm. Në anën tjetër, në qoftë se nga flokët e shurdhër, përfundon ndarë, ata në të vërtetë të bien, ju duhet menjëherë të marrë hapa për të përmirësuar gjendjen e tyre. Çfarë mund të shkaktojë këtë kusht flokët? Arsyet për këtë janë të shumta. Kjo sëmundje endokrine njerëzor, një tiroide gjëndër zgjeruar ciklin hormonal, mëlçisë dhe stomakut. Dhe objektet e varfër për flokët, shampoos, conditioners, conditioners flokët, ngjyros flokët, permanent, përdorimit të shpeshtë të pajisjes.

Dhe faktorë natyrore: dielli në verë, të ftohtë në dimër, ujë të detit. Gjithashtu, përkeqësimi i flokëve dhe flokët i shpeshtë humbjen në një kohë shkakton kequshqyerja. Nëse keni ndonjë problem me flokë, nuk nxitojnë menjëherë në një sallon bukurie. Kaloni një sasi mjaftë e parave që ju gjithmonë keni kohë. Mundohuni të parë për të bërë flokët e tyre në shtëpi, duke përdorur mjetet. Në rrjedhën do të jetë çdo gjë: bukë, vezë, vajra, yndyrna, fruta, perime, produkte qumështi. Me ndihmën e tyre, ju mund të përgatisë maskë shtëpi për forcimin e flokëve. Dhe ne redaktuar faqe do të ju ndihmojë me këtë. Para se të aplikoni mjetet e flokëve dhe kokës nevojë për të larë.


Unë e bëri të marrë atë një rregull për të larë flokët tuaj si ata ndotjes, në vend se të këshilluar si më parë - një herë në 7 ditë. Të gjitha procedurat mjekësore dhe preventive duhet të bëhet gjithmonë në flokë të pastër larë. Për të forcuar flokët sugjeroj që ju të provoni maskë mustardë. Ajo rrit qarkullimin e gjakut, rrënjët e të bezdisshëm e flokëve, duke shkaktuar ato për të forcuar. Për të marrë maskë njëqind gram mustardë thatë dhe të holluar me ujë të ngrohtë për të kashopodibnoho shtetit. Një vezë e verdhë veze pure me një pirun, shtoni në të një lugë gjelle mjaltë dhe një lugë gjelle vaj perimesh. Mix dhe lidhë dy masat.

Aplikoni për flokët, fshij dhe strukturën në rrënjët e flokëve, të mbuluar të lartë me polietileni dhe të lartë gome veshin kapak. Mustardë Shtëpi Hair Mask për forcimin duhet të qëndrojë mbi kokë për 20-30 minuta. Gjatë kësaj kohe ajo do të veprojë irrituese në lëkurë, duke shkaktuar një nxitojnë të gjakut në lëkurë. Pas një kohe, shpëlarje përbërjen me ujë të ngrohtë dhe shampon. Flokët pastaj pije me ujë të ftohtë më shumë. Maskë tjetër shtëpi jo vetëm forcimin e flokëve por edhe e bëjnë të butë dhe me shkëlqim. Një lugë gjelle e acaroj hithër derdh 1/2 filxhan ujë të valë, të ngushtë dhe le të qëndrojë 15 minuta, pastaj tendosje.

Të ngrohtë infuzion shtuar 50 ml vodka 50 ml vaj perimesh dhe një vezë e verdhë veze. Të gjitha përzierje mirë dhe fshij në lëkurë e kokës. Vendos kapak gome, të përfundojë flokët me një peshqir. Tingëllojë si 15-20 minuta. Gjatë kësaj kohe, të lëkurës dhe të flokëve merrni dozë e tyre e vitaminave, përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurë e kokës. Pas një kohe, pije me të ngrohtë përbërjen acidifikuara ujit.
Ju gjithashtu mund të ruani maskë qepë flokët. Qepë të madhe copëtuar blender apo fshij në një rende. Nga slurry rezulton marrë dy lugë lëng, shtoni në të dy lugë lëng boronicë dhe një lugë gjelle vaj perimesh.

Fshij përzierje në lëkurë e kokës, të mbuluar shall flokët e 20 minuta dhe pastaj pije me përbërje acidified ujit. Maska e ka irrituese në lëkurë e kokës. Nga darkë lënë një copë bukë thekre? A nuk e hedhin atë. Më mirë të përgatitur maskë e flokëve. Për ta bërë këtë, dy feta bukë thekre derdh ujë të valë dhe të lënë për 2:00. Njëkohësisht, derdh dy lugë filxhan nenexhik të ujit dhe të mbuluar të valë. Pulp thekër bukë lehtë shtrydh me napë dhe butësisht vë nga flokët, duke u përpjekur për të kapur të gjithë gjatësinë e flokëve. Infuzion i karamele mente thith shall dhe ta lidhë atë poshtë.

Maskë për forcimin e flokëve duhet të qëndrojë mbi kokën tuaj për 20 minuta. Pastaj pije përzierje maskë ushqyese. Jo nenexhik supë shpëlarje e flokëve. Bëni një maskë dy herë në javë. A ju pëlqen kos? Nëse është kështu, do të trajtojë flokët maskë tuaj kefiric. Për njëqind gram kos fatter shtoni dy lugë mollë kosi integruar dhe trazim. Aplikoni maskë në flokët tuaj dhe të kokës. Tingëllojë si ajo për rreth 15-20 minuta. Pastaj thjesht pije me ujë të ngrohtë. Hair pas kos janë të butë dhe i butë. Dhe a keni ndonjëherë flokët i butë maskë? Nuk ka? Dhe, për arsye të mirë. A nuk zhgenjeheni.

Dy lugë krem ​​përzierje me dy lugë lëng aloe. Aplikoni këtë përzierje në flokët tuaj, butësisht fërkim në rrënjët e flokëve. Tingëllojë si maskë për gjysmë ore. Pastaj vetëm pije përbërjen. Krem mund të zëvendësojnë salcë kosi. Mbi të gjitha, nuk do të jetë dembel dhe pastaj flokët do të shikojmë në 100%. Dhe në verë, në të nxehtit të mbuluar hat tuaj të flokëve apo kapak baseball dhe dimrin - veshin një kapelë. Mos blej mjete të lirë me cilësi të ulët për flokët. Hani e drejtë. Dhe të paktën një herë në dy javë të bëni një maskë hydrating për flokët. Yilia,