Kujdesit në shtëpi për plakjen e lëkurës qafën


Qafa Femrat relentlessly jep moshën e saj, kështu që nëse ju nuk kushtoj kohë për t'u kujdesur për të, atëherë pas tridhjetë e pesë vjet kanë drapiruvatysya shami e qafës së mitrës dhe të harrojmë për qafë dhe triko me V-qafë.
Kujdesi për nevojën në pjesën e përparme të qafës dhe në anën e pasme dhe seksione. Ata janë më pak të prirur për të plakjes, por edhe nevojë për kujdes. Mënyra më e lehtë për t'u kujdesur për qafën - të kujdeset për atë në të njëjtën mënyrë si një person, në qoftë se ju keni normale ose të thatë fytyrën e lëkurës. Në qoftë se lëkura juaj është me vaj dhe problematike, është e nevojshme që të shikojnë me kujdes për të mos overdry lëkurën e qafës është shumë më e thatë.

Dhe 30s kujdes qafë mund të jetë i kufizuar për të aplikuar moisturizer përditshme dhe të bëni stërvitje bazë të përditshme: Anim kokën tuaj mbrapa dhe me radhë, anë të djathtë dhe të majtë kokë rotacionin rrethore. Pas tridhjetë vjet në kujdesin e rregullt në shtëpi për plakjen e lëkurës qafën duhet të përmbajë procedura për të forcuar muskujt. Së pari, gjatë natës, kur të aplikoni krem ​​për të bërë vetë-masazh të qafës dhe gjoksit zonë. Këtu janë disa teknika masazh: 1) lëvizin mbi lëkurën njëkohësisht me dy duar në drejtimin e mjekër deri gjoksit pa shtypur tiroide. 2) Rritja mjekër up, të bëjë dritë patting qafën dhe mjekër me pjesën e prapme të dorës tuaj.


Drejtimi i lëvizjes - që është, nga gjoksi deri. 3) Thumbs vend fossa e qafës, të përqafojnë qafën në të dy anët me shuplaka dhe masazh të butë nadavlyvanyyamy për tre minuta. 4) anë e qafës butësisht çikë nga baza e veshët për një minutë. Së dyti, është e nevojshme për të bërë të kundërta kompresa në qafë dhe mjekër paktën një herë në javë. Për kompresa duhet prej liri peshqir, porcelani ose pjatë qelqi me një shëllirë fortë të ftohtë. Mbylle gjatësi peshqir, mes të zhytem në zgjidhjen, të marrë pjesë në një mjekër të lagur dhe të tërheqë fuqishëm peshqir përfundon.

Pjesa lagësht do të "slam" në mjekër dhe qafë. Përsëriteni pesëmbëdhjetë herë. Regjistrohu për lagështi pjesë jo të thatë. Pas procedurës, lani qafën tuaj dhe mjekër ujë të pastër të ftohtë dhe të aplikoni krem ​​me heqjen efekt. Së treti, për të parandaluar formimin e rrudhave tërthor cervikal të dëshirueshme për të trajnuar veten për të fjetur në shpinë, qafë dhe tucked nën krye të mesëm-butë jastëk ose mbështjellë jastëk rul. Nëse jo, atëherë të paktën të përpiqet të mos fle fytyrën poshtë. Së katërti, në kujdesin në shtëpi qafë kthesë fasha. Njomet garzë me vaj ulliri të ngrohtë ose krem ​​ushqyes, shtrydh qafën, mbuluar fletë letre pergamenë apo letër gjetjen, të përfundojë një shall pambuku.

Të lënë gjatë natës, contraindications për fasha keni ndonjë problem me tiroide. Në këtë rast, nuk kanë nevojë për të compress, por le të na lidhin qafën natën me një pambuk të butë pa vonuar. Së pesti, kozmetikë qafa duhet të blejnë në mënyrë rigoroze në përputhje me moshën. Deri në 30 vjet - moisturizer; për 38 vjet - hidratues plus ushqim; 38-50 vjet - hydration, të ushqyerit dhe heqjen; pas 50 vjetësh për të shtuar krem ​​e sagging dhe hormonal mosha probleme. Me markave në dispozicion efekt të mirë heqjen me krem ​​"Garnier", "Diademin", "L'Oreal". Në segmentin e agjentëve premium anti-plakje famshme "Guerlain", "Dior", "Helena Rubinstein".

Rezultatet e shkëlqyera mund të arrihen me kozmetike harlisur, në qoftë se ju nuk jeni alergjik në përbërësit natyral. Së fundi, i gjashtë këshill - në një moshë të caktuar të përfitojnë nga cosmetology moderne, duke përfshirë Mezoterapia, një masazh kozmetike profesional dhe të tjerët. Ne do të doja të theksohet edhe një herë se çdo procedurë bërë pa konsultim me Endocrinologists dhe ekzaminimin e gjëndrës tiroide mund të mos - ju mund të shkaktojë rritjen e tumorit dhe probleme të tjera. Doni veten, mos u shqetësoni shumë për shkak se ndodhin me ndryshimet plakjes ju kanë më shumë gjasa për të larë qafën e tij, dekoltin dhe zona bust me ujë të ftohtë, të angazhuar në gjimnastikë dhe not.

Kur vjen koha - blej shumë qafën bukur shall dhe të mësojnë të varet tyre elegante, zakolyuyuchy brooches shtrenjta dhe këmbët. Ne ju dëshirojmë shëndet dhe bukuri në çdo moshë. OlgaW,