Kujdesit në shtëpi për flokë të dredhur, mjete


Flokët kaçurrel është konsideruar standardi i bukurisë femërore. Shoku Luxurious butë rrjedhin fillesat onde është ëndrra e shumë grave. Ata theksojnë butësi, feminitet, fsheh parregullsinë ose sharpness person me shndrit, elasticitet, shëndet të shkëlqyer. Pyetja është pse curls gjallë pronari janë duke u përpjekur të heqin qafe e bukuri të tillë natyrore, duke përdorur një shumëllojshmëri e mjeteve dhe instrumenteve për korrigjimin e tyre? Dëshirën e grave për straightening curls sepse përveç avantazhet e mësipërme, të tilla curls keq dhe të vështirë të përshtaten, dhe ata kanë nevojë për vëmendje të veçantë dhe trajtim të kujdesshëm.

Pronarët e flokëve vështirë apo shumë e butë nuk është e lehtë për të dhënë flokët formën e dëshiruar - ata duhet të përfundoj me kujdes me një xhel ose shkumë.
Problemi më i zakonshëm është që rrjedhin curls përmes tharje bojë të tyre, zavyvok kimike, ukladok përhershëm, duke çuar në brishtësisë. Rikthe bosht të dëmtuar e flokëve nuk është e lehtë, dhe më shumë ajo është e dëmtuar, aq më i madh kohë shërim nevojë. Në mënyrë që të ruhet shell si të qetë të jetë e mundur, ju duhet të përdorni pajisje mbrojtëse që i përshtaten tipit tuaj. Kujdesit në shtëpi për flokë të dredhur duhet të përfshijë conditioners dhe maska ​​që zbutur flokët, duke i bërë ata të butë, i përkulshëm dhe i butë.


Ata mund të blihen të gatshme apo i përgatitur në shtëpi. Zgjedhja Shampo drejta Flokët në shtëpi fillon me zgjedhjen e një shampo të përshtatshme. Është e rekomanduar për të studiuar me kujdes përbërjen e saj mbi rregulla të mirësjelljes. Për flokët e thatë në përbërjen e tij duhet të shikoni për zbutje dhe hidratues përbërësit. Shampo shumë efektive hidratues me shtimin e ekstraktit të bardhë zambak uji, ekstrakt kokosit, lule misri lule, magjistare te kalter, vaj jojoba dhe jamball. Me i hollë, flokë të brishtë dhe ndarje të zgjedhin komponentët mbrojtëse dhe forcimin, të tilla si shampo me sherebelës ose papain. Pronarët curls më mirë të heqë dorë nga paratë, duke i dhënë volum në se ato ofrojnë një efekt shkatërrues në strukturën e bosht e flokëve - të kontribuojë në ngritjen peshore, duke rezultuar në ruajtjen e flokëve të dobëson, e cila nga ana çon në dehidratim dhe pastaj të brishtësisë.

Në mënyrë të ngjashme, ata mund të formojnë një film mbi flokët me onde hairstyle një barrë. Ushqim Mjet kryesor për flokët Balsam ushqyes është - ajo u jep atyre ushqimin shtesë. Flokët normale me onde, balms nuk keni nevojë, sepse ajo mund të privojë volumin e tyre dhe më të rënda. Megjithatë, për flokë të dobët - kjo është një domosdoshmëri. Hydration dhe Mbrojtja Kujdesi për flokët kaçurrel duhet të përfshijnë maskë ushqyese dhe hidratues. Ata do të mbrojnë bosht e flokëve përgjatë tërë gjatësinë e saj, duke siguruar elasticitet dhe qëndrueshmëri. Megjithatë, pavarësisht nga të gjitha të mirat, nuk i përdorin ato më shumë se një herë në javë, ndërsa intensiteti në rritje mbrojtje dhe trajtim të ndikojë negativisht qime dobësuar.

Efektivisht ndikojnë në përdorimin e shkume ndryshme, emulsione me vitaminë shtuar kompleksit B, keratin, elementet dhe minerale gjurmë. Në mënyrë që të ndihmojë flokët të mbijetuar te vjeshtes dhe dimrit dhe të sigurojë atyre me të gjitha ushqyesve të nevojshme, përdorni produktet e kujdesit për flokë të dredhur, i gatuar në shtëpi. Për shembull, të bëjë një maskë me banane copëtuar në një blender me shtimin e dy lugë salcë kosi. Përdorni ngrohtë të rivendosur shndrit kosi dhe kthehet të flokët të dëmtuara. Po aq i efektshëm dhe do të përzierje të verdhë veze dhe djathë (2 tbsp. Lugë djathë vilë, 1 e verdhë veze veze) plus 2 pika vaj rodhe.

Ose përzierje në proporcione të barabarta vodka piper, vaj bajame ose rodhe dhe ca balsam, oe përditshme. Kjo përzierje ndihmon për të forcuar rritjen e flokëve, t'i kthejmë pas pikturës, si dhe curls kthimit vitalitet. Gjysmë ore para shampooing fshij në rrënjët e lëng lakër dhe të mbuluar me një peshqir. Kështu që gradualisht ju mund të rivendosur ndarje përfundon flokët dhe shtoni një shkëlqim të shëndetshme për ta. Pasi ju merrni maskë shkëlqyer ushqyes nëse Mix në sasi të barabarta krem ​​kosi, mjaltë dhe vaj bajame. Mos harroni se çdo maskë duhet të zbatohet mbi të gjithë gjatësinë e flokëve, të mbajtur rreth gjysmë ore, gjatë polietileni dhe një peshqir, pastaj pije tërësisht me ujë të ngrohtë.

Një efekt i dobishëm e bën përdorimin e një balte natyrore të bardhë. Të paktën çdo dhjetë ditë, të përpiqen për masazh. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut të kokës, për të përmirësuar ushqimin e follicles flokët. Veçanërisht efektive është kombinim i vajrave vitaminë masazh. Në përfundim, gra disa këshilla: 1. Pas zonave të trajtimit të ujit në kohën e duhur fillesat peshqir. Mos e fshij ata - kjo do të çojë në faktin se pas tharjes, ju bëhet si një luleradhiqe, peshore rritjen e flokëve dhe të shkëlqejë ato zhduken. 2. Para se të përdorni darë ose një tharëse flokësh, aplikoni një fillesat protectant. Për të parandaluar dëmtimin, do të përpiqen të përdorin atë me masë. 3.

Krehje Përdorni një krehër me dhëmbë të gjerë ose gishtat tuaj pa përdorimin e brushave. 4. Më flokët kaçurrel vet shampooing tyre të thatë dhe të shpeshtë më thatë e tyre. Mundohuni të mos për të larë flokët tuaj çdo ditë. 5. Sel