Kujdesit në shtëpi për të lëkurës me vaj në vjeshtë


Vjeshtë madje lëkurës me vaj bëhet shumë e thatë, fillon të zhvishem off dhe kërkon ushqim të përmirësuar dhe hydration. Prandaj, në këtë periudhë duhet të përdoren jo vetëm pajisje mbrojtëse, por edhe maskën më shumë kalori natën për të balancuar lëkurës, duke siguruar mbrojtje të vazhdueshme në një temperaturë më të ulët, si edhe për ushqim shtresat e thella të lëkurës dhe për të parandaluar dehidratim. Është e rëndësishme në këtë kohë për hidratues trajtime në bukurinë e kombinuar me kujdes të plotë për të lëkurës me vaj në shtëpi, ju duhet të përdorni maska, serume, krem, atëherë me të vërtetë të jetë në gjendje për të arritur rezultate të shkëlqyera.

Shumë prej nesh janë të shqetësuar për të lëkurës me vaj - shokët e vazhdueshme, e cila është shndrit dhe i nxituar. Si të gjithë të njëjtën gjë për të trajtuar lëkurën me vaj, një herë dhe për të gjithë të thënë lamtumirë për udhëtarët e shokët tanë të njerëzve të tilla të bukura? Sidomos është e rëndësishme në vjeshtë. Megjithatë, përveç lëkurës aspektet negative me vaj, ka aspekte pozitive: ai më i gjatë qëndron lëkurë të zhdërvjellët dhe shenjat e para të plakjes shfaqen shumë më vonë se pronarët e llojet e tjera të lëkurës. Për të lëkurës me vaj është e rekomanduar për të pastruar e parë, pastaj ushqim. Unë do të të tregoj të gjitha llojet e informacionit rreth bukurisë, duke ofruar "procedura të shkëlqyera" të cilat ju duhet të merrni lëkurë të shkëlqyer, por më tepër të ju tregojnë për mjetet kohë testuar dhe ju do të kuptojë se kujdesi në shtëpi për rënien e lëkurës me vaj për forcën tuaj.


Për shembull: lehtësuese maska ​​lëndë ushqyese, kremra dhe paketat e frutave, manaferrat dhe perime. Ju duhet së pari të përgatitur lëkurën për "procedurat e pranimit", - të pastër atë. Pastrimi lëkurë me vaj: 1. Locion për uthull ushqimore Për të prodhuar locion na duhet përbërësit e mëposhtme: petals thata e trëndafila të kuq - 2 lugë çaji lule të thata të Hypericum - 2 teaspoons, uthull * 3% - 100 gram. Përzierje të gjithë përbërësit, të lënë për 12 ditë, tendosje. Përdorin 1-2 lugë tretësirë ​​në 100 gram ujë. 2. Kastravec Locion Për të prodhuar locion ne kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: * vodka - 1/5 e kapacitetit, para-integruar kastravec - 4/5 e kapacitetit.

Përzierje të gjithë përbërësit, të lënë për 10 ditë, tendosje. Lugë 1 ëmbëlsirë e përdorimit glicerinë për 100 gram locion. 3. Tonic me daisies Për të prodhuar locion ne kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: * Kamomil (nenexhik ose çel bli, ose urtë) - 1 lugë gjelle * 1 filxhan ujë të valë. Plotësoni një nga këto përbërësit me ujë të valë, të japë cool, filtruar. Ushqimi i lëkurës me vaj në vjeshtë: 1. Apple maskë Për të prodhuar locion ne duhet përbërësit e mëposhtme: * 1/2 e mollë të mesme, * 1 lugë gjelle mjaltë të freskët (jo i mbyllur) * 1 e verdhë veze veze (mundesisht pule shtëpi) * acid Askorbik 1 lugë çaji (shtrydhje 2 tableta) * 1 lugë çaji vaj perimesh.

Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit grindje, aplikoni për 15 minuta për të pastruar lëkurën, del me të larë me ujë të ftohtë pas. Është e rekomanduar për të përdorur 2 herë në javë. Maskë 2. Dardhë Për të prodhuar locion kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: Pre Grate një dardhë të madhe, * 100 gram oriz i gatuar. Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit grindje, aplikoni maskë të ngrohtë për 15 minuta për të pastruar lëkurën, del me të larë me ujë të ftohtë pas. Kjo maskë njëkohësisht pastron dhe ushqen lëkurën e lodhur. Maskë 3. paste Për të prodhuar locion ne kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: * Një hekura të vogla kungull i njomë (ju mund ta grij), * 1 e verdhë veze veze (mundesisht pule shtëpi).

Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit, aplikoni maskë në për 15-20 minuta për të pastruar lëkurën, del me të larë pas ujë të ftohtë dhe fshij tonik. Kjo maskë soothes lëkurës me vaj. 4. Vitamina Mask Për të prodhuar locion ne kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: * kosi krem ​​- 1 tbsp copëtuar, * majdanoz - 1 lugë gjelle * perime të naftës - 1 lugë çaji * Vitamina A - 10 pika. Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit, aplikoni maskë në për 15-20 minuta në fytyrë, pas zmy
vayemo ujë i ftohtë dhe fshij tonik. Kjo maskë është e përkryer ushqen dhe soothes lëkurës me vaj.

5. kefir Mask Për të prodhuar locion kemi nevojë për komponentët e mëposhtëm: * kefir - 2 lugë copëtuar, * majdanoz - 1 lugë gjelle, Shtrydh e lëng limoni bie 7,10 * Bran - 1 tbsp. Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit, aplikoni maskë në për 20-30 minuta për të pastruar lëkurën, del me të larë pas ujë të ftohtë dhe fshij tonik. Kjo maskë ushqen lëkurën me vaj gjobë në vjeshtë. Eugene,