Maska shtëpi për fytyrë të pastruar poret


Sot, në kushtet e ndotjes së tepruar, lëkura jonë është e ekspozuar në një numër në rritje të efekteve negative. Së pari, ndikimi negativ ndikon në fytyrë, e cila, veçanërisht në zonat urbane duhet të jetë pastrimi rregullisht më tej. Mënyra më e mirë - është për të kryer procedurën në trajtimin e lëkurës ose një sallon bukurie profesionale, por vizita e tyre - jo argëtim për të gjithë në dispozicion ose në kohë ose të holla. Pra, nuk do të shtyjë përsëri drejt maskë shtëpi për fytyrë të pastruar poret. Maska shtëpi të përballet jo vetëm që do të pastër, por i lagësht, dhe të japë bukë për të rifreskoni lëkurën.

Konsideroni disa prej tyre. Maskë për pastrimin e fytyrës duke përdorur balta Nuk ka aftësi të veçanta për të bërë maska, të cilat bazohen balte kozmetike është e nevojshme, çdo gjë është e thjeshtë: ju duhet të holluar sasinë e pluhur në ujë të pastër të ftohtë deri në konsistencën e salcë kosi dhe llokoçis deri atëherë, deri sa të gjitha gunga janë thyer. Përzierje tjetër që rezulton është aplikuar në fytyrë dhe të moshës 10 deri në 12 minuta, atëherë ajo duhet të lahen off me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë për të pastruar lëkurën ndonjë moisturizer të përshtatshme. Maskë për të pastruar fytyrën me bollgur Për të përgatitur një maskë duhet të jetë 1 tbsp


thekon tërshërë derdh ujë të valë dhe të lënë përzierje të freskët. Pasi përzierje ka ftohur në temperaturën e trupit, ajo duhet të aplikoni në fytyrë dhe të lënë për 15-20 minuta.
Nëse tipi me vaj të lëkurës ose të kombinuara, atëherë slurry e bollgur shtuar për të zgjedhur nga, apo vezë e bardhë 1 lugë fllad shtrydhur lëng limoni. Nëse lëkura është normale, slurry nuk mund zaparyty ujë dhe qumësht. Dhe në qoftë se ju të shtoni në bollgur ose vaj verdhë veze veze, nëse janë apo krem ​​perimesh, pastaj duke përdorur këtë maskë për fytyrë ju nuk do të vetëm të pastër, por njomet lëkurën. Maskë për pastrimin e fytyrës duke përdorur miellin Për të përgatitur maska ​​oriz përdoret, kënaqur, hikërror, patate ose miell i rregullt.

Përgatitja është e njëjtë si në rastin e përgatitjes së maska ​​balta. Përfunduar maskë të vënë në fytyrë dhe të qëndrojë për 15 minuta. Pas një maskë kohor të specifikuar larë plotësisht. Varësisht se çfarë lloji i lëkurës ju mund të shtoni miell të komponentëve të ndryshëm: për shembull, për miell tërshërë të thatë të lëkurës jo të mbushur me ujë dhe qumësht, si ajo mund të shtoni gjalpë, yolks vezë, salcë kosi ose krem; Për llojin e lëkurës me vaj vakt merren oriz, patate apo grurë, dhe ajo mund të shtoni bardhë veze, limon, lëng kastravec, kos. Shtëpi pastrim maskë të fytyrës bërë nga bimeve Për të gjitha llojet e lëkurës mund të gjeni një maskë të përshtatshme me herbs, të tilla si kur një lloj thatë të lëkurës apo kostum normal me decoctions maskë dhe infuzione petals e egra u rrit, trëndafilat, çel bli, kamomil, gjethe nenexhik; për vaj dhe të kombinuar të tipit - lëngjet e mishit lëpushë, yarrow, horsetail, Hypericum, i urtë, Calendula, etj

Për maska ​​mund të përdoret një lloj të bimëve, ose për të bërë mbledhjen e bimëve të marra në pjesë të barabarta. Për të rritur efektin, gjurmët e barit, duke përdorur mulli apo fërkim të plotë, duhet të grimcuar në gjendjen e pluhur. Në pluhur që rezulton duhet të derdh një gjysmë gotë me ujë të valë, atëherë të mbuluar dhe të lënë për 15 minuta, pastaj kullimin e ujit, dhe përzierje të bimëve në një të ngrohtë, të këndshme për të lëkurës, aplikoni në fytyrë dhe të lënë të thatë për 15-20 minuta. Maska për fytyrë pastrimi duke përdorur produkte të ndryshme Maska Excellent spastrim dhe maska ​​vijnë nga produktet gjithmonë në dispozicion në majë të gishtave shtëpinë tuaj.

Konsideroni disa prej tyre. * Maskë për llojet e lëkurës të prirur për yndyrë - qull me miell misri të para, pretreated, patate të përziera me vezë e bardhë dhe 1 lugë Honey, nuk shtoni pak kripë (të mirë). Përzierje përgatitur është aplikuar në fytyrë dhe të lënë për 15 minuta, atëherë ajo duhet të lahen off me ujë të ftohtë. Për të njëjtën maskë tipit të lëkurës është e përsosur, i cili është i bazuar në miell misri quhet Hollywood. Për përgatitjen e tij duhet dybek miell me vezë e bardhë deri në kohën kur në sipërfaqen e përzierje fillon të nxjerr shkumë nga goja shfaqet. Mori përhap maskë fytyrën dhe të lënë të thatë për 15 minuta.

Pasi dries maskë tërësisht, ajo duhet të hiqet me një leckë të lagur dhe pastaj caktoni lëkurën kundërta larje (fillojmë me ujë të nxehtë, dhe të përfundojë të ftohtë). Pas procedurës së përdorur këtë maskë me shndrit e lëkurës zhduken dhe lëkura bëhet elastike. * Clear lëkurë të thatë ndihmon maskë me shtimin e eggshell. Për të përgatitur atë, ju keni për të shpenzuar pak kohë në vezë gatim, tharje shell dhe kërcëllimë atë në miell. Pastaj mori miellin të përzier me 1 lugë gjelle djathi dhe kosi krem ​​ose qumësht peshë kështu që si rezultat ju keni një përzierje të trashë.

Përgatitur maskë duhet të aplikoni në fytyrë dhe të lënë atë të thatë për 15 minuta, pastaj hiqni me ujë në temperaturën e dhomës. Nëse përbërësit e mësipërme shtoni gjysmë lugë gjelle bollgur, pastaj pastruar poret aftësitë maska ​​do të jetë shumë më e lartë. Në përfundim mund të themi se ju jeni tashmë kuptohen se nuk lind domosdoshmërisht e bukur, por ajo do të mund të paguajnë një të preferuar, pak kohë çdo ditë. Por që ju kujdeseni për të, lëkura do të ju falenderoj admiring shikimet e të huajve. Pauline M.,