Facials shtëpi të shtrënguar


Rinia dhe bukuria e një personi varet nga lëkurës, elasticitetit të saj, të ushqyerit, hydration dhe elasticitet. Ne e konsiderojmë versionin bazë të faktorëve të faqes që çojnë në pasoja të pafavorshme për çdo grua, dhe çfarë mund të bëni maska ​​shtëpi fytyrë dhe do të forcojë recetave të tyre. Faktorët që kontribuojnë në sagging fytyrën dhe humbjen e elasticitetit të lëkurës Faktori i parë - ngadalësuar metabolizmin në qeli për shkak të qarkullimit të dobët. Stimulon qarkullim, larë kundërta ujë dhe duke marrë një dush, masazh fytyrën me një shtupë dhe materiale natyrore. • forcimin e gjakut qarkullimit maskë me lëng rrepkë (20 g), salcë kosi (20g) dhe mjaltë (10 g).

• Mix integruar rrikë 10 g 10 g krem ​​dhe pure verdhë veze. Mbani në fytyrën tuaj për 5 minuta. • Përdorni për përmirësimin e qarkullimit concoctions të ngrira me majdanoz, kamomil, ca balsam, oe limon, acaroj, suksesion, lule murriz, i urtë, nenexhik. 20 g të krijoj të para në 200 ml ujë, pour në gjysmë ore në formë dhe ngrirja. Këtë mëngjes fshij fytyrën me akull. Gjithashtu pako efektive të bimor temperaturës concoctions kontrast. Faktori i dytë i rëndësishëm - qelizat që nuk kanë të ushqyerit dhe lagështi e procesit të plakjes lëkurës mund të ndalet duke përdorur vitaminë brendshëm duke tërhequr maska ​​e produkteve më të zakonshme në dispozicion për çdo familje.


Më duhet të them se në përgjithësi përballen me maskë aplikuar në lëkurë për 15 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. • Mix vaj ulliri (10 g), lëng limoni (4 pika) dhe vezë e verdhë veze dhe të aplikoni në fytyrë. • Mix gjalpë (20 g), çaji kamomil (50 g) dhe e verdhë veze dhe për të marrë maskë të shkëlqyer shtëpi ushqyes. • rreze Shtrydh milled me lëng majdanoz dhe shtoni 20 gram kosi shtëpi krem. Aplikoni maskë për 10 minuta, pastaj pije atë nën ujë të rrjedhshëm dhe pije kamomil tuaj të përballet me tretësirë ​​(20 g kamomil 500 MM). • Bëni vitaminë efektive dhe ushqyese tërheq me maskën grurë sprouted.

Grow grurë, ata vënë në një disk, vënë në një vend të ngrohtë, të mbuluar dy peshqir dhe derdh rostochkov arsimit. Pastaj Grij grurë dhe të aplikoni në fytyrë. • Ju mund të gatuaj vitaminë dhe lëndë ushqyese tërheq naftës nga ullirit duke shtuar kamomil, suksesion, grurë mbinë. Për ta bërë këtë, të ngrohur vaj ulliri për 90 gradë, e vënë atë kamomil, tufë ose bluar embrion gruri (5: 1). Vendi përzierje për 20 ditë në një vend të errët. Përdorni një krem ​​nate në vend. Ju mund të përdorni vaj në kombinim me vezë e verdhë veze. Në këtë rast, pije maskë pas 15 minutave. • Përdorni oats.

Me të janë elastin - pjesë heqjen maska. 10 gram drithëra të përziera me qumësht të nxehtë. Kur thekon janë të bymehet, shtoni mjaltin dhe të bëjë një maskë. • Mix yarrow, Calendula dhe bollgur (1: 2: 1). Pres dhe shtoni ujë të valë. Konsistenca duhet të marrë i butë. • Proteinat aloe mbajë lagështi pus. Pra, maskë me lëng aloe, yolks vezë dhe gjalpë në mënyrë efektive moisturize plakjen e lëkurës. • Maska e lëkurës Kthejeni freski, bazuar në lëng e manave të freskëta: raspberries, malit hirit, luleshtrydhe, Kastrati, currants, rrush. Dhe nëse ju përzierje lëng nga manaferrat me qumësht, ju merrni jo vetëm ushqim për lëkurën, por edhe një efekt zbardhues.

Faktori i tretë - humbja e elasticitetit të lëkurës. Në këtë rast, efekti mekanik ndihmon forcimin maska. Ato ndihmojnë lëkurën rozhladyatsya dhe uljen e rrudhave. Si tharje maskë shtëpi të shkaktojë një ndjenjë e ngushtësi në fytyrë, dhe pas aplikimit ju do të ndjeni elasticitetin ish. • Beat dy bardhë veze shumë të ftohtë dhe derdh këtë lëng të trashë limoni shkumë (5 g). Aplikoni dhe prisni maskë të fytyrës forcon plotësisht të thatë. • Tërësisht pure nje domate e pjekur në fytyrën tuaj dhe pritje. Pas 10 minutash, shpëlarje. • miell gruri (30 g) Vendos një gotë me ujë, vlim.

Peshë duhet zahusnuty. Kur cool, derdh në të verdhë veze rrahur vezë dhe bardhë e një vezë. • Gjatë proteinave whipped shtoni 20 g miell misri dhe trazim. Mbani maskë derisa ajo thahet. • maskë Waist me maja poret ngushta dhe të rritur elasticitetin. Mix maja (20 g), miell (10 g) dhe sheqer (5 g) në ujë të ngrohtë dhe të mbajë për 10 minuta. Ju mund përzierje maja dhe çdo naftës natyrore. Të njëjtin efekt shtrëngimi do të jetë në qoftë se i holluar në ujë të ngrohtë deri konsistencës i butë 20g maja dhe shtoni lëng të al
OE. • Kthejeni elasticitetin e lëkurës xhelatinë. Në 200 ml të ngrohtë me lëng limoni pikoj ujit dhe të shpërndajë 10 g xhelatinë.

Dërgo në fytyrën tuaj për 15 minuta • Efektive forcon efektin e lëkurës do të bëjë patate zakonshme. Rub patate zhardhok dhe shtoni 5 gram çdo vajra natyrore. Mbajeni për 20 minuta. • Në 25 g miell gruri derdh qumështin për të marrë masë të butë dhe të verdhë veze. Lani maskë pas 10 minutave. • Për të gjitha kostum lëkurë hollim maskë me miell oriz, kos dhe tul grejpfrut (2: 1: 2). • Maskë me pjeshkë ose lëng kajsi, qumësht dhe bollgur (1: 1: 2) të bëjë një efekt i dobishëm për qelizat e lëkurës. Në fund disa këshilla: • Kontrolloni maskë të re në duart e lëkurës.

• maskë do të jetë më e dobishme në qoftë se ajo ishte bërë vetëm.
Pra, nuk do të jetë dembel për të alokuar 10 minuta gatim maskë. Mos e mbani maskë. • të forcojë maska ​​bëni rregullisht. Alternative ata për kujdesin e ndërlikuar të lëkurës. Helen Shane,