Maska shtëpi të përballet me banane


Shumë nga seksi i bukur është i njohur mirë se banane janë të njohura jo vetëm si ushqim, por edhe si përbërës të maska ​​brendshme për lëkurë. Krahasuar me produkte të shtrenjta kozmetike që shiten në dyqane dhe dyqane, Facials shtëpi me banane shumë më të përballueshme secilin nga seksi i bukur, i cili dëshiron të kujdeset për pamjen e tyre. Sidomos për shkak se në shtëpi ju mund të përgatisë një maskë me banane për çdo lloj të lëkurës. Kushti i vetëm është pjekuria e fetusit. Sepse banane e gjelbër nuk e dobishme, sepse ato përmbajnë proteina më pak, fibra dhe vitamina.

Për të dalluar frutat pjekur është shumë e thjeshtë - ata janë zbutur mirë me forks konvencionale. Për lëkurë të thatë dhe normale. Facials popullore në shtëpi me banane përgatitur kryesisht me mjaltë. Asgjë e komplikuar në lidhje me të atje - vetëm dy përbërësit janë të përziera në një masë homogjene, dhe pastaj aplikuar në fytyrë për rreth njëzet minuta. Kjo maskë recetë është e rekomanduar për lëkurë që i takon normal ose të thatë. Kujdes kur përdorni ajo duhet të tregojë vetëm njerëz që kurrë nuk kishte një reaksion alergjik në mjaltë.


Në këtë rast, ju mund të përgatisë maskë tjetër fizik i banane të përballet në shtëpi, të mirë, e vështirë prorahovanosti numrin e tyre. Për lëkurë të thatë pjekur. Për lëkurë të thatë me maskë banane është e përgatitur me shtimin e verdhë veze veze dhe yndyrë krem ​​kosi. Përgatitja atë si të thjeshtë dhe vetëm duhet për të zbutur tul e frutave, përzierje me përbërës të tjerë, vënë në lëkurën tuaj dhe të qëndrojnë në heshtje për njëzet minuta pesë. Kjo maskë është bërë më i mirë, ndërsa duke marrë një dush, kështu që efekti është arritur më të relaksuar dhe të gjithë komponentët e tij nuk janë të përhapur nëpër trup. Për të lëkurës me vaj.

Për të lëkurës me vaj ka receta e veta, të cilat janë përgatitur Facials shtëpi. Kjo do të kërkojë frutat e butë banane dhe lëng e limon ose gëlqere. Në këtë të fundit përmban më shumë vitamina, por edhe limon janë qetësues dhe dezinfektues. Komponentët janë të përziera, maskë është aplikuar në fytyrë për 20-30 minuta. Efekti i mirë e bën përdorimin e rregullt të këtyre maskave në ditë. Numri i përgjithshëm i procedurave duhet të jetë të paktën njëzet. Për lëkurë me yndyrë të lartë dhe zmadhuar poret. Ju mund të gatuaj recetë të thjeshtë me veze maskë të bardhë që është ngjitur në komponentët kryesore të saj - një banane.

Kjo recetë është një nga tradicionale dhe klasike aplikuar në lëkurë me poret zgjeruar dhe përmbajtje të lartë yndyrë. Kjo maskë ju lejon të zbutur lëkurën, hequr qelizat e lëkurës vdekur, dhe për këtë arsye, të përkryer të pastër dhe ushqyer atë. Për furnizimin e lëkurës. Facials ushqyeshëm në shtëpi me një banane mund të përgatiten nga përzierjen me vezë e verdhë veze, miell, oriz dhe vaj. Përbërja është mirë ushqen lëkurën me vitamina dhe ushqen atë. Një vaj oriz, pa kompromentuar maska ​​të cilësisë mund të zëvendësohet nga çdo perime tjetër. Një përzierje e këtyre komponenteve është aplikuar në fytyrë për njëzet minuta, pastaj del me të larë.

Pas procedurës, lëkura është e dobishme për të aplikuar një moisturizer dritë. Për rinovimin e lëkurës. Për rinovimin e lëkurës së një banane mund të bëjë një maskë me kos, bollgur, e verdhë veze veze të papërpunuara. Përgatitja e një përzierje homogjene, vënë në lëkurën tuaj, lani njëzet minuta më vonë pak ujë të ngrohtë. Pas kësaj procedure, lëkura bëhet e butë, shtresa e yndyrë zhduket, dhe lëkura dukshëm më e ndritshme. Në asnjë nga këto maska ​​mund të sigurtë të shtoni vitaminë A, është e mjaftueshme vetëm disa pika në maskë është edhe më të shëndetshëm dhe më kalori! Ludmila, www.rasteniya-lecarstvennie. ru