Krem në shtëpi për të bërë në shtëpi me vaj e lëkurës


Çdo grua do të ketë bukur, lëkurë të shëndetshme. Megjithatë, për ata që kanë lëkurë të prirur për lajka, kjo ëndërr nuk është shpesh e vërtetë. Pronarët e lëkurës të tillë duke bërë përpjekje të konsiderueshme duke u përpjekur për ta sjellë atë deri. Por ky lloj i lëkurës kërkon vëmendje të veçantë për të parë të bukur dhe të mirëmbahen mirë. Për të zgjidhur këtë problem ndihmë në shtëpi fytyrë shtëpi krem ​​për lëkurë me vaj. Sigurisht, dyqanet ofrojnë një gamë të gjerë të një shumëllojshmëri të gjerë të kozmetikës. Kozmetike Problemi fabrikë se ajo është plot me të ashtu-quajtur "kimi". Edhe nëse annotation në një kavanoz të bukur thotë se krem ​​është bërë me vajra natyrore, minerale dhe përbërës të tjerë natyrore, mos të mashtrohen.

Si pjesë e fondeve të tilla substanca natyrale që përmban sasi mikroskopike, të cilat në asnjë mënyrë nuk mund të ndikojnë në gjendjen e lëkurës sonë. Megjithatë, si situata është jashtë - kjo është bërë nga produktet natyrore krem ​​shtëpi. Përveç faktit se krem ​​të përgatitura në mënyrë të pavarur, janë jashtëzakonisht të dobishme për të lëkurës, ata gjithashtu të kurseni në mënyrë të konsiderueshme buxhetin. Gjithashtu mbani në mend se jeta shelfin e kozmetikës në shtëpi jo më shumë se 2 javë dhe për të mbajtur fondet e nevojshme në frigorifer. Pra, do të përgatisë një krem ​​të shkëlqyer nate për lëkurë me vaj dhe e problemit: Mix në një tas qelqi 3. l. kos natyral, 1 e verdhë veze veze të papërpunuara, 1 tbsp.


l. nuk ka krem ​​të rënda. Shtuar të përzierjes së 0.5 përqind. l. 6% uthull musht dhe 0,5 cent. l. lëng të freskët domate. Më vete, ngrohje në një banjë me ujë 1 tbsp. l. mjaltë, shtoni atë në përzierje, tërësisht pure deri qetë. Aplikoni krem ​​në mbrëmje për të pastruar fytyrën dhe qafën. Fondet e tepërta fshij me një ind. Por recetë është krem ​​shumë të efektshme të lëngshme. Ajo përkryer freskon lëkurën, forcon poret: Beat RIM 1 bardhë veze të papërpunuara, gradualisht duke shtuar 0,5 cent. kolonja thjeshtë 10 oz. zgjidhje farmaci shap (5%), lëng limoni i freskët dhe 1 lugë. l. glicerinë.

Lyej në mëngjes lëkurës ilaç pas larjes. Krem është zhytur lehtë, nuk lë yndyrë. Vetëm e përdorin atë në të njëjtën kohë të jetë një sasi e vogël.
Nëse lëkura ka poret, fytyre, ngjyrë ka filluar të thinjet, të gatshëm për t'u kujdesur për Përbërësit lëkurës me vaj: të shkrihet në një banjë me ujë 1 orë L.. beeswax natyrore, shtoni 1 lugë. l. amoniak, 2 ch. l. ujë të pastër. Të gjitha të llokoçis mirë deri sa të qetë. Krem aplikoni në lëkurën të pastër gjatë natës ose gjatë ditës për 3-4 orë. Pastaj laje fytyrën, fshij tonik. On peshqir tharë lëkurës, aplikoni një krem ​​me oksid salicili.

Gatuaj atë: Përhapeni në një tas qelqi 2,5 oz. pluhur acid salicilik (aspirina), Neni 1.5. l. niseshte oriz, 35 oz. farmaci oksid zinku, 1 ch. l. vaj ricini, 30 oz. Vazelinë. Kjo do të thotë duke përdorur çdo ditë për kujdesin themelor. Është poret shkëlqyera dhe rikthen çehre të shëndetshme natyrore, duke e bërë të shurdhër. * Mundohuni një krem ​​kuzhinier në shtëpi moisturize lëkurën tuaj, të mbrojtur kundër faktorëve të këqija të motit rifreskoni lëkurën lodhur, rrudhat duket rozhladyt. Për këtë qëllim, një tas lëvizje yolks vezë të papërpunuara, gradualisht shtoni 2 tbsp. l.

lëng limoni, 1 tbsp. l. glicerinë, ende shumë dybek, gradualisht derdh një filxhan çerek e vaj ulliri. Get përzierje është shumë e ngjashme me majonezë. Nëse një vullnet është tepër i trashë, shtoni një lëng limoni pak për një cilësi të rehatshme për ju. Përdorni rezulton kozmetike si krem ​​dite. * Në verë, kur është koha për të korra luleshtrydhe, mos harroni se nuk ka asgjë më të mirë se kjo kokrra të kuqe të lëkurës me vaj. Bëni kalori, vitaminë krem ​​që do të ta mbush lëkurën tuaj me vitamina, hiqni shndrit, tërheq lart, rivendosur çehre të bukur. Vetëm ai e mbajti jo më shumë se një javë në frigorifer. * Mix në një tas 1 lugë gjelle.

l. kokosit ose vaj ulliri, shtoni 2 tbsp. l. grimcuar në një gjendje të luleshtrydhe pure pjekur, 2 pika e zgjidhjes së naftës së vitaminës E. lyej ky lëkurës formacion, mundësisht në mëngjes, duke e lënë atë në fytyrën tuaj për 2-3 orë. Ndjekur laj fytyrën, fshij me një peshqir të butë dhe të aplikoni krem ​​ditor shtëpi. Tani ne të gjithë e dimë se si të gatuaj krem ​​të lëkurës me vaj. Unë shpresoj që ju të përfitojnë nga këto recetave dhe kuzhinier për një mrekullueshme, kozmetikës natyrore për kujdesin e përditshme. Të jetë i shëndetshëm dhe i bukur! Svetlana,