Home mjetet juridike për zbokth - mjetet juridike popullore


Zbokth është sot një problem për shumë njerëz. Ky është një manifestim i seborrhea, në të cilën shkelja të zhvilluar të veçantë çdo sekret, përveç ndërprerë jeteses kokës. Hair kusht dobët me mikroelemente dhe vitamina të nevojshme. Nuk është lëkurë dhe sipërfaqja e kokës por ka zbokth ose e lëkurës thekon. Nëse zbokth nuk është i fortë, dhe nuk ka më kohë për tre javë, atëherë kjo është normale, në këtë rast, mos u shqetësoni. Nëse zbokth shfaqet shpesh, ju duhet të shpëtoj zbokth. Kjo do të ndihmojë në mjetet juridike në shtëpi për zbokth - paratë e popullit.

Por së pari ne redaktuar faqe do të doja të tërheq vëmendjen tuaj për një arsye tjetër për ndodhjen e saj. Pse zbokth? Shkaqet e zbokthit mund të jetë jo vetëm seborrhea, por edhe një shumë të stresit. Përveç kësaj, ju duhet të ndiqni rregullat e higjienës, ose zbokth mund të shfaqet. Gjithashtu ajo mund të shkaktojë dispepsi dhe metabolizmin. Sa më shpejt që të vëreni se ju mori zbokth, menjëherë të fillojnë luftën me të. Mjetet juridike popullore për zbokth Zbokth mund të jetë me vaj, flokët e yndyrshëm nëse apo të thatë. Por në çdo rast, të jetë i sigurt për të masazh kokës. E bën atë mjaft të lehtë.


Vetëm kur ju shampo gishtave tuaj energjikisht masazh kokës për rreth pesë minuta. Kështu, përmirëson qarkullimin dhe ushqimin e flokëve. Ka shumë receta mahnitshme zbokth efektive luftarake. Këtu janë disa prej tyre. Mjetet juridike në shtëpi për të hequr qafe zbokth me vaj Numri Recipe 1 lugë gjelle Merrni lëng e qepë dhe të përziera me dy lugë vodka. Atëherë kjo përzierje është aplikuar por massaging kokës tuaj. Ajo duhet të rubbed butësisht me gishtat tuaj lehtë dhe direkt në frontin e lavamanit. Brenda minuta ju mund të filloni për të larë flokët e mi. Numri Recipe 2 Kjo recetë nuk është i përshtatshëm për ata që kanë flokë bjonde.

Ju do të duhet 50 gram zhvishem qepë. Ajo duhet të valoj një litër ujë dhe të ulët mbrapa letër e hollë, atëherë insistojnë infuzion për gjysmë ore. Pasi të keni larë flokët, shpëlarje ato mori infuzion. Shumë shpejt ju do të shihni se si e efektshme kjo metodë e duke u shpëtoj zbokth. Numri Recipe 3 pas shampooing ndihmon shumë për t'u marrë me zbokth fërkim infuzion kokës e lule Calendula. Merrni një lugë gjelle e inflorescences dhe derdhi dy gota ujë të vluar, pastaj ngjyhet për gjysmë ore. Pastaj tretësirë ​​është rubbed në lëkurë e kokës pas larjes për disa minuta, pastaj kreu duhet të veshin kapak gome ose qese plastike.


Dyzet minuta më vonë, paketë është hequr, dhe pastaj flokët nuk do të del me të larë. Kjo procedurë duhet të kryhet dy herë në javë. Numri Recipe 4 supë me rodhe dhe kumak lule të madhe lufton zbokth. Për të përgatitur supë ju do të duhet dy lugë bimëve janë të listuara. Ata janë të përziera dhe pastaj vidcherpuvaty lugë çaji të përzierje. Plotësoni litër e saj për ujë dhe vlim të vluar për njëzet minuta. Kjo zierje duhet shpëlarje flokët pas larjes dhe massaging kokës dy herë në javë. Pas fërkim duhet të veshin kapak gome, gjysmë ore për të hequr atë dhe lani flokët jo.

Numri Recipe 5 zbokth është tretësirë ​​shumë i mirë i Wort Shën Gjonit. Lugë gjelle e bimëve është derdhur dhjetë lugë vodka, dhe pastaj infused për shtatë ditë në një vend të errët. Përfunduar tretësirë ​​është rubbed në lëkurë e kokës jo më shumë se dy herë në javë. Fërkim prodhuar pas shampooing, pastaj gjysmë ore për të vënë në një kokë kapak gome, pasi që heqja e flokëve nuk është e nevojshme për pije. Por recetave që do të ndihmojë në qoftë se ju zbokth thatë: Numri Recipe 1 Për të përgatitur supë do të duhet hithër, ose më mirë gjethet e saj. Dy lugë gjethe hithër derdhi dy gota me ujë të valë, pastaj ngjyhet për dy orë.

Pastaj tendosje supë dhe përdoret për fërkim pas shampooing. Pastaj gjysmë ore në gome veshin flokët kapak, dhe me kalimin e kohës le flokët thahet vetë. Numri Recipe 2 tretësirë ​​Calendula dhe vaj pluhur të përziera në pjesë të barabarta dhe rubbed në lëkurë e kokës. Kjo recetë mund të përdoret në një ditë. Në të gjitha këto receta maskë shumë efektive flokët me limon dhe vaj ulliri. Për përgatitjen e tij në një tenxhere smalt me ​​ujë të nxehtë të nxehtë katër lugë vaj ulliri, lëng limoni është shtuar. Ndani flokët ndarë dhe fshij përzierje në lëkurë e kokës suaj.

Maskë lënë për disa minuta, dhe gjatë asaj kohe vazhdimisht masazh të lëkurës. Mjetet juridike popullore për zbokth për përdorim të brendshëm Për të fituar para nga aplikimi zbokth jashtme mjaft të hyrë në fuqi, ju nuk duhet vetëm masazh të lëkurës shërimit mjete të ndryshme, por të pirë një zierje e mëposhtme: Për ta bërë këtë, përzierje pesë pjesë rodhe rrënjë, Wort barishte Shën Gjonit, kafshët dhe Aralia rrënjë bari. Futni përzierje një pjesë të lule kamomil dhe lule të tansy dhe mëndafshi misri. Përzierje rezultuar është derdhur një gotë me ujë të valë. Vlim supë duhet të jetë për pesëmbëdhjetë minuta, pastaj një tjetër 45 minuta për të këmbëngulin.

Marrja atë të jetë 0.2 kupën tre herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Bagirrra123,