Boshllëqet në shtëpi për patëllxhan dimrit


Rritje varieteteve të ndryshme të patëllxhan në vilë e tyre verore po fiton popullaritet. Ka shumë shpjegime logjike, më e rëndësishme e cila është tul shumë të tenderit patëllxhan, e cila ka mahnitëse, nuk ka shije si, në krahasim me atë gjellë të rralla të bëra nga disa perime të tjera periferike. Nuk është çudi që kuzhines turke ka receta me patëllxhan, e cila ka një emër të pazakontë: ". Imam bayaldi" Translate ajo mund të jetë si më poshtë: ". Imam, provë pjatë, i ra të fikët nga kënaqësitë e shijes së tij" Sipas mendimit tim, këto të gjitha është thënë dhe për të shtuar diçka shtesë. Kjo patëllxhan të përmbajnë një shumë të substancave jashtëzakonisht të dobishme, dhe prandaj në trup, shpesh përdor ushqim patëllxhan, bilanc normale të ujit, përmirëson funksionin e sistemit kardiovaskular, biliare, kthehet në nivele normale të kolesterolit në gjak.

Prandaj, ata që vuajnë nga sëmundje të mëlçisë ose atherosclerosis duhet të provoni sa më shumë të jetë e mundur është patëllxhan që mund të zëvendësojë barëra të shumta.
Në verë, veçanërisht në vend, problemi me që nuk është atje, por në dimër, kur eggplants freskëta nuk janë në dispozicion, dhe ruajtur ato për më shumë se dy muaj nuk do të funksionojë në asnjë rrethanë. Përgjigja për këtë, kanë për të bërë në shtëpi i bërë në dimrin e patëllxhan. Pas shqyrtimit të shumëllojshmëri të pjatave dhe jo një pjesë e recetë patëllxhan për dimër, ju mund të zgjidhni nga tre më të zakonshme dhe ende i thjeshtë. 1. Për të përgatitur patëllxhan thjeshtë marinuar do të duhet 1 kg perime.


Për të filluar, të larë fruta dhe pastruar lëkurën. Ata ishin zhytur pastaj në ujë të vluar dhe mbajtur atje për 4 minuta. Pasi patëllxhan hequr nga ujë të vluar, ata duhet të japin për të thahet dhe të qetësoheni, dhe pastaj një thikë të mprehtë të bëjë një prerje gjatësore, e cila duhet të jetë e mbushur me një përzierje e gjelbër.

Për përgatitjen e tij të marrë një filxhan selino të gjelbër, një gjysmë gotë me kopër dhe borzilok, të gjithë bluaj me kujdes, përzierje dhe kripë në fund. Plotësimi patëllxhan, ata mund të shtoni karafil hudhër, duhet djegur me ujë të valë para se. Që eggplants turshi janë shumë të butë dhe mund të bie përveç në prerje linjë, ata duhet të lidhë deri mjeshtërisht.

Ju mund të përdorni këtë thread zakonisht, por pastaj nuk e mërzit, duke hequr atë më të mirë për të bërë këtë degë të selino. Patëllxhan fruta përgatitur bërë pirg në një kavanoz dhe derdhi marinadë, i përgatitur si më poshtë: për një pintë e supë selino shtuar 0,5 cent. lugë kripë dhe uthull 50 tryezën ml, të gjithë sjellë një çiban dhe ostudzhuyetsya. Hidh bankat marinadë mbështjellë kapak metalike. 2. Një patëllxhan, gatuar në këtë recetë për shijen tuaj shumë të ngjashme me kërpudha. Përgatitja e tyre si më poshtë. Patëllxhan pari prerë gjati në shirita të gjatë që janë 2-3 orë duhet të dip pak në ujë të ftohtë të kripur.

Feta ngjyhet duhet thatë dhe prerë në kube. Kjo lehtë të skuqura në vaj perimesh dhe vihet në një tenxhere ku përzierje me qepë, të prera në unaza dhe zier pa lëvozhgë në gjalpë dhe karrota, kaloi nëpër një rende madhe. Në dy patëllxhan duhet të përbëjnë një prej qepëve dhe një karotë. Duke rezultuar në masë i perimeve kështu që duhet një trazim të mirë dhe shtoni kripë, bazuar në shijen tuaj. Tani vënë pan në furrë. Zjarri duhet të jetë e qartë për perime pjekur dhe shuhet rreth 20-25 minuta, pas së cilës ata mund të përhapur për bankat drejtpërdrejt nxehtë, tuba, me ngrohje.

Mbylle bankat më mirë kapak plastike dhe pasi ata të ftohur duke i transferuar ata në bodrum, ku ata mund të ruhen deri në pranverë.

3. Ju mund ta ruani dhe patëllxhan duke i mbajtur ato në banka, siç është zakonisht. Për ta bërë këtë, të prerë në feta patëllxhan më i mirë dhe lehtë të skuqura në të dy anët. Para se të shkojmë më tej, le të qëndrojë patëllxhan duhet të jetë një kohë e në një vaj qelqi shtesë, e veshur në pjekje. Pastaj feta bërë pirg fort në kuti plastike ose qese plastike, të cilat janë vendosur në frigorifer. Më të shijshme ndodh kur posypayutsya shkrirë patëllxhan integruar hudhër me herbs dhe e mbushur me majonezë.

Shpresoj korrje patëllxhan dimrit është i suksesshëm! Ju bëftë mirë dimrit ... Peter