Faqja zorrë spastrim klizmë pa


Nëse ju vendosni të bëni shërimin e trupit të tij dhe do ta mbajë atë pastrimin e plotë të toksinave, pastroj trupi është që të fillojë nga zorrë. Për trajtim Procedurat duhet të marrë parasysh veprimtarinë e tij. Colon më aktiv në mëngjes nga 05:00 deri 7, dhe, anasjelltas, natë pasiv - nga 17 orë në 19. zorrë të vogla më aktiv në mes të ditës nga 13 orë në 15 dhe natës pasiv - nga 1hour me 3. më të zakonshme mënyra zorrë spastrimit enemas janë të ndryshme, por ne edituar faqen sot flasim për shtëpinë pa spastrimit zorrë klizmë është metoda shumë të ndryshme.

1. Pastrimit Colon duke përdorur ujë të kripur Për ta bërë këtë për 1-2 orë të pini rreth 10 gota ujë të kripur. Ajo duhet të marrë disa litra ujë të valë 40 gradë dhe shtoni kripë në të. Përdorimi më i mirë i detit ose një që shiten në barnatore (laksativ kripur), por në kuzhinë është gjithashtu e mundur. Shuma e kripë - rreth një lugë çaji në 1 litër. ujit. Uji i thjeshtë është zhytur në zorrë, dhe uji është pak saltier se gjakut, në të kundërt, do të marrë lëngshme ngarkuar nga muret e zorrëve. Kjo do të shkaktojë një efekt laksativ dhe vullnet të mirë nga muret e substancave të dëmshme zorrët vidsharuvaty. Jashtë me ujë do të dalë çdo papastërti.


Ujë Solon pijshëm për aq kohë sa ajo nuk do të vijnë të pastër. Më të kryer këtë procedurë në mëngjes në një stomak bosh. Vetëm të pirë nja dy gota dhe një prisni pak deri në fillim të lëvizur ujë në zorrët. Pastaj gradualisht pini pjesën tjetër. Për shkak të kohës që ju të ndjeni nevojën për zbrazje. Edhe një herë, ujit të pijshëm, derisa ajo është jashtë trupit të pastër. Total duhet të pini të paktën 10 ose 12 gota. Pasi nevojën për të ngrënë. Perimet më të mira apo fruta, kështu që ju mund të qull. Etja kenaqet personalisht lëng apo ujë. Pastrimi në këtë mënyrë duhet të kalojnë 3-5 herë me një interval prej 1 - 2 ditësh.

Procedura mund të përsëritet disa herë në vit. Kundërindikimet për këtë metodë është - dizenteri, ulcerat stomak, apendiksit, kolit akute, kanceri i zorrëve. 2. Colon Pastrimit sanë Pastrimi hay mund të bëhen vetëm të rriturit, por fëmijët janë pastrimi kundërindikuar në 16 vjet. Kohëzgjatja pastrim - 1 javë. Senna bërë i dëshirueshëm vetëm në mbrëmje. Metodat e marrjes Senna Merrni 1 lugë gjelle Senna (bari dhe është), të mbushur gotë e saj me ujë. Pastaj të vënë një zjarr të vogël dhe vlim për 5 minuta, pastaj 20 minuta të këmbëngulë. Tendosje dhe pini 2 orë pas ngrënies.

Nuk hani atëherë. Procedura përsëritet për një javë, çdo natë. Në ditën e parë, pini një gotë të tretë. Pjesa tjetër e supë ditë mund të ruhet në frigorifer. Në lëvizjen e zorrëve në mëngjes ju duhet të jetë dobësim mjaft i fortë. Nëse do të kishte dhimbje të forta të barkut, dhe më e rëndësishmja - nuk mund të lëvizin larg nga tualet, pastaj doza duhet të reduktohet. Nëse një filxhan të tretë - dozë mjaft normale, atëherë ajo duhet gradualisht të rritet çdo ditë. Gjatë kjo procedurë mund të fillojnë të largohen "depozita" jashtëqitje janë mbajtur në dekadat zorrë. Senna si dhe pastron veshkat, duke hequr rërë dhe gurë.

3. Colon Pastrimit mollë Për të pastër e zorrëve ju duhet 2 £ e mollë. Ata kanë nevojë për të ngrënë gjatë ditës 5 ose 6 pritje të. Gjithashtu, ju duhet të pini shumë dhe ujë të mirë mineral ose çaj jeshil. Por kafe të përjashtuar nga dietën tuaj atë ditë. Ky pastrim mund të bëhet një herë në muaj. 4. Pastrimit Colon përdorur krunde Ky spastrim zgjat 1 muaj. Ne kemi nevojë për të marrë 2 tbsp. lugë krunde dhe hani atyre gotë zapyvshy ujë (ose lëng mund të jetë i dobët, çaj pa sheqer). Bran duhet të marrë 3 d. Një ditë për 15 minuta. përpara se të hahet. Dhe, në përgjithësi, të çojë një jetë normale, hani, pini, punë, të bëjë biznesin e tyre, dhe kështu me radhë.

d. krunde kryesor shënim i sigurt për të pirë ujë! Dhe efekti i përdorimit të tyre do të jetë. Shkurtimet fijor ind, punon vetëm kur absorbon ujë dhe shtohet në vetvete. Doza ditore e krunde duhet të jetë jo më shumë se 6. lugë. Çdo gjë është e mirë në moderim! Overeating mund të shkaktojë krunde vanitet dhe shurdhim në stomak dhe kështu me radhë. D. Pastrimi krunde rekomandoj shpenzimi 1 g. Per vit. Dhe në qoftë se ju doni zorrët tuaja të mbetet i pastër në çdo kohë dhe ka punuar mirë, atëherë hani krunde çdo mëngjes Regula