Mjetet juridike popullore Face Care, receta


Me kalimin e kohës, lëkura fillon të humbasë njeri yndyrë, dhe kjo nga ana e çon në dehidratim. Çfarë promovon humbje yndyrë? E para, është ndikimi i mjedisit: ngrohjes, të ftohtë, era, pluhur, moti i keq dhe mikroorganizmave të ndryshme. Humbja e yndyrë, veçanërisht të dëmshme për lëkurën e thatë, e cila pa të ka një mungesë e yndyrë dhe ujë. Por ia vlen të përmendet se në lëkurë normale në të trajtimit të pakujdesshëm të lëkurës humbjen yndyrë mund të rritet dhe tejkalon vlerën që prodhon trupin. Që nga kohët e lashta, i njohur këshilla themelore për kujdesin e lëkurës dhe trupit. Ato janë: 1. Clean lëkurë 2. Skin ushqyerit 3.

Përmirësimi i qarkullimit të gjakut të lëkurës nga Babilonia antike në ditë të pranishëm kozmetikës më të mira për fytyrën dhe trupin ishte dhe është uji i thjeshtë. Tubs vaske, perfuzionit të ndryshme, fasha, kremra dhe shpirti ishin egjiptianët metodat higjienike dhe terapeutike me përtëritje të lëkurës. Dhe ne kemi çdo ditë - disa herë në ditë - po përballen me një trajtimet me ujë: larje, dushe, vaska, not në ujërat e ndryshme, derdhje, etj Kjo është larg nga çelës për shëndetin mendor dhe fizik. Uji, përveç spastrimit lëkurën e fëlliqur, siguron lëkurës ton të zgjeruara, erëza e trupit, heq stresin, tensionin dhe lodhjen.


Në aplikimin sistematik të një trajtim të ujit, lëkura juaj do të jetë të shëndetshme dhe të pastër.
Tani e konsiderojnë se çfarë të fytyrës, mjetet juridike popullore, receta. * Nëse keni gjerë poret në fytyrën tuaj, atëherë ju do të takohet me bimë të tilla dezinfektimin si yarrow, sherebelës, rrënjët cinquefoil, Wort Shën Gjonit ose horsetail. * Në qoftë se një grua duhet të përballet është spote të verdhë, përditë terren lugë çaji futje në bizele pluhur të eliminuar këtë problem. * Fytyre dhe pika të ndryshme është një problem urgjent çdo person i tretë. Luleshtrydhe Pulp të ju ndihmojë të hequr qafe blackheads dhe pika të shumta shndrit fytyrës në dispozicion.

Shqetësuar në lidhje me plagët e vogla, Freckles ose bruises vjetra? A e dini se fara e Polygonum pastrohen përballemi me to? Një fashë atë gjendje për të shpërndarë tumoret solide? A nuk më besoni? Try it! Një tjetër mënyrë për të hequr njollat ​​e moshës në fytyrë janë fërkim zgjidhje brenda natës nga të qumështit të freskët dhe të alkoolit në një raport prej 3 me 1. Kur ditët e nxehta me diell harrohen mjaft shumë dhe nuk e kujdesit për lëkurën tuaj, në vend zhvishet dhe lumi. Dhe pastaj problemet fillojnë. Pra, para së gjithash, sigurohuni që lëkura juaj është e mbrojtur nga rrezet e diellit të fortë dhe obvitryuvannya djegien nga dielli. Për ta bërë këtë, thjesht furçë me fytyrë verdhë veze veze.

Ne u ënjtje dhe irritations të ndryshme të lëkurës? Përgatitja infuzion e rrit petals, një grusht zavaryvshy një filxhan ujë të valë. Prisni derisa infuzion ka ftohur. Pastaj ju mund të filloni për të luftuar ënjtje dhe acarim: Fshini të dhënat e Ekstrakt lëkurës 2 herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Herët ose vonë, të gjithë rrudhat fillojnë të shfaqen. Unë mund të shpëtoj prej tyre dhe si? Mjekësisë tradicionale mund të pothuajse çdo gjë! Merrni 1 lugë gjelle petals mjedër dhe lule e bli, filxhan krijoj ujë të vluar dhe qelqi të mbyllur fort, të lënë për 30 minuta. Pastaj krijoj derdhur në molds të veçanta të rehatshme dhe shkon në frigorifer.

Cubes Marrë akull fshij fytyrën tuaj para se të krevat. * Për të lëkurës nuk ka filluar të zbehet, përdorni lëngun e mishit të kone hop, oats ose infuzion të lë gjethe delli dhe thupër. Për të përgatitur zierje ose infuzion, të marrë 1 filxhan ujë dhe një lugë gjelle e materialeve të nevojshme të para, ngrohje të vluar rreth ngrohjes ulët për rreth 5 minuta, të lënë të mbush për 15 minuta, pastaj tendosje. Kur inflamacion i papritur i lëkurës, ju duhet të marrë një banjë në një ekstraktet e veçanta të Lungwort. Merrni një kovë me ujë të valë dhe të krijoj 500 gram bar, le të qëndrojë të paktën 01:00. * Në mënyrë që të përballet dhe të trupit dhe ishin të pastër të jetë e mundur mbetur të freskëta, ju i ardhshëm do të përzierje.

Merrni 100g e naftës pluhur dhe yndyrë Shanks kockave viç, i pyet ata për 2,5 orë në një banjë me ujë, nxitje të vazhdueshme me një lugë druri. Menjëherë pas heqjes përzierje nga ikjen ngrohjes, shtoni në të pranga lëng 2 lugë me kujdes për të parandaluar dhe cool. Para se të krevat, aplikoni paste rezulton në lëkurë dhe në pije në mëngjes me ujë të ngrohtë, pastaj të ftohtë. Ky mjet do të ndihmojë për të mbajtur lëkurën të rinj dhe të freskëta. Por lëkura me përmbajtje të lartë yndyrë, kjo recetë nuk do të funksionojë. * Për të lëkurës me vaj, përdorni një mjet tjetër. Rub 100g integruar lëpjetë rrënjë dhe përzierje me një lugë çaji glicerinë.

Apliko për 40 minuta përzierje dhe pije me para-gatuar me ujë (ujë duhet të jenë të përgatitur lëng acidifikuara i një limoni madhësi të mesme). Pastaj furçë lëkurën me një përzierje të numrit të barabartë të vajit kockave, vaj pluhur dhe pranga lëng. Vini re se efekti i mjeteve juridike popullore duhet të jetë nëse fytyrës, njerëzit përdorin receta rregullisht, çdo ditë. Rinat,