Face Care në Moshuarve


Çdo grua gjithmonë dëshiron të jetë i bukur. Megjithatë, për të ruajtur atraktivitetin e saj dhe të rinjtë me çdo dekadë kalimin më të vështirë. Pra fazë jeta e çdo gruaje të bëjë me një të veçantë të fytyrës, qafën dhe duart. Mosha aq e re dhe i ri ne obhodymosya minimum prej kozmetikës ose nuk kujdeset për të lëkurës në fytyrë. Pas 30 vitesh të kujdesit të lëkurës duhet të fillojnë rregullisht, veçanërisht në qoftë se ju nuk keni bërë më parë, por pas 45 vjet kujdes duhet të jenë shumë të kujdesshëm. Mjerisht, shumë gra në moshë të vjetër ka marrë më nuk kujdeset për lëkurën e tyre. Ata gjejnë se ajo nuk është e nevojshme për të bërë këtë, sepse të rinjtë nuk e kanë kthyer ... unë mendoj kështu kot!

Si rezultat, pigmentim të lëkurës në moshë të vjetër është qartë e dukshme të lëkurës droops ... por çdo grua thjesht duhet të shikojmë i pastër, të jetë plot energji dhe nuk heqin dorë dhe të kujdesen për veten e tyre, sidomos në një lloj sagging lëkurës në mosha e vjetër nuk prishin pamjen e saj! E pra, në mjekësinë popullore, ka shumë këshilla dhe receta për kujdesin e lëkurës fytyrë, qafë dhe të armëve për gratë e të gjitha moshave, duke përfshirë të moshuarit. Por ne do të përqëndrohet në dy receta të mrekullueshme për ruajtjen e të rinjve dhe bukuri. Provoni këto receta në 6, ditë hënor të 13 dhe 26, dhe ju do të shihni së shpejti për efektivitetin e tyre!


Kështu, në 6, ditë 13 dhe 26 të hënor derdh një lugë gjelle lule të thata e bli një gotë me ujë të valë. Mbylle enët infuzion i batanije të ngrohtë leshi dhe le të qëndrojë për rreth një orë. Pastaj të filtruar infuzion. Dip një copë leckë infuzion të ngrohtë të pastër dhe të aplikoni për të pastruar lëkurën e qafës dhe fytyrës për 25 minuta. Atëherë hiqni përfundojë, vihet në të preferuar krem ​​të lëkurës tuaj. Hiq birrë në frigorifer dhe e përdorin atë si shpesh të jetë e mundur si një kompresë apo fshij ato të përballet me deri në mëngjes pas larjes. Tani të kthehet në mjetet e tjera të përgatitjes për kujdesin e lëkurës në moshë të vjetër.

Scratch në një mortajë ose bluaj në një blender deri në konsistencën e grusht pluhur e bizele. Pastaj Fry lëshuar pluhur bizele tigan të thatë, rreth ngrohjes mesme. Merrni 1 orë. L. pluhur bizele në këto ditë hënor, duke pirë atë ujë të ngrohtë zier. Së shpejti ju do të jetë i lumtur të konstatoj se lëkura juaj është i butë, spote senile shëmtuara në lëkurën tuaj gradualisht zhduket, lëkura është e shtrënguar! Kujdes fytyrën në pleqëri jep rezultate ... Qëndro i shëndetshëm dhe i bukur! Svetlana