Hand Care, Hand Care Shtëpia gra këshillojnë receta popullore


Lëkurë dorë më të prekshëm ndaj dëmtimit të jashtme mekanike dhe lagështi në atë pak se fytyrë. Kjo është e dukshme nga pjesët më të ndjeshme të trupit, për shkak të kësaj, ne priremi të harrojmë. Shtjellimi, ndryshimet në temperaturë, ujë e vështirë, kimikate për larjen e enëve dhe larje, pluhur zbardhues. Result - lëkurë të thatë ose të lirshme, të plotë e rrudhave dhe tsarapky, burrs. Këto duart gjithmonë doni të fshehur diku që askush nuk e pa. Por kjo pikëpamje nuk është gjithmonë një shenjë e zonjës papastërtia, nganjëherë ajo është - rezultat i produkteve të kujdesit të pahijshme. Pra, sot ne japim disa këshilla për gratë, tregoni atyre se si të kujdeseni për lëkurën tuaj, të admirojnë ajo mund jo vetëm ju por njerëz të tjerë.

Si mund të kujdeseni për duart jashtë? Le të fillojmë me më themelore - ushqim. Kushti i lëkurës varet kryesisht nga lloji i ushqimit ju hani. Është e rëndësishme të dini se a ka komponentë të mjaftueshme të dobishme të tilla si: kalcium, hekur, magnez, fosfor, vitamina B, E, D, proteina. Është e nevojshme që trupi juaj nuk ndihet mungesa e tyre. Pra përfshijnë në dietën tuaj të përditshme të qumështit produkteve, perime, fruta, mish, drithëra, vezë, ushqime që e bëjnë lëkurën tonë butë, të butë, i pastër dhe i përkulshëm. Dieta duhet të jetë e ndryshme; Për lëkura ishte i trashë dhe i thatë, lani duart me ujë të ngrohtë vetëm. Poret e kjo u zgjeruar, dhe lëkura juaj fillon të marrë frymë.


Përdorni një sapun të butë dhe nivelet e acidit yndyror të barabartë me 5. vendeve të ndotura rëndë të lëkurës të pastër, natershy e lëng limoni ose kastravec. Lëng i bimëve është mirë ndriçon lëkurën. Sigurohuni që ju jeni si detergjenteve dhe pastrues. Nëse ndonjë prej tyre të irritojë lëkurën, ajo është e mirë për të zëvendësuar ato në kohë. Ju nuk jeni duke shkuar për të ngrënë kërpudha, në qoftë se ju thonë se ata janë helmuese ... ju hedhin ato. Pra, pse duhet të pendoheni detergjenteve të tilla?! Well shpenzuar para për ta, kështu që tani ata të shpenzojnë më shumë në trajtimin e?! Shko përpara ... Pas çdo kontakt me ujin, fshij duart menjëherë dhe tërësisht se ata nuk kishin lagështi.

Është e dëshirueshme që peshqir përdorur për këtë ishte e vështirë. Kjo do të përmirësojë rrjedhjen e gjakut në enët duart e vogla. Pas larjes, të jetë i sigurt për të përdorur krem ​​ushqyes, e cila përmban glicerinë, yndyrna, vitamina dhe ekstrakte bimore. Përbërësit e tyre të moisturize lëkurën, hiqni atë të thatë, duke shtyrë shenja të dukshme të plakjes. Shumë të lëkurës në bërryla është keratinizuara, ky defekt mund të hiqet shtuf, para-njomet me ujë të ngrohtë me sapun. Pastaj aplikoni krem ​​në një lëvizje rrethore, pas 10 minutash, hiqni tepërt e saj me një ind. Mos harroni për mbrojtjen e lëkurës dhe në mbledhjen: Përdorni doreza gome.

Për të dorëzuar në to djersitje e dorashka veshin kur doreza hollë pambuku. Pas pastrimit mos harroni të lani mjet tuaj të mbrojtjes, dhe pastaj hiqen, pije brenda, sasi e vogël talk për të parandaluar formuar lagësht, e thatë dhe të mirë larg nga zjarri. Kur punon me tokën në kopsht ose në ngjyrë të transplantimit në qoftë se nuk ka doreza, në mënyrë që të mos mbledhin germs nën thonj, ecin ato në një ëmbël se ajo mbush hapësirën nën thonjtë, dhe shuplakat dhe gishtat furçë me krem ​​yndyrë. Në fund të gjithë në shtëpi i bërë mbrojtjes duhet të del me të larë. Bazuar në rrugë në dimër nuk injorojnë doreza dhe doreza.

Përndryshe, duart do të thahet në erë dhe të ftohtë, lëkurë plasaritje dhe lëkurë. Në verë të mos overdry duart tuaja - përdorin sunblock, e cila përfshin sunscreens. Për krem ​​të mirë impregnim siç duhet të aplikojnë atë në lëkurë. Yndyrat ato ende duart e lagësht. Rub, nga pads e gishtave, gradualisht duke shkuar poshtë në pëllëmbë dhe shtrijnë furçë. Çdo masazh gisht vetëm, atëherë dorë në çdo anë, dhe pastaj dorën në bërryl. Pastaj shtrydh 5-6 herë dhe unclenched grushta e tij dhe të bëjë lëvizje rrethore të dorës. Pra, ju jo vetëm të lëkurës pidhoduyete, por bëj dritë masazh dhe të ngrohtë-up për joints.

Gjithë procedura do të mbështesë shëndetin tuaj, sepse në duar një numër të madh të pikave të akupunkturës që të ndihmojë për masazh organet e brendshme dhe të lejojë gishtat të bëhet i hollë. Për të zbutur lëkurën, mos të jetë dembel, të bëjë dush javore. Kjo do të ndihmojë receta e njerëzve, duart kujdes prej tyre do të jetë në krye. Përdorni patate supë, supë me së
fara liri, hirrë pluhur, lëng i lakër turshi, vaj të ngrohtë. Gjithashtu, nuk e lënë pas dore bimeve. Përdorni infuzion dush e kamomil, i urtë, lule bli, karamele mente, Wort Shën Gjonit.
Ata mund të veprojë si një qetësues dhe dezinfektues që mund të shërojë gërvishtjet të vogla dhe plagë në lëkurë.

Si të gatuaj këto fonde ka qenë e shkruar në këtë faqe në përshkrimin e bimëve të veçanta. Megjithatë, këtu ne paraqesim tre recetave. Kur lëkurë duart dhe ohrubenyy i tyre duhet për të bërë një maskë. Merrni 3 tbsp majonezë, të vënë ata të thatë, duart e pastra, veshin doreza plastike në majë, të përfundojë peshqir të dorës. Pas 20 minutash, pije me përbërje sapun, aplikoni një krem ​​ushqyes. * Për zbutjen e lëkurës dhe zbutjen atë çdo 2-3 ditë pune nga dush të lirit, ullirit ose vaj bajame. Lidhë atë me një shumë të barabartë me lëng limoni, shtoni pak ujë të ngrohtë. Hold duart vannochtsi rreth 10 minuta, pastaj fshij peshqir të dorës. * Lidhu 2 patate të ziera, një glicerinë vogël, rreth 100 ml qumësht.

Patate pure, të lidhur me qumësht dhe glicerinë. Në erë derdh 3-4 pika vaj bukuroshe. Aplikoni përzierje në duart tuaja për të zbutur për 5 minuta, kati i veshur dorashka. Shpëlaj me maskë të ftohtë me ujë pak më. Ju mund të bëni një shumëllojshmëri të përfundon dhe maska ​​për duart peels. Kjo është një mbikëqyrje serioze. Mos harroni se jo vetëm ushqen krem ​​me vitamina, dhe ajo moisturizes lëkurën, dhe më shumë që ne të aplikuar, më tender bëhet lëkura jonë. Ajo është një mjet i domosdoshëm, i cili kërkon jo vetëm fytyrën tonë, por edhe duart e mia. Dermatologists këshilluar për të kryer kujdesin ditor të lëkurës, ushqyer krem ​​e saj të paktën dy herë në ditë - në mëngjes pas zgjimit dhe në mbrëmje para gjumit.

Pra, kemi biseduar në faqen e internetit e kujdesit të dorës, të këshilluar gra të lëkurës shtëpi dore, receta tradicionale solli. Në përfundim do të thosha se sa më shumë që ne të kërkuar - merr kohë e saj, por ajo nuk duhet të ndërhyjë e ndjekin, duke mos harruar në lidhje me dorë. Ju duhet të korrigjojnë kompozime larë, lani duart me sapun të saktë, ata e bëjnë masazh, përdorin pajisjet e nevojshme mbrojtëse - krem ​​mixes, pellgje. Në këtë rast, pas këshillës sonë, ju do të bëjë duart tuaja të bukur, i përkulshëm. Prekja duart manicured do të qëndrojë i mirë për ju dhe të dashurit tuaj. Bakinka,