Kujdes gozhdë dhe dora në shtëpi


Çdo grua dëshiron të lëkurës në duart e saj ishte e butë, delikate dhe kadifeje. A e dini se ju mund të mbani atë të qetë pavarësisht nga "mijëra" e përgjegjësive shtëpiake? Gjëja e parë që bëni për t'u kujdesur për thonjtë dhe duart tuaja në shtëpi dhanë rezultate - për t'i mbrojtur ato nga dëmtimi. Është shumë më e lehtë për të parandaluar probleme se sa për të trajtuar ato pas. Beauticians këshillohen të përdorin kuzhinë për këtë doreza gome Ekonomike. Dhe pastaj nuk larja apo dishwashing nuk do të shkaktojë dëm atyre. Lani duart, fshij ato thatë, të mbuluar talk dhe me guxim veshin dorashka.

Pas përfundimit të punës, lani doreza, largimin e tyre nga brenda pije, e thatë, sasi e vogël pluhur talk në të dy anët. Pas heqjes doreza, duart duhet të larë me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë në krem ​​të lëkurës së thatë. Krem gjithashtu ndihmon në luftën kundër ndikimeve të jashtme. Aplikimi sistematik i krem ​​- një pjesë e veçantë e produkteve të kujdesit të përgjithshëm. Është e këshillueshme që të përdorin atë pas çdo larje me dorë. Por nëse kjo nuk është e mundur, sigurohuni që ju aplikoni atë çdo ditë gjatë natës. Ajo mund të jetë "Dachnytsya" me ekstrakt kastravec apo krem ​​për duart me buckthorn det Weleda. Mos harroni se për fërkim krem ​​është një teknikë të veçantë.


Ajo është e lëvizjet që simulojnë fiks tension nga majat e gishtave në bazën e tyre, dhe pastaj - në pjesën e prapme të dorës për dore. Nga thatësi, vrazhdësi dhe të çara do të ndihmojë të hequr qafe të përfundojë naftës. Lani duart me ujë të ngrohtë dhe të përfundojë ato në rroba, para-ngjyhet në perime të ngrohtë ose vaj ulliri, doreza të lartë veshin. Doreza dhe në çdo rast nuk duhet të jetë sintetike! Procedura zgjat 1-1,5 orë. Pas përfundojë është hequr, dhe vaj e mbetur rubbed në lëkurë. Pas kësaj procedure, nuk është e nevojshme për të pastruar, vetëm fshij me një ind. Një përzierje e verdhë veze veze dhe një lugë gjelle mjaltë dripped në dorë në natën për të ndihmuar të heqin qafe e rrudhosur e lëkurës dhe e bëjnë të butë dhe i përkulshëm.

I njëjti efekt mund të arrihet duke bërë dush 10-15 minutëshe me një zierje e çel bli, i urtë, kamomil. Ose të përgatisë një zierje e rrënjë selino (1: 1 litër ujë, vlim 0,5 orë) - kjo është shumë e dobishme për vathët e tua. Marrja sallatë verore, një fetë e duarve kastravec të pastra. Për kujdesin e tillë, ata do të falënderoj ju mungon pigmentim, e butë dhe kadifeje. Hand Kujdesi ushtron ndihmë. Një disa ushtrime të thjeshta - dhe ju do të jo vetëm lehtësimin e lodhje, por edhe të bëjë lëkurën tuaj të zhdërvjellët dhe kadifeje trajton: 1) përshkruajnë sërë brushat një i parë, pastaj - në drejtim të kundërt. 2) Ngritja duart tuaja deri dhe të përsëritur ushtrimin e parë. 3) Stretch armëve tuaj në frontin e ju.

Ngadalë shtrydh gishtat në një grusht, dhe pastaj - unclenched. 4) Vendos dorën mbi një sipërfaqe të sheshtë të ngurta. Alternuar, të heqë gishtat tuaj, duke rënë çdo një mënyrë që pads e gishtave sa më shumë që të jetë e mundur vdaryalysya në tryezë. Vetëm mos teproj, ju nuk do të jetë i lënduar! 5) Lidhu duart tuaja në nivelin e gjoksit. Shtyn pëllëmbën e njëri-tjetrit, ndërsa shtypur fort gishtat e dy duarve. 6) Lidhu gishtave tuaj, rozchepirte ato. Ngadalë bashkon palme, në mënyrë që gishtat pruzhynyly. Nail Care Hand në shtëpi është e mundur me përdorimin e banjot me kripë deti.

Kjo në mënyrë të konsiderueshme forcuar atë dhe e bëjnë atë më të ndjeshëm ndaj dëmtimit. Ky efekt është për shkak të përmbajtjes së lartë të jodit në kripë deti. Ajo gjithashtu ndihmon në pjatë gozhdë fërkim një fetë e limon. Vetëm të prisni derisa ajo thahet dhe pastaj kujdes të plotë gozhdë dhe lëkurën e dorës në shtëpi fërkim glicerinë tyre. Glicerinë shiten në farmaci dhe të zhytur shpejt në lëkurë, duke e lënë atë të butë. Olga Kosheleva,