Kujdesi për lëkurën me vaj në verë


Pronarët e lëkurës me vaj, si të gjithë njerëzit, me gëzim të mirëpritur ardhjen e verës, të harrojmë vitin që lëkura verë me vaj i jep pronarit një shumë e shqetësimeve dhe problemeve. Dhe e gjithë kjo për shkak të ngrohjes rrit jashtëqitje lëkurës dhjamor, me shkëlqim të shëmtuar të përballet në ballin, hundë, mjekër dhe cheeks. Poret bllokuar me pluhur, lit. Për shkak të kësaj, kujdesi për lëkurën me vaj në verë është shumë e rëndësishme. Pse rritet verore salootdelenie kush duhet fajësuar? 1) faktor trashëguar shpesh shkakton fëmija trashëgon lëkurë me vaj nga nëna apo babai. 2) faktorë hormonale mund të jetë për të fajësuar për yndyrë të tepërt, porosity lëkurës, tendencë për formimin e blackheads dhe kamedonov.

Një shembull goditës është personi i adoleshentëve lëkura e të cilit është më me vaj gjatë rritjes aktive dhe të pubertetit. Shtatzënia ose menopauza mund edhe të shpejtë për të ndikojë një lëkurë të cilësisë. 3) Ndryshimi në fushën e banimit mund të ndryshojë lëkurën. Secila zonë gjeografike të korrespondojnë me temperaturën e klimës, aktivitetit diellor, cilësinë e ujit, ndotja e ajrit. Të gjithë këta faktorë do të ketë një efekt të drejtpërdrejtë në të lëkurës me vaj dhe, për fat të keq, jo gjithmonë - të favorshme. Llojet e kujdesit për lëkurën me vaj në verë Si gjithmonë, Facials kompleks do të përfshijnë pastrimin, toning, hidratues, ushqim, lustrim scrubs dhe trajtimet.


Vetëm në verë duhet të kufizojnë përdorimin e disa mënyra specifike dhe mjetet dhe shtoni të tjerët. 1) fytyrë larë HP gjysmën me lëkurë me vaj dhe problemeve në verë është një procedurë e detyrueshme, menjëherë pasi të marrë deri dhe para se të shkojnë në shtrat. Lahen me ujë të ftohtë është e rekomanduar me pastrues i butë (shkumë ose mus) me një pH-neutral. Ju mund të përdorni sapun "Foshnja" ose "tar", por jo më shumë se dy ose tri herë në javë. Në ujë pije fundit për njerëzit shtoni lëng limoni të freskët, rreth një lugë gjelle në një gotë me ujë. Për të ruajtur pastërtinë e lëkurës gjatë ditëve të verës, përdorni fshin alkool-bazuar ose peshqir letre, të cilat thithin yndyrë, ata duhet të marrë fytyrën e lagësht gjatë ditës. 2) toning lëkurë me vaj në verë është trajtuar më mirë pas larjes me kube akulli, gatuar me barishte, tufë, kamomil, Wort Shën Gjonit.

Ju mund të aplikoni locion rus i bërë "kastravec", e vënë atë në një top pambuku dhe të fshijë T-zone (ballin, hundë dhe mjekër). Në fund të procedurës, aplikoni disa pika të locion në pëllëmbë tuaj, fshij lehtë dhe kohën e duhur personi energjike në zonat ku ajo nuk është e rubbed me pambuk, faqet, qafën. Një tonik i shkëlqyer për të lëkurës me vaj në verë është i shpërndarë imët mjegull e ujit që është shitur në tuba për spërkatje një seri farmaci të markave të ndryshme kozmetike. Ju mund të përdorni për të njëjtin qëllim dhe me asnjë më pak sukses çdo të ujit natyror, derdh në një shishe spray.

Face mbulua disa herë në ditë dhe butësisht thith një peshqir letre. 3) Moisturize lëkurë me yndyrë Summer kufirin më të mirë tonik përshkruar në paragrafin e mësipërm. Çdo krem ​​mund të shkaktojë clogging e poret dhe inflamacion. Nëse nevoja është ende e patharë, përdorni vetëm Moisturizers të lehta cilësi: lëngjet. Mbani kozmetike është projektuar posaçërisht për llojin e lëkurës tuaj. Përdorimi Fondet duhet vetëm gjatë natës dhe jo më shumë se dy herë në javë. 4) Të ushqyerit dhe kujdesi për lëkurën me vaj në verë të prodhuar ekskluzivisht duke përdorur maska ​​fytyrë si fabrikë dhe në shtëpi-bërë.

Nga "blerë" fondeve fuqimisht ju rekomandojmë që të "maskë Mehamyatnuyu" i «harlisur», një seri e maskave spastrimit me argjile të bardhë dhe oksid salicili nga «Nivea» dhe "i mirë" për fytyrë maska ​​nga "Netrodzhina", "Green Mama" dhe shumë të tjerë. Për t'u kujdesur për lëkurën me vaj çdo markë ka një maskë, sepse ky lloj i lëkurës është më e zakonshme në botë. Ju mund të zotërojnë dhe një buxhet për të bërë maskë shtëpi prej balte në kuzhinën tuaj. Për ta bërë këtë, blej balta, i jep një cilësi të butë duke përdorur ujë të distiluar (raport tregohet në paketë) dhe salcë maskë vajra esenciale të lulemine limon ose.

Vetëm të aplikoni një maskë për të menjëherë dhe protonuvaty të përballet dhe të mbajë për rreth 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë, pastaj pije me të ftohtë gjatë. I lagësht