Enët dietik me kungull i njomë


Enët dietik me kungull i njomë shumë të dobishme për të përdorur në sëmundje të tilla si hepatiti, cholecystitis, cholelithiasis, kolit kronik, hipertension, atherosclerosis, nefrit kronike dhe pyelonephritis. Kungull të kryer atë jo shumë yndyrë, por një shumë ujë, kështu që ata janë praktikisht jo irrituese mur stomak apo zorrë. Përveç kësaj, ata janë krejtësisht të eliminuar ujit të tepërt nga trupi, thelbësor për anemi, sëmundje të veshkave, me edemë eksplicite ose implicite. Havjar kungull është e rekomanduar për gurë në veshka me praninë e urate, oxalate, çrregullime metabolike, përdhes, reumatizmi.

Në këto sëmundje trupi është një domosdoshmëri, si i pasur me kalium. Si të gatuaj në shtëpi për kungull paste dimrit, janë përshkruar në detaje në faqen e internetit. Sot unë dua të ju jap receta për ushqime dietetike me kungull i njomë. Ata janë të lehtë për të bërë në shtëpi, ata janë të shëndetshëm, të ulët kalori, kështu që ata mund të rekomandojnë të përdorni për ata që duan të dinë se si për të hequr qafe paund shtesë. Le të fillojnë gatim enët diete me kungull i njomë: Kungull i njomë të skuqura, salcë prosloennyh krem Për të përgatitur këtë pjatë ju do të duhet një kungull i njomë me permasa të mesme (rreth 800 g), yolks vezë të papërpunuara 4, fetë djathë, 1 tbsp.


l. miell, i krisur terren, një filxhan e katërta e vaj perimesh të ngrohtë dhe 40 gram yndyrë, kripë. Për salcë në një krem ​​të trashë, shtoni djathë integruar, 3 yolks vezë, pastaj lëvizje çdo gjë e drejtë. Tani larë, zhvishem, fetë feta kungull i njomë. Sasi e vogël feta me kripë, të lënë për gjysmë ore. Pastaj oblyyte kungull i njomë me ujë të ftohtë dhe të thatë. Pastaj roll në qarqet miell, pastaj të skuqura në gjalpë. Merrni dy gota pak ftohur kungull i njomë i pjekur, promazhte salcë e tyre. Pastaj dele së bashku, rrokulliset në miell, vezë dip, i rrahur me vaj perimesh, i mbështjellë në crumbs bukë dhe të skuqura në vaj. (Për ta bërë këtë, ne kemi prodhuar vaj).

Shërbyer nxehtë në tryezë si një pjatë e veçantë e patate të ziera ose. Supë Gjithashtu provoni enët Ushqimi me kungull i njomë dhe lakër. Merrni një lakër jo të madhe në kokë, karrota një të mesme, proshutë, rutabagas, turnips, redtsi; gjysmë filxhan prej 1% - kos parë; borzilok, rigon, borzilok, kripë dhe hudhër. Fshij gjitha perimet vrazhdë integruar, të mbuluar me ujë të ftohtë, kuzhinier deri bërë. Shto erëza kos, hudhër, jepni supë, të vënë një lugë kos në një tas. Kungull i njomë të skuqura (kuzhinë Gjeorgjisht) Përgatitja 500 g kungull i njomë, vaj luledielli, 2 gota e kos (jogurt), pak kripë hudhër.

Wash, zhvishem zhvishem kungull i njomë, hiqni farat dhe prerë në feta të trasha pak se 1,5 cm, kripë. Dele e tyre në të nxehtë tigan për tiganisje në vaj perimesh në të dy anët, derisa të artë ngjyrë kafe të lehta. Pastaj Vendos feta kungull i njomë, mbi një pjatë, pour kos rrahur mirë. Në sasi e vogël e lartë me hudhër grimcuar, për shije. Nga rruga, ju lehtë mund të zëvendësojë kos kos të thjeshtë të freskëta. Perime Stew Shumë mirë me kungull i njomë dhe patëllxhan, dhe enët prandaj dietetike e patëllxhan dhe kungull i njomë janë edhe shije të mirë. Merrni ato në mënyrë të barabartë, atëherë të gjitha perimet e tjera duhet të jetë rreth gjysma e totalit.

Lahen, të prerë karrota, qepë, speca, domate. Patëllxhan i ri dhe kungull i njomë nuk mund të pastër. Kryesor prerë ata në kube me anët 1,5 cm. Shto një çift të karafil të hudhër. Bëni perime sateynik, derdh vaj dhe të skuqura. Mbuluar me një kapak me kalimin e kohës dhe ziej deri gatuar. Është rreth një orë. 20 minuta për të përfunduar, vendin e hudhër, kripë. Duke përdorur këtë recetë, përbërësit e ndryshme mund të gatuaj enët e ndryshme me kungull i njomë dietë, në të vërtetë.
Kungull i njomë domate pjekur i mbushur Ju do të duhet: një kilogram domate, disa qepë të mesme, kile kungull i njomë, vaj luledielli dhe gjalpë i shkrirë, një fetë djathë (100 g), kripë dhe piper.

Laj Pomidora, prerë nga krye të kërcell. Lugë çaji butësisht hiqni tul. Sezonin me kripë dhe piper domate. Për kungull i njomë mbushje të pastra nga lëkura dhe farat, të prerë në kube dhe të skuqura në vaj perimesh. Sezonin me kripe dhe piper, përzierje me qepë të skuqura. Way mbushje domate, sasi e vogël me djathë integruar, pour gjalpë i shkrirë, pastaj të vënë në furrë për 20-25 minuta për të piqem. Rostiçeri gati derdh salcë kosi dhe të përdorin si një shtojcë për çdo pjatë. Ju mund të hani ato dhe vetëm. Ajo do të vazhdojë të shijshme. Kungull i njomë pjekur dhe patate Mund të përgatisin enët diete e patate dhe kungull i njomë.

Për shembull, kjo qasje të një recetë. Pritini patatet në feta, të vënë në një tigan derdh vaj luledielli, kripë. Tretem shtresa e lartë e kungull i njomë, rrethet feta. Ata spërkat me hudhër copëtuar, kripë, too. Më i lartë ende të vënë të njëjtat shtresa, të mbushur ato me salcë kosi. Si e tillë, gjysmë ore vënë gjellë në furrë preheated. Pas heqjes nga furrë dhe pak oholodyvshy, gëzojnë shije, kjo është gjellë dietë e kungull i njomë shumë lëng! Mish kungull Përgatitja e kungull (kungull i njomë të njëjta), rreth gjysmë kilogram, 200 gram mish i grirë (preferohet viçi), qepë, disa karrota, vezë të zier, majdanoz, rigon, mustardë, kripë dhe piper.

Tani pastruar kungull, prerë atë në gjysmë, hiqni thelbin me një lugë. Sezonin me kripe dhe piper, të lënë për gjysmë ore. Pastaj thahet lëng shfaq. Pritini qepë, karrota, pastaj të skuqura në një tigan në vaj luledielli, shtoni mishin e grirë dhe çdo gjë vdekur poshtë. Ground ftohtë, shtoni vezë copëtuar imët, majdanoz, rigon, piper, mustardë. Sezonin me kripë, gjysmë nafarshyruyte kungull, sasi e vogël me djathë integruar, të përfundojë në petë dhe piqem në furrë për 10-15 minuta. Gjellë përfunduar para se të shërbejnë sasi e vogël me majdanoz. Unë shpresoj se ju jeni të interesuar në të paktën një recetë enët dietetike me kungull i njomë. Nëse është kështu, do të përpiqen ta vlerësojmë dhe shije të mirë!

Ju bëftë mirë! Svetlana,