Duke Ushqimi - recipes


Pierre Duke Diet - mjek diete i famshëm francez i bazuar në përdorimin e proteinave produkteve karbohidrate të ulët. Ky mish të ligët (viçi, turqi, proshutë, mish pule (pa lëkurë)), peshku dhe prodhimet e detit, produkte me pak yndyrë të qumështit. Besohet se kjo dietë është e përshtatshme shumë mirë për njerëzit për të cilët ushqim është e rëndësishme të mos e diversitetit, dhe ngopjes. Ajo do të jetë pak për të larguar këtë mendim dhe them pajisje recetave Duka Ushqimi që mund të jenë të përgatitur në tokë (proteina të pastra) dhe të dytë (proteina dhe perime), humbje peshe fazë duke ndjekur parimet e saj të të ushqyerit.
Gjoks pule në kos Një përshtatje pjatë për fazën e parë të dietës.

Ju do të duhet pule, të ulët-yndyrë kos, piper, kripë, kopër dhe majdanoz. Gjokse pule prerë në copa të vogla, një pasqyrë të vogël, kripë, piper. Vendosur në pan ose pjekje pan. Plotësoni kos, shtoni zarzavate copëtuar dhe të vënë në furrë preheated për 25-30 minuta. Satsivi Chicken I përshtatshëm për fazën e dytë të dietë. Pan ose tigan lubricates pikë vaj, i qetë copa të vogla të pulës dhe qepë të prera imët, lehtë të skuqura. 2 domate të mëdha të bjerë në ujë të vluar për 2-3 minuta, peeled dhe prerë imët. Shtoje tek domatet e pulës, hudhër grimcuar dhe erëza HOPS-suneli.


Zierje me kapak të për rreth 20 minuta (deri tenderit). Patties i mbushur me vezë I përshtatshëm për fazën e parë të dietës. Përzierje pule dhe viçi (200 gram), 1 vezë, shtoni kripë për shije dhe piper. Për mbushje 2 vezë copëtuar finely hard-ziera, një qepë të vogël të gjelbër, hudhër, shtoni një lugë gjelle pa yndyrë kos. Në tortë e grirë mbushjes shtesës (1 lugë çaji), bërxolla edge rregullojmë dhe t'i jepte një oval apo formë të rrumbullakët. Qofte steamed në një kazan të dyfishtë. Gjizë me kopër dhe hudhër Gjellë shumë e shijshme për fazat e para (dhe e mëvonshme). Pa yndyrë djathë (preferohet zernenyy) përzihen me hudhër grimcuar dhe kopër copëtuar, një pidsolyuyemo pak.

Lër për disa orë në frigorifer. Shkopinj gaforre i mbushur Hudhra është kaluar nëpërmjet shtypit, përzierje me djathë (0%), herbs, kripë. Shkopinj gaforre butësisht ndahen, mbushjen lubricates dhe të paguajnë rrotullon. Ju mund të prerë diagonalisht në dy pjesë. Duke Ushqimi mund të përfshijnë këtë gjellë në çdo fazë. Muffins djathë Beat proteina të ngurta shkumë dy vezë, shtoni sheqer diabetik (5 tableta të ndara në pak ujë të nxehtë). Shkruani djathë (125 gram), tërshërë dhe krunde gruri (2 lugë), 2 lugë kos, një lugë çaji sode buke, 1/4 lugë çaji kakao, kanellë (në shije).

Shtoi fundit në përzierje yolks e dy vezë me turp brumë. Share në formë për ëmbëlsira, piqem në një furrë të nxehtë për rreth njëzet minuta. Domate me Tuna Për të përgatitur këtë gjellë do të nevojitet: ton në shëllirë (150 gram), disa domate të vogla, një qepë, gjysmën e karafil hudhër, 100 gram domate paste, majdanoz. Tuna, majdanoz, qepë dhe hudhër grimcuar dhe të përziera me paste domate, kripë dhe piper për shije. Domate të prera në gjysmë, hiqni farat dhe plotësoni mbushje. Piqem në furrë për 20-25 minuta. Salcë për sallatë Në fazën e dytë perime dietë janë shtuar, kështu që ju mund të gatuaj sallata të ndryshme.

Por si vaj vegjetal është përjashtuar si karburantit, është e mundur për të përgatitur një tjetër mbushje shijshme. Një karafil të hudhër, hekura (ju mund të përdorni chesnokodavku), herbs (majdanoz, kopër) copëtuar. Shto Activia kefir 1% (200 ml). Shije mund të jetë kripë. Sallatë panxhar Zier fetë panxhar, top shkërmoqet e verdhë veze një vezë, kripë dhe piper për shije. Salcë sezon. Qofte pule 500 gram mish pule te grire të përzier me 1 vezë dhe grimcuar në një blender kopër dhe qepë. Shtoni kripë, shtoni erëza për pulë, të formuar topa të vogla.

Për të vënë petë pan, vendos qofte dhe piqem në furrë për 20-25 minuta deri kafe e artë. Sallatë e kallamar Kufomat e çiban kallamar në ujë të kripur për 2 minuta, të prera në shirita (mund të përdorni kallamar konservuara). Shto vezë hard-ziera, kastravec të freskëta me feta dhe qepë të gjelbër. Shtoni kripë, piper dhe lëng limoni. Ju mund të shtoni ulët-yndyrë djathë të butë. Siç mund ta shikoni, dietës propozuar receta efektive humbje peshe, me Diet Dr. Duka lejon të ngrënë pjatat e shijshme dhe të lehtë për të përgatitur! Të gjitha llojet e Omelets, perime dhe mish, e pjekur në furrë, gatuar në një kazan apo mikrovalë furrë të dyfishtë - në listën e produkteve të lejuara është mjaft e gjerë.

Mos harroni të hani vetëm çdo tërshërë krunde ditë (1,5-3 lugë) dhe të pini të paktën 1,5 litra ujë si dietë kërkohet Dr Pierre Duka. Recipes e pjatave kjo nuk do të thotë asnjë ushqim uniformiteti, të mjaftueshme për të kanë dëshirë për të humbur peshë dhe të lidheni imagjinatën! Svetlana44,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!