Pronat Tar sapun, aplikimet, si të përdorin


Sapun Tar është shumë i mirë për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës sonë. Përveç kësaj, ajo është një sapun natyral kozmetike me tar - një antiseptik natyral. Ajo është përdorur në Spas, sallonet e bukurisë, Spas, si bazë për terapeutik, Wellness. Ky produkt i lirë do të përmirësojë pamjen e lëkurës, thonjtë, flokët më të keqe se sa droga të shtrenjta të importuara. Pra, sot në faqen tonë ne do të flasim për sapun tar, pronat, aplikimet, si të përdorin ato për shëndetin. Pronat e dobishme e sapun tar Zakonisht përbërja e tij është 10% thupër natyral tar.

90% e mbetur - komponentet e zakonshme të sapun të zakonshëm. Pronat e saj shëruese, kjo është një produkt kozmetike do thupër tar, i cili ka kohë që janë përdorur në mjekësinë popullore dhe është një antiseptik i fuqishëm. Me këtë substancë ka protyparazytnyh sapun, dezinfektues, anti-inflamator pronave. Ajo është përdorur edhe si rinovimit, analgjezik dhe shpërndarjen agjent. Prandaj, ajo është përdorur me sukses për të trajtuar puçrra fytyre, puçrra fytyre, pimples, vlon. Ai vlerësoi njerëzit që kanë lëkurë të problemeve, flokët e dobët gjobë, zbokth. Themeluar që sapun tar efektivisht privon lëkurën e pimples, puçrra fytyre dhe nuk thaj lëkurën.


Maska e flokëve me shkumës të saj ndalon shkatërrimin e follicles flokët, duke i bërë flokët e trashë, të fortë, duke ndaluar humbjen e tyre.
Megjithatë, është e kozmetike, si dhe tar i saj përbërje ka një erë, që jo të gjithë i pëlqen. Por pas larjes, aroma do të zhduket brenda 10 minutave. Dhe efekti pozitiv që ka në soaps lëkurës, duke i detyruar shumë për të harruar erën e saj. Përdorin ato të mjaftueshme në mëngjes dhe në mbrëmje, me kujdes larë fytyrën e tyre. Pas aplikimit, ajo duhet të mbahet në një sapun të mbyllur në erë të shpërndarë në mbarë banjo. Por për të reduktuar mprehtësinë e të nuhaturit, shtoni të drejtën sapunin në mbajtëse sapuni një kanellë pak, karafil ose disa pika lëng limoni.

Përdorimi i sapunit tar Tar Birch rrit rrjedhjen e gjakut në indet e lëkurës, sepse kjo përshpejton rigjenerimin e indeve të dëmtuara. Kjo është pimples një substancë e dobishme thata, plagë dhe dëmtime të tjera, përshpejtimi i procesit të trajtimit. Për shkak të pronave të saj medicinale sapun tar është e rekomanduar për të përdorur ekzemë, psoriasis, vaj, seborrhea thatë, pezmatim i lëkurës. Ajo është përdorur për të trajtimin e zgjebja, dermatit atopic, pyoderma, dhe është përdorur për kruarje të lëkurës. Kjo cleanser efekt pozitiv në lëkurën e dëmtuar. Për shembull, ajo është përdorur për t'i shtyer sores presion që shfaqen në lëkurën e trupit përmes një sëmundjeje të gjatë.

Ata duhet të lahen dy herë në ditë dhe së shpejti lëkurës do të jetë të shëndetshme. Ky mjet është përdorur edhe për djegie, ngrirja. Për këtë qëllim, lëkura e dëmtuar duhet të larë me ujë të ngrohtë dhe sapun, pastaj fshij butësisht me një peshqir të butë apo leckë. Gjithashtu, kjo do të thotë që kullon plagë, ajo do të eliminojë infeksionin, parandaluar ekzemë. Për trajtimin e puçrra fytyre, puçrra fytyre, vlon, furçë të trashë të lëkurës sapun, dip gishtave lagësht në sode buke, dhe butësisht masazh lëkurën tuaj. Leave përzierje në fytyrën tuaj të thatë. Pastaj tërësisht pije me ujë të ftohtë, aplikoni një krem.

Procedura duhet të jetë jo më shumë se 2 herë në javë. Në të njëjtën mënyrë që ju mund të shpëtoj puçrra fytyre mbi kurrizin tuaj dhe pjesë të tjera të trupit. Tar sapun i mirë për procedurat sanitare të grave. Për shkak të cilësive të saj dezinfektues, ky mjet është një agjent shkëlqyer parandalues ​​dhe terapeutik per trajtimin e infeksioneve gjenitale. Kur i dobët, e shurdhër, flokët i brishtë, është e dobishme për të zëvendësuar zakonshme tar shkumë shampo sapun tuaj. Lahen flokët e tyre 2 herë në javë. Për të shpëtoj i erën e katranit, pas larjes, përdorni zakonshme kondicioner kozmetike tuaj balsam. Ose shpëlarje flokët tuaj me ujë me lëng natyral limoni ose uthull molle.

Për të larë flokët tuaj në vend të sapunit mund të përdoren Dehtyarna shampo terapeutik. Ajo është gjithashtu një mjet i shkëlqyer për bukurinë dhe shëndetin e flokëve tuaj. Edhe me të gjitha cilësitë pozitive Tar sapun, mos abuzojnë atë, ashtu si çdo ilaç tjetër. Kaloni gjitha kurset e procedurave. Për shembull, larjen e lëkurës, larja e flokëve të shpenzojë jo më shumë se 1 muaj. pastaj të bëjë intervalin e kërkuar mujore. Nëse jeni pronar i lëkurën e thatë, përdorni një ilaç natyral është shumë më pak për shkak se ajo ka tharë pak efekt. Kur pimples, e përdorin atë si një mjet për të drejtuar, vol.

e lyej ato me vetëm shkumë, pa ndikuar lëkurën përreth. Tar sapun gëzuar popullaritet të madh në mesin e nënave tona dhe gjyshet. Por bashkëkohësit tanë padrejtësisht harruar atë, duke i dhënë produkte të plumbit reklamohen në paketimin e bukur. Megjithatë, shumë nga ata që kanë qenë të bindur se nuk ka asgjë më të mira mjetet juridike natyrore dhe sapun me katranit thupër përsëri fitoi pozitat e tyre. Pra, ne i tha ju në lidhje me një produkt natyral. Cheers! Svetlana,