Ekzemë në fëmijën e porsalindur - kurë


Pa marrë parasysh se sa foshnjat ushqyer përshtatur formulë apo qumësht nënës, ata shpesh paraqiten diatez exudative. Shumë shpesh ajo është quajtur alergjik. Ai gjithmonë manifestuar nga skuqje në faqe fëmijën, më vonë i mbuluar me një kore të hollë.
Gjithashtu, diatez simptomat e para në fëmijët është një skuqje pelenë që nuk ndalet edhe me kujdes të mirë për një fëmijë. Natyrisht nënat e reja pyetja, çfarë nëse diatez filloi të zhvillohet në fëmijën e porsalindur se kurë? Kjo është ajo që ne do të flasim detaje të mëtejshme. Nëse simptomet diatez zbuloi fëmijën që është në ushqyerjes me gji, nëna e nevojës së tij për të bërë në dietë tuaja ndryshime të rëndësishme.

Ju duhet të ndalet ngrënë ushqime vysokoallerhennoy svoysva, të tilla si çokollatë, kafe, perime turshi, mish. Ju duhet gjithashtu të kufizojë përdorimin e qumështit të lopës, jo më shumë se gjysmë litër në ditë. Në të kundërtën, ushqimi duhet të konsumohen ato ushqime që nuk shkaktojnë alergji, lëkundur djathë, qumësht, peshk, vezë të ziera (mund të jetë 1-2 në javë), ju gjithashtu mund radishes, hudhër, qepë, supë me mish lope, decoctions e peshk, shpezë dhe kërpudha. Është thelbësore për të nënës ushqyerit frutave dhe perimeve të përditshme përdorim. Ajo mund të jetë sallata e karrota, mollë, lakër, i kalitur me vaj luledielli. Raw fruta dhe perime janë ndihmë e madhe në rregullimin e metabolizmit dhe të përmbajë një sasi të madhe të pasura me vitamina.


Nëse një fëmijë vuan nga ekzema, së pari për të futur ushqime të ngurta ai duhet të jetë me kujdes. Është e këshillueshme që të fillojë marrja e saj më vonë se ata fëmijët të cilët nuk vuajnë nga alergjitë, dhe duke filluar me një rënie - të tilla si lëng molle. Nëse një manifestime javë diatez në porsalindur nuk e intensifikohet, doza mund të rritet në të përditshme normale. Kids vuajnë nga diatez exudative nuk mund të jap luleshtrydhe, karrota, portokalli dhe lëngje domate. Natyrisht, në qoftë se nëna e ushqyer fëmijën tuaj, atëherë ajo duhet të përjashtojë ata nga dietën tuaj. Për të gjetur saktësisht se cili produkt alergji fëmijë (alergjen), nuk duhet të jenë të përziera, si diatez parë manifestim fillon 5-6 orë pas një vakt.

Nëse ky produkt është gjetur, ju duhet të hiqni atë nga dieta e fëmijës për një kohë, por pastaj përsëri ju mund ta provoni atë datat. Alergeneve kryesore për fëmijët nën 1 vit janë: proteina qumështi i lopës ose lactose (sheqeri qumësht), lëng dhe pure frutash me portokalli dhe të kuqe. Të gjitha këto aktivitete në trajtimin dhe ka për qëllim eliminimin e alergjen. Në paralajmëruar trajtim diatez, ju mund të përdorni mjetet juridike popullore. Ajo duhet të mbahet mend se fëmijët e vegjël duke marrë ndonjë përbërjen bimor është e mundur vetëm duke përdorur healers teknikë bullgare, duke e zvogëluar dozën 2,4,8 ... herë.

Kjo është shkruar në faqen e internetit - përdorni kërkimin. Kjo nuk është kiddies pak mjete të tmerrshme popullore përdorim në natyrë. Më shumë rreth tyre kështu që ju e dini çfarë të bëni nëse diatez filloi të zhvillohet një fëmijë se sa për të trajtuar atë me mjete popullore. Pra, çfarë mund të bëni? Insistojnë në një numër të banjës Duhet të marrë 2 lugë të thata herbs dhe derdh tre gota ujë të vluar, të mbuluar dhe për të mbajtur në një banjë me ujë për 15 minuta, pastaj cool, filtër. Infuzion për banjot 100 gram të thatë leh pluhur lisi vlim 30 minuta në 1 litër ujë të filtruar.

Infuzion për Gadgets 10 oz. lule Calendula thata krijoj 100 ml ujë të vluar, të lënë për 1-2 orë, filtër. Ju gjithashtu mund të marrë 1 lugë gjelle dy herë në ditë. Vetëm për përdorim të jashtëm : Merrni 15 gram. lule kamomil thata derdh 1 filxhan ujë të vluar, le të krijoj dhe tendosje. Diatez Treat foshnje e porsalindur ndihmë locion . Përgatitja për këtë infuzion. Çfarë ju duhet të marrë dhe të bëj? 1 lugë gjelle e celandine barit të thatë pour dy gota me ujë të valë, le të krijoj dhe tendosje. Ju mund të pini 50-100 ml dy herë në ditë. Për të thith lëkurën e prekur : 9 në gjethe të freskëta mëtrik, të prerë dhe përzierje me 1 lugë gjelle gjalpë i shkrirë, të vënë një zjarr të vogël për 15-20 minuta dhe filtruar.

Infuzion për Gadgets 20 gram e thatë barishte pluhur Polygonum shpendëve sheqer dhe 1 filxhan me ujë, të vënë në gaz për 10 minuta dhe filtruar. Infuzion për banjot 2-3 lugë barishte Herniaria pour 1 litër ujë të valë. Dhe një shtesë të vogël. Natyrisht, para se të fillonte ndonjë trajtim për fëmijët e vegjël, ata duhet të shihni mjekun. Kjo është me ndihmën tuaj mund të konstatojë shkakun e sëmundjes, ekzemë ose konfirmuar këtë dhe tregoni fëmijës se bashkë më të mirë