Bimët e egra me rrënjët i ngrënshëm


Bimët Ndani në ato në të cilat vetëm rrënjët i ngrënshëm, lë vetëm, e kështu me radhë - nuk është plotësisht e saktë, si ajo duhet të jetë për ushqim dhe pjesë të tjera. Por ende të përpiqet të tërheq vëmendjen tuaj për të bimëve të egra ushqimor me rrënjët i ngrënshëm. Zambakëve të ujit, zambakët e ujit apo kapsula vezë. I njohur edhe bimët ujore publike me i madh lundrues në ujë, zemrës, ovale ose zemra-formë, harmonishëm gjethet dhe i madh, sikur lundrues në ngjyra të ujit. Ne kemi një zambak të bardhë uji me lule të bardha. Ka edhe zambakëve të ujit të verdhë apo kapsula vezë me lule të verdhë. Zambakët e ujit janë gjetur në liqene, oxbows, në fabrika dhe lumenjve në zonat me një rrymë të ulët, në kënetat, duke formuar dendur.

Ata formojnë ujit në fund të ngadaltë të trasha rizomat i pasur me niseshte. Këto rrënjët mund të përdoret për përgatitjen e miellit dhe niseshte marrjes. Korrje rhizomes duhet të bëhet në vjeshtë. Të taninet tepërta janë hequr thjesht njomje rhizomes copëtuar ose të marrë një vakt në ujë. Farërat e zambakëve të ujit në një kafe të thekur mund të shërbejë si një zëvendësim. Kallam Bregdetar. Kallam Bregdetar ka rrënjët - zhardhokët, Kalmyks janë ngrënë të ziera dhe formën e trajtimit. Përkuluni fitimtar. Përkulet fitoren - një përfaqësues të bimëve ngrënshëm të pyllit. Në një ushqim janë me mish rrjedh qepë dhe onions janë në terren.


Rrjedh ngrënë gjallë. Ato mund të përgatiten për dimër, si lakër - eksitohet. Në qepë të para të Kaukazit të mbledhura në pranverë para lulëzuar, hani me bukë dhe kripë. Officinalis Althaea. Rrënjët e barishte alte përdorur në mjekësi, por ata gjithashtu kanë vlerë ushqimore. Kryesisht njerëz Një shumë e gërmimi nga rrënjët për shitje në barnatore dhe aq e njohur për ta. Rrënjët e bimëve të përshtatshme për ushqim në pluhur dhe i zier. Në rrënjë përmban mukus, pektin, niseshte, saharoze, acid malic dhe asparagine. Numri i sakarozës mund të arrijë 10%. Në përgjithësi, shuma e saharoze, mukusit dhe substancave të tjera ndryshimin e stinëve.

Zopnyk. Kalmyks janë zhardhokët ngrënshëm zopnyka klubnenosnoho ziera dhe të pjekura. Ndonjëherë ata janë të thata, grimcuar. Përdorin ato edhe kur gatim qumësht bollgur dhe miell. Miell pjekur bukën dhe shtoni atë në çaj. Zhardhokët pluhur zopnyka janë ngrënë dhe Kaukaz. Çikore. Rrënjët çikore për pjesët që janë të thekur dhe milled formë e përdorur për të papastërtive dhe kafe. Rrënja e çikore të egra gjithashtu ka vlerë të madhe ushqyese. Numri karbohidrate inulin në rrënjët e çikore të egra mund të jetë rreth 40-50%. Përdorimi më i gjerë i ushqimit rrënjët i ngrënshëm e bimëve të egra parandalon praninë e materies së zezë, e cila edhe pse i parrezikshëm për njerëzit.

Rodhe. Ka disa lloje të rodhe, të cilat gjenden në vende si fara e keqe, shumë të lira, rrugëve dhe përgjatë lumenjve dhe kështu me radhë. D. Në rodhe mund të përdoren në rrënjët e ushqimit janë të pasura me inulin. Ne kemi nevojë për të mbledhur këtë rrënjët shijshëm tenderit bien bimë vit para. Miell nga rrënjët e thara të rodhe, të përziera me dyfishimin e numrit të miell thekre, mund të shërbejë për të bërë bukë, rrënjë pjekur - për papastërtitë dhe kafe. Rekomandoni ende gatuaj rrënjë copëtuar finely e Molokut kosi, kalë dori, uthull dhe kështu me radhë. N. Për të kthyer inulin si sheqer ëmbël (fruta ose lezulezu). Kandyk.

Popujt e Kaukazit hani qepë dhe gatuar kandyk të thata. Në disa zona Tatarët pije bërë nga llamba, duke zëvendësuar birrë. Livadh Kozelets dhe i madh. Në rrënjët Kozelets të ngrënshëm dhe të rinj rrjedh dhe lë. Rrënjët Dig duhet të bien në bimë vjetore (vetëm gjethet basal). Kur gatim në ujë të kripur është e natyrshme në rrënjët para të shije të hidhur zhduket. Rrjedh janë të inkurajuar për të rrokulliset në mes duarve tuaja për çlirimin nga lëng të hidhur qumështi. Katran Tartar. I ri rrjedh nga Katran egra në gurë stepë, Voronezh, u mblodhën gjithë popullsia si një qese e perimeve, i cili ha para dhe gatuar si lakër.

Rrënjët i ngrënshëm dhe Katran Tatar.
Supë konsiderohen forcon fëmijë. Luleradhiqe zakonisht. Luleradhiqe lë shumë të rinj janë përdorur si sallatë, e njohur Shitjet jashtë vendit Emri franceze "pisanli." Lë gatuar janë përdorur si spinaq. Rrënjët në një thekur përdorur për të zëvendësuar kafe. Numri karbohidrate inulin rrënjësisht vjeshtë vjen rreth 40% të peshës së thatë. Në rrënjë është taraksatsyn substancë të hidhur. Kishte për të gjetur një mënyrë largimin e tij të lehtë, rrënjë luleradhiqe do të merrni vlerë shumë më shumë ushqim. Inulin mund të jenë të përpunuara në sheqer frutash, është e ëmbël se sheqeri tonë të rregullt.

Zile ushqimor. Ka një zile, gjethet e të cilit janë përdorur në ushqim si një sallatë dhe rrënjët e ëmbël qepë. Geum. Kjo - lumi Geum dhe qytetit. Të dy gjethe të freskëta të rinj mund të shërbejë si një sallatë. Përveç kësaj, Geum rrënjët e tij të qytetit, karafil nën emrin e rrënjë është përdorur në mjekësinë popullore për ushqim shije. Rrënjët e të dy Geum përdoret në brewing. Yahlytsya. Masat nuk janë të lë të rinj shpalosën dhe petioles veçanërisht të rinj fletë - ushqim në vend të lakër për supë dhe Botvynov gatim.