Detraleks përshkrim të drogës


Detraleks drogës - është një vend modern dhe shumë efektive orientim venotonizuyuchu anhioprotektivnym. Komponentët që përbëjnë anëtarësinë e saj, për të forcuar muret e enëve të gjakut dhe për të reduktuar pezëm venoz. Në këtë drejtim, Detraleks rekomandohet për përdorim me pamjaftueshmëri venoze, venat me variçe, hemorroide, etj Detraleks: Përshkrimi i drogës Medikament Detraleks (DETRALEX) vjen ne formen e tabletave, ngjyrës veshura kuqërremtë.
Një tabletë përmban: micronized pastruar fraksion flavonoid - 500 mg Hesperidin 10% - 50 mg diosmin 90% - 450 mg. Pronat farmakologjike e drogës Përshkrim Detraleks mjekësi thotë se ajo është treguar për të përdorur si venotonizuyuchu dhe anhioprotektivnym fondeve.

Në pilulës reduktuar venat zgjateshmëri dhe bllokimet venoz është eliminuar, në rënie pėrshkueshmėrisė kapilar dhe rritjen e rezistencës. Në kryerjen e gjykimeve të kontrolluar dyfish të drogës janë përdorur metoda objektive dhe cilësinë e substancave aktive të studiuar në hemodinamikën deje, të cilat konfirmuan vetitë farmakologjike e Detraleks drogës. Efekti terapeutik optimal arrihet duke marrë 2 tableta herë Detraleks Indikacionet "Detraleksa." * Pamjaftueshmëri kronike deje dhe venoz-limfatik periferik pamjaftueshmëri. Eliminimi i simptomave që lidhen me një ndjenjë e shurdhim në këmbë, dhimbje dhe këmbët "lodhje mëngjes". * Ënjtje lokalizuara Prania e contraindications * Hypersensitivity të medikamentit.


Contraindications të tjera janë identifikuar. Si funksionon Detraleks? Përshkrim venotonizuyuchu veprimit të drogës Efekti terapeutik, ndërsa duke marrë të drogës është për të rritur tonin venoz. Plethysmography venoz permbylles (merkuri tendosje matës) tregoi se venoz kohë zbrazje është reduktuar në mënyrë të konsiderueshme. Përshkrimi i veprimit të drogës në microcirculation Në dy të verbër e kontrolluar gjyqet ka treguar dallim të rëndësishëm statistikor në mes të veprimit të drogës dhe placebo. Në pacientët me brishtësisë kapilar, pas trajtimi me Detraleks përmirësuar rezistencën kapilar, i matur anhiostereometricheski.

Në analizimin e rezultateve të studimeve klinike tregoi aktivitetin terapeutik të drogës nën flebolohyy, duke eleminuar simptomat e venave me variçe, trajtim deje pamjaftueshmërisë. Detraleksa provuar efekt pozitiv në trajtimin e hemorroide proctology. Detraleks e aplikimit gjatë shtatzënisë dhe laktacionit Në përshkrimin udhëzimet e përgatitjes dhe aplikimit nuk përmendi për asnjë efekte anësore, ndërsa duke marrë Detraleksa gratë shtatzëna. Për shkak të faktit se ka të dhëna për nxjerrje e drogës në qumësht, përdorni Detraleksa gratë gji me gji nuk është i rekomanduar. Perdorimi i Detraleks drogës Është e rekomanduar për të përdorur drogën 2 tableta në ditë gjatë ngrënies.

Në hemorroide akute ekspertët këshillojnë që të marrë 6 tableta në ditë për 4 ditë. Next 4 tableta në ditë për tre ditë. Sa shpesh aplikoni Detraleks? Kur pamjaftueshmëri venoz është e rekomanduar për të marrë 1 tabletë dy herë në ditë së bashku me të ngrënies gjatë drekë dhe darkë. Kur manifestimet e hemorroide të duhet të marrë 6 tableta në ditën e parë, pastaj 2 tableta. Masat paraprake ndërsa duke marrë drogë Në rastin e hemorroide akute, përdorni "Detraleksa" nuk është zëvendësim për trajtim specifik çrregullime të tjera anale. A nuk mendoni se ju mund të aplikoni Detraleks gjatë. Trajtimi duhet të jetë jetëshkurtër.

Nëse pas trajtim afatshkurtër i simptomave nuk u zhduken, konsultoni një proctologist specialist dhe të kalojë një provim të veçantë. Gjithashtu shih terapi aplikuar. Kur qarkullimi i gjakut venoz, efekt maksimal terapeutik është e kombinuar me një mënyrë jetese të ekuilibruar. Është e nevojshme për të reduktuar ekspozimin në diell, të humbasin peshë dhe të jetë i sigurt për të veshin stockings korrigjuese dhe triko që përmirësojnë qarkullimin e gjakut për shkak të Detraleks drogës Përshkrimi i efekteve anësore të barit. Në disa raste, nuk shënuan neurovegetative të rëndësishëm dhe çrregullime gastrointestinale.

Efekte serioze anësore të drogës janë vërejtur. Para se të filloni përdorimin e produktit "Detraleks", kontrolloni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,