Detraleks përdorin në praktikën mjekësore, udhëzimet për përdorim, analoge të drogës


Në botën e sotme të shumës shkencor dhe teknologjik të progresit të aktiviteteve të përditshme njerëzve fizike ka rënë ndjeshëm. Shkallë, ashensorë, makina, madje edhe kontrollet e largët, puna në kompjuter dhe shikuar TV pothuajse përjashtohet nga ushtrimi tonë të thjeshtë në këmbë. Për fat të keq, kjo mënyrë e jetës dhe të provokojë përparimin e mëtejshëm të shumë sëmundjeve, duke përfshirë venat me variçe, jo vetëm gjymtyrë të ulët, por organet pelvike dhe zorrët.
Ai u krijua si një drogës Detraleks sinonim - Venarus. Droga e mësipërme kemi diskutuar në artikullin "Detraleks: përdorim në praktikën mjekësore, udhëzimet për përdorim, analoge".

Në thelb Detraleks - një droge të përdorur në praktikën e cila është treguar në rast të rrjedhjes të dëmtuar të gjakut në venat dhe një drogë, normalizes ton venoz. Simptomat e kësaj sëmundjeje të ekstremiteteve të ulëta janë: • ndjenja e shurdhim në këmbë; • Lodhje në këmbë në mëngjes; • Dhimbje në këmbë. Gjithashtu mjekësi përdoret në trajtimin e hemorroide, si një komponent i terapi ndihmës. Ky mjet farmakologjik është në dispozicion në formë tabletash dozë prej 500 miligram. Në flluskë përmban 15 tableta. Pllakat Detraleksa me strukturë heterogjene, formë ovale, ngjyrë trëndafili dhe ilaçe portokalli.


Perberja është një 90 përqind diosmin dhe 10% flavonoids. Gjithashtu eksipiente shtuar. Si për të bërë Detraleks? Detraleks tableta merret me gojë, me pak ujë. Ne rekomandojmë marrjen e tyre në mes të ditës dhe natës kur ngarkesa në shtrat venoz më i madh. Mjekësi është marrë me ushqim. Në përgjithësi, në rast të venat e pamjaftueshme të gjymtyrëve të ulët të emëruar dy pllaka në ditë. Ju duhet të dini se trajtimi Detraleksom nuk zëvendësuar ato masa parandaluese që duhet të kryhen në pacientët me pamjaftueshmëri venoze: • humbje peshe, nëse ajo e tejkalon nivelet normale; • Fshij një qëndrim të gjatë në këmbë, që është në këmbë; • ngritur pozitën e gjymtyrëve të ulët gjatë gjumit apo tjetër (ju mund të përdorni një rul me batanije); • Veshja rrobaqepës mbathje compression special (çorape, triko); • Përzgjedhja e aktivitetit optimale fizike (në këmbë); • pirja e duhanit Përjashtim dhe konsumit të tepërt të alkoolit; • Ekspozimi Limit të diellit.

Nëse tableta përdorur për të trajtuar hemorroide (venat me variçe të rektumit), doza rritet në 6 tableta në ditë me ulje të mëtejshme të dozës. Kursi është përgjithësisht një javë. Mos harroni se ne e konsideronim duhet të përdoret në kombinim me droga të tjera të cilat përcaktohet proctologist ose kirurg pas testimit diagnostik dhe përcaktimin e ashpërsia e sëmundjes. Janë regjistruar raste të mbidozë Detraleksa. Në rast të mbindjeshmërisë ndaj drogës dhe gjasat e reaksioneve alergjike nuk është përdorur. Përveç kësaj, përdorimi i drogës, ka disa kufizime: • Shtatzënia; • Ushqyerja me gji.

Detraleks mund të shkaktojë disa efekte anësore: • Nga traktin gastrointestinal - të përzier, të vjella, diarre; • Dhimbje koke, marramendje, dobësi; • Ekziston një mundësi e urtikarie dhe kruarje të lëkurës. Bazuar në faktet e mësipërme, ne edituar faqen e internetit kanë për të thënë në lidhje me atë udhëzim për përdorimin e ilaçeve duhet gjithmonë të lexohet para përdorimit. Përveç kësaj, drogës mund të jetë e përshkruar nga mjeku. Kjo është e nevojshme për të shmangur ngjarjet e mundshme negative. dhe një herë të sqaruar - përveç analoge të tjera Detraleks Venarus ende në dispozicion. Helen,