Depresioni është një trajtim popullor për depresion


Ndonjëherë në qoftë se një person humbet terren nën to. Asgjë e saj e kënaq, asgjë interesante. Ai nuk mund të koncentroheni, ai sulmohen nga dyshimet, frika, pothuajse gjithmonë i pabazuar. Nëse kjo situatë ndodh më shpesh, apo edhe të merr një formë të zgjatur, është koha për të ndërmarrë veprime urgjente për të trajtuar depresionin. Ka shumë mënyra për të kapërcyer atë, secili zgjedh atë që ai ishte më afër, por jo gjithmonë zgjedhja e tij është e saktë. Ne flas me ju sot në lidhje me metodën e sigurt, efikas dhe të besueshëm për të kapërcyer depresionin. Tema jonë, "Depresioni. Njerëzit të trajtuar depresionin. " Pse depresioni?

Nuk është një kusht zakonisht shërohet nga traumat, stresi. Ndonjëherë ajo nuk fillon menjëherë, është një kohë dhe një gjendje depresioni, frika, ankthi, me sa duket për asnjë arsye të dukshme. Depresioni gjithashtu mund të shkaktojë lodhje të akumuluar, probleme të pazgjidhura ngarkesës, frikën (i humbur punët e tyre, të merrni të sëmurë, humb familjen tuaj dhe kështu me radhë. N.). A nuk i rastësishëm për gjendjen e tij, duke shpresuar se çdo gjë shkon në vetvete. Shtyrë thellë në përvojën, duhet të thyejnë, herët a vonë, përmes një mirëqenie maskë dhe sëmundje atëherë goditur edhe më shumë. Gjëja më e keqe është se në një nivel të lartë të vetëvrasjeve të shkaktuara nga shumë shpesh ajo është depresioni i fshehur.


Trajtimi i mjeteve juridike popullore depresionit Për fat të keq, shumë njerëz që vuajnë nga probleme psikologjike gjejnë lehtësim në alkool. Por kjo është mashtruese ndihmë! Së pari, ai me të vërtetë vepron si një antidepressant fogged bllok trurit mendimeve negative. Por të matur, njerëz papritmas e kupton se depresioni nuk do të shkojnë larg, dhe u bë shumë më e vështirë. A nuk është ajo? Prandaj, në qoftë se ju nuk mund të bisedoni me një psikolog profesionist, provoni receta popullore që do t'ju ndihmojë në masë të madhe të lehtësuar gjendjen dhe të shpëtoj të problemeve psikologjike. Për fat të mirë, depresioni me sukses të trajtuar.

Mënyra më e lehtë për të hequr qafe mërzinë sezonal që vjen nga mungesa e dritës së diellit. Në këtë rast, më shumë janë në rrugë gjatë ditës, të shkojnë në seancat rrezitje, terapi të lehta. Në mbrëmje, nuk e pajis keq, përfshijnë më shumë dritë në shtëpi, të paktën në dhomën ku ju jeni shumicën e kohës. Për trajtimin e mjeteve juridike popullore depresionit, provoni këto Recipes : Për të përmirësuar humor, vitaliteti i një madhësi të mesme copëtuar xhenxhefil të freskët, pour 0,5 litra. Vodka e mirë, hiqni në një vend të ftohtë për një javë. Pastaj merr 1 h. L. mëngjes dhe pasdite, jo më shumë se 2 herë në ditë.

Kur shtetet e shtypur, u ul performancën, të përgatisë vetes një çaj në mëngjes, xhenxhefil copëtuar i vogël, e vënë me kujdes poshtë lugë e tij prej druri derisa të aktit lëng.
Pastaj Vendos xhenxhefil në një filxhan, shtoni 1 lugë. L. mjaltë, derdh ujë të valë. Kur ftohur pak, pini këtë çaj për hyrjen në fuqi të energjisë. Nuk është një tjetër ilaç i mirë popullore për të trajtuar depresionin, 50 g kanellë derdh gjysmë litër vodka, hiqni një vend të errët për 3 javë. Çdo shkundur tretësirë ​​natë. Pastaj tendosje dhe pini 30 pika në 1 lugë gjelle. l. ujit. Ky mjet do të eliminojë melankolik, të të mbush me energji, të përmirësojë gjendjen shpirtërore.

Për trajtimin e depresionit do gjethe delli. 1 tbsp. l. Gjethet e thata pour 1 tbsp. ujë të vluar, të përfundojë një peshqir, të lënë për gjysmë ore. Atëherë pini 2 lugë. l. tri herë në ditë për rreth 2-3 javë. Megjithë thjeshtësinë e saj, infuzion e gjethe delli është një ilaç shumë i mirë për depresion. Për të sjellë në tonin e trupit, rritjen e efikasitetit, makinë larg mendimet negative do të ndihmojë hithër dhe luleradhiqe. Për këtë filxhan e gjysmë copëtuar nettles freskëta të rinj, dandelions sa më shumë (rrënjët, gjethet, rrjedh, lule). Pastaj shtoni 1 tbsp. l. pelin të freskëta barishte, rrënjë ëmbël flamur copëtuar. Bluaj çdo gjë në një blender, i hedh një gjysmë litër vodka.

Hiq infuzion për 10-12 ditë, tendosje, të marrë 1 h. L. një filxhan e katërta e ujit. Pas një jave pritje të përditshme në mëngjes do të ndjeni një rritje të forcës. Për të eliminuar lodhje, lodhje, humor lartësi, rritjen e efikasitetit, të përgatitur një tretësirë ​​të tillë, rrënjë Rhodiola Rhodiola grimcuar pour vodka (01:10). Lënë atë për 2 javë, pastaj të marrë 10 pika në 1 lugë gjelle. l. ujë 3-4 herë në ditë, por jo natën. Njerëzit të trajtuar depresionin fillojë të ndryshojë dietën e tyre të zakonshme. Të jetë i sigurt për të bërë perime tuaj të përditshme tryezë dhe fruta. Hani medoemos domate, portokall, limon.

Menu duhet të jetë një mëlçi viçi, mish lope i zier, panxhar, mollë, shegë. E pra, luleshtrydhe, banane, çokollatë - të gjitha ilaqet kundër depresionit të njohur nuk do të heqë dorë nga ta. Dhe, të shikojnë statusin tuaj emocionale: fokusohet në telashe të vogël. Nuk zbatohet për veten e saj shumë të kërkuar, nuk e shaj veten nëse diçka nuk do të thotë që ju nuk mund të. Është më mirë të qetë mendoni rreth saj, të analizojë situatën, do të përpiqen për të gjetur. Sipas psikologëve, ajo ishte e drejtë vendimi - gjithmonë e lehtë. Heqin veten jashtë në shtrat dhe të gëzojnë një stërvitje të paktën fizikisht rimbushje. Por shëtitje në fundjavë në vend me familjen ose miqtë, të përbashkët ski fushatat ose biking, dhe vetëm ecje - mund të bëjë mrekulli!

Përdorni kombëtar dhe trajtim depresioni do të largohet nga ju! Cheers! Svetlana,