Fruta gujava karakteristika të bukur recipes


Gujava Sweet ekzotike tashmë mjaft të njohur në vendin tonë. Kjo fruta të ngjashme me një mollë, të importuara për ne nga e Veriut dhe Amerika e Jugut, ku frytet rritet në përhapjen e pemëve, të cilët arrijnë 20 metra. Fryti është gujava lëng, i mbuluar me lëkurë të gjelbër, dhe brenda janë mishin portokalli-i kuq, e cila është duke ngrënë. Edhe mishi shumë e shijshme, fruta lëng posedojnë veti të dobishme dhe vlerë të lartë ushqyese. Sot në vend, ne do të flas me ju në lidhje me fruta të ëmbël, të mësojnë se çfarë përbërësit që përmbajnë fruta gujava, karakteristika e bukur receta nga vete desserts shijshme.

Përbërja biokimike e fruta gujava Komponentet kryesore të përfshira në fruta, ujë, fibra natyrore, fruktoza. Ato gjithashtu përmbajnë proteina, të ulët në yndyrë. Përveç kësaj, si pjesë e gujava ka vitamina B, vitaminë C, A, C. Gjithashtu në bollëk frutash e mineraleve. Për shembull, ato përmbajnë hekur, kalcium, magnez, bakër, zink, fluori. A janë ata gjithashtu një fosfor të rralla dhe të vlefshme shëndetësore, squfur, jod, mangan, etj Vitamina C në fruta gujava është rreth 5 herë më shumë se portokall. Prandaj, ajo është shumë e dobishme për të përdorur me beriberi, për të përmirësuar funksionin e imunitetit sistemit, limfatik.


Fruta është i dobishëm në parandalimin e gripit, ftohjet. Pronat e dobishme e gujava Këto fruta kanë aftësinë për të forcuar kockat. Gjithashtu, pronat e gujava të përmirësojë funksionin e zemrës, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të normalizuar presionin e gjakut. Sepse fruta përmbajnë një sasi të madhe të fibra natyrale, përdorimi i saj i rregullt ndihmon për të forcuar, për të përmirësuar sistemin e tretjes. Frytet kanë anti-infektive, pronat antibacterial, kështu që ata mund të përdoret si një infeksionet profilaktike zorrëve. Sipas disa mjekëve, nutritionists, konsumi i rregullt i gujava frutash 1-2 në ditë ndihmon për të hequr qafe marramendje, dhimbje të muskujve të hequr.

Fruti është i dobishëm në sëmundjet e kavitetit oral, ciklit menstrual, etj Është vërtetuar se fruta gujava të ketë një efekt të butë analgjezik. Prandaj, ato mund të përdoren për të hequr dhimbje dhëmbi, dhimbje shpine, spazma nervore. Frutat gjithashtu kanë efekt të butë antipiretik. Prandaj, ata janë të rekomanduara për infeksionet e sipërme të rrugëve të frymëmarrjes dhe ftohjet. Kur një dhimbje të fytit, dhimbje fyti, kollë, hundë hedhur gargarë dobishme, lani pasazhe të hundës zierje e gjethet e bimëve.
Zierje e lë përdoret edhe nga jashtë për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës.

Slurry e gjethe të freskëta janë përdorur për trajtimin e abscese, vlon, e përdorur për shërimin e shpejtë të plagëve dhe shkurtime. Gujava përmban sasi të mëdha të antioksidantë, kështu që frytet janë rigjeneruese, pronat rinovimin, anti-inflamator, anti-tumor. Prandaj, nëse është e mundur, të blerë këto të dobishme, fruta të ëmbël, hani ato të freskëta për trajtimin e ekstrakteve farmaceutike mund të përdoret dhe ekstrakte të veçanta nga të. Gjithashtu me fruta gujava mund të jenë të përgatitur enët shumë interesante dhe ekzotike që me të vërtetë si të gjithë dhëmbin e ëmbël, veçanërisht fëmijët. Oferta ju disa receta me gujava : Shënoj me gujava dhe fruta të freskëta për këtë recetë ju do të duhet: 6 copë.

gujava pjekur, të prerë në feta, finely copëtuar pjesë të vogël të rrënjë xhenxhefil (2,5 cm.), 0,5 litra. ujë të freskët të pastër, 0,75 ml të çajit brewed fllad, 150 g. sheqer. Gjithashtu përgatitur 150 ml. lëng të freskët nga portokalli, pineapple, 60 ml. lëng limoni, akull grimcuar, se sa të doni për të vënë. Si të gatuaj: xhenxhefil grimcuar pour 0,5 cent. ujë, vlim, Tomita për ngrohje të ulët për 10 minuta. Atëherë le të ftohtë, tendosje, lëndëve të para shtrydh përmes marlechku. Peeled, prerë gujava fruta fshij nëpër një kullesë për të hequr fara. Tani përzierje e ujit xhenxhefil, fruta copëtuar, shtoni sheqer, të gjitha llojet e lëngje, çaj, ujë, pjesa tjetër.

Të gjitha Llokoçis derisa sheqeri të tretur. Vendos pjesën e poshtme të enë akulli i gjerë i grimcuar, pour shënoj. Në 10-15 minuta ju mund të derdh pije në gota. Para se të shërbejnë, garniturë me një gotë portokalli buzë rrethi. Gujava i mbushur me djathë për këtë recetë, të përgatitur 2 copë. gujava, 150 g. freskët, jo shumë yndyrë gjizë, 1 tbsp. l. mjaltë natyral, 1 tbsp. l. manaferrat të freskëta ose të ngrira Kastrati. Si për të përgatitur: lahen me fruta e ujit, leckë të thatë, të prera secili në 2 gjysmave. Duke përdorur një lugë çaji butësisht hiqni gjysmave të grurit, dhe një numër i madh i tul.

Ju merrni 4 gjelbër "barkë". Tani fshij djathë nëpërmjet një sitë, përzierje me mjaltë. Një ngrohjes pak në mikrovalë për të ngrohur djathë ishte. Tani bluaj përdorur gujava Pulp blender, përzierje me salcë djathi. Plotësoni gjysmën e përzierje të frutave, manaferrat, garniturë boronicë në krye. Lëvozhgë, në këtë rast vepron si një pjatë. Por ju gjithashtu mund të hani nëse gujava është shumë i butë dhe të freskëta, dhe zhvishem tyre të butë. Ne biseduam me ju në lidhje me fruta gujava, receta të dobishme të sjellë me të. Tani ju e dini më shumë për këtë fruta ekzotike. Përdorni fruta e ëmbël për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, të gatuaj receta të shijshme ëmbëlsirë për të dhënë.

Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!