Çantë Shepherd - përdorimi i foto, përshkrimin, contraindications, përbërjen, pronat dhe receta


Çantë Shepherd - përshkrim.

Një vjetor barishte barishte 20-30 cm i gjatë me se-meystva lakër. Stem bimë me shkumës-Kimi gjethe të ngushta, i drejtë, i vetëm. Gjethet radikale pinnatipartite çantë bariut, erdhi. Stem lë të tërë, sessile, alternative. Lulëzuar bimët janë të rregulluar në racemes zgjatur, të bardhë, gjobë.
Lule në prill - Shën Bray. Fruta - pod mnohosemyannoy, maturohet në maj. Për të mësuar më shumë për ju bimore nga artikullin "çantë Shepherd -. Përdorimin e foto, përshkrimin, contraindications, përbërjen, pronat dhe receta"

Shpërndarja.

Çantë Zonja e bimëve rritet në të gjithë Rusinë, me përjashtim të Veriut e Largët.

Ajo rritet së bashku fushat dhe rrugët, më shumë të lira, në kopshte dhe pemishte.

Çorape.

Droga e bëra nga pjesët e bimëve super-tokësore. Bari është korrur ndërsa centrali është në lulëzim, atëherë sous-veshje në dhoma të ajrosura ose jashtë në hije. Bari mund të ruhet deri në 12 muaj.

Çantë Shepherd - Photos.

Bimët e magazinimit - bariut çantë.

Aktualisht substancat rrëshinor bimore, vajra esenciale, acetilkolinės, choline, taninet, tyramine, kalcium dhe kalium, saponins, flavonoids, taninet, vitaminat K dhe C.

Çantë Shepherd - pronat e bimëve.

Grass mbjell qese bariut zvogëlon enët e gjakut periferik, rrit tonin e muskujve të mitrës, duke siguruar pronat e butë hypotensive.


Çantë Shepherd - përdorimi.

Aplikimi çantë GRASS gra vetë në mjekësinë popullore ka gjetur kohë më parë. Çantë Shepherd përdorur si një agjent hemostatik në n-Morro dhe gjakderdhje mitrës. Grass dobishme për menstruacioneve dhimbshme. Infuzion i uzinës është bërë obligim për gurë të traktit urinar dhe cystitis.

Në praktikën e mjekësisë barishte medicinale tradicional gjetur aplikim në hipertension, menopauza, ethe, metabolizmin Naru-shenyy kripë, gurët në veshka, hemorroide-Roe, të matyzmam Revolucionit dhe cystitis.

Të pods infuzion janë përdorur si një agjent hipnozës për çrregullime nervore, si dhe kollës dhe gripit për të ulur temperaturën e trupit.

Qese Shepherd infuzion-së është përdorur për Ra-përpiqet dhe bruises si një mjet të jashtëm.

Çantë Shepherd - receta.

Infuzion.

Filxhan Brew me ujë të valë 10 gram çantë gra barishte-së dhe të këmbëngulin. Pas ftohjes, filtër, e shtrydhur materiale. Merrni 1 tbsp. l. 4 - 5 vjet Një ditë..

Infuzion i një agjenti Cro-voostanavlivayuschee.

Gotë me ujë të nxehtë valë derdh-gjatë 2 tbsp. l. qese Shepherd bari s dhe ngrohjes për 15 minuta në 100? Dush C ujit. Minuta të ftohtë dhe vetëm 45 mund të filtruar dhe shtrydh të lëndëve të para. Volume infuzion të sjellë në 250 ml. Merrni 1 tbsp. l. 4 - 5 vjet Një ditë pas ngrënies..

Infuzion gjatë kulm.

Z. Stuckey krijoj ujë të vluar 1 tbsp. l. Grass mbjell qese bariut dhe të vazhdojë për të thirrur atë 02:00, atëherë filtruar. Merrni 1 tbsp. l. 4 g. Per ditë për 1 / 02:00 me ushqimin.

Infuzion me jo-mbajtjen e urinës tuaj.

Krijoj 2 gota ujë të valë 3 tbsp. l. çantë Shepherd bari dhe pastaj largohen për të nga 3 deri 04:00 në një termos në fund filtër. Ju lutem Prano-0,5 gota 4 g. Per dite para ushqimit.

Infuzion i sëmundjeve të veshkave.

Filxhan Brew me ujë të valë 40 gram çantë bimeve bariut dhe pastaj të lënë për 30 minuta dhe filter, shtrydh të lëndëve të para. Merrni një gotë 3 g. Per dite.

Infuzion si cholagogue.

litër e vluar Brew ujit 40-50 gram çantë gra barishte-së dhe pastaj të lënë për 1 / 02:00, pastaj filtrohet dhe shtrydh të lëndëve të para.

In-marrë 0,5 gota në orë para ngrënies.

Infuzion për përdorim të jashtëm.

Gotë me ujë të zier në temperaturë dhome pour 3 lugë. l. çantë barishte gra, atëherë ajo insistojnë 08:00, pastaj filtrohet dhe shtrydh materialet e mbeturinave. Përdorimi industr-tion dhe fasha.

Preparatet farmaceutike.

Produkti "superioritet Gras çanta ziej" - përdoret si on-Stoyev mitrës gjakut-rrjedhë dhe ngathtësi mitrës.

Çantë Shepherd - contraindications.

Mos harroni se çdo gjë çantë e gra kishin pronat medicinale, përdorimi i saj është i kundërindikuar në shtatzëni dhe prirja për trombozë.