Kërpudha Chanterelle vrasin parazitëve


Luftën vendosën parazitëve të ndihmojnë shumë bimë medicinale. Për shembull, tansy, fara kungull, dragua. Vetëm ata nuk mund të përballojnë me të gjitha llojet e parazitëve, dhe përveç forcave të bimëve nuk shkatërrojnë vezët e tyre. Dhe kështu sëmundja kthehet përsëri, duke luftuar krimbat vonuar. Për fat të mirë, nuk është një alternativë e shkëlqyer, si kërpudha Chanterelle vrasin parazitëve. Ato ndikojnë negativisht në parazitët e çdo padi që ata mund të vendosen brenda trupit të njeriut. Dhe më e rëndësishmja, chanterelles vrasin vezët e tyre. Nuk ka bimë ka efekt të tillë, por kërpudha - po. Chanterelle ilaç për parazitë kanë kohë që njihet.

Ndoshta ju jeni në mbledhjen e tyre kanë vënë re se krimbat anashkalojë ato nga. Chanterelles me krimba vetëm nuk ndodh në natyrë. Ajo është e pastër e të gjitha kërpudha. Më shumë chanterelles tepër të shërimit. Hinomannozu polysaccharide zbuluar në përbërjen e këtyre kërpudhave humbet helmintet me pasardhësit e tyre. Përveç kësaj, ndryshe nga drogat sintetike anthelmintic, helmet nuk hinomannozu parazitet, dhe zbatohen në rreshtim të mbuluar të tyre, dhe pastaj bllokon qendrat nervore dhe zgjidh vezë shell e krimbave, duke shkatërruar shumë masoneri. Ky dëm për shëndetin e njeriut nuk janë aplikuar. Megjithatë, kjo substancë është e shkatërruar nga trajtimit të ngrohjes dhe pickling.


Prandaj, për të vrarë parazitët për të ngrënë chanterelles ose të papërpunuara, ose kuzhinier infuzion ose tretësirë ​​e kërpudhave të thata. Vetëm me të gjitha pronat medicinale e kërpudha chanterelles mbeten. Por bëj tretësirë ​​e kërpudhave të freskëta nuk janë të rekomanduara. Tretësirë ​​e chanterelles mbi alkoolin. Pastroni chanterelles mbledhura nga të tokës dhe pyjeve mbeturinat, të vendosur në një letër të pastër apo leckë, thatë e tyre në diell. Nëse ju jeni të thatë në tharëse, pastaj vendosni temperaturën jo më të lartë se 40 gradë. Kërpudha të thata bluaj në një shtet pluhur. Pastaj derdh një lugë çaji pluhur 150 ml vodka dhe të lënë për 10 ditë pa qasje në dritë, lëkundje përditshme.

Përgatitur infuzion nuk është filtruar. Për të vrarë parazitët shlyhen brenda jush, pini 2 lugë tretësirë ​​me sedimentit në mbrëmje para se të shkojnë në shtrat. Aplikoni tretësirë ​​e chanterelles ju do të duhet të 2 muajve në vijim. Infuzion i chanterelles. Lugë çaji pluhur kërpudha insistojnë gotë gji me ujë të zier në temperaturë dhome. Një infuzion orë është gati. Pini atë me sediment para gjumit. Përdorni recetë me chanterelles thata parazitëve brenda 20 ditëve. Mjekimi me kërpudhat të bardhë. Edhe më mirë ju mund të shpëtoj e parazitëve së bashku me kërpudha.

Nëse trupi parazitëve të vdekur mund të shkaktojë inflamacion. Për të parandaluar këtë, përdorni pluhur e kërpudhave të thata. Ju mund të gatuaj çdo pluhur veç e veç, dhe ju mund të përzierje e tyre në mënyrë të barabartë dhe kuzhinier tretësirë ​​ose ekstrakt siç përshkruhet më sipër. Shumica e fëmijëve vuajnë parazitet e vendosura. Vëmendje të paguajë për sjelljen e fëmijës tuaj. Nëse ai scrapes dhëmbët e tij në gjumin e tij, ka një zakon të marr vazhdimisht gishtat në hundë, ose të ndjehen siklet dhe dhimbje në kërthizë, më shumë gjasa një fëmijë është i infektuar me krimba. Ndërmarrë veprime urgjente - Përgatitja e një infuzion i kërpudhave.

Vetëm një përqindje e pluhur zvogëluar përgjysmë. Lëreni fëmijën tuaj gjatë natës nuk është një filxhan, dhe një lugë gjelle e infuzion. Në përgjithësi, në varësi të moshës. Përveç kësaj, kërpudha Chanterelle privuar përgjithmonë nga krimbat, ata kanë antitumor dhe efektet imunostimulues, ndihmë në trajtimin e inflamacioneve të ndryshme. Vitamina A janë shumë më të larta sesa në karrota. Për shkak të pranisë së squfurit, përfshirjen e tyre në dietë për parandalimin e kancerit. Është e dobishme për të përdorur ato si osteoporozën, trashje, anemi, rakit dhe dysbacteriosis. Nisur tashmë sezonin e kërpudha, që do të thotë se është koha për të shkuar në pyll për të mbajtur chanterelles dimrit.

Mblidhni këto kërpudha të mrekullueshme të kuqe, gatuaj ato me ushqimet e shijshme të shëndetshme. Ata janë të pjekur shijshme, marinuar dhe formë kripur. Kur korrje dimrin chanterelles nuk shohin ngatërruar ato me chanterelles rreme! Dhe mos harroni nasushyty tyre për të përgatitur pluhur medicinale. Ju mund të shtoni një shumëllojshmëri të pjatave.
Për shembull, patate të ziera spërkati apo të shtoni në supë, për të bërë erë kërpudha. Në përgjithësi - dhe të shijshme dhe të shëndetshme! Mbani pluhur kërpudha në një kavanoz qelqi në bufe kuzhine. Chanterelle vrasin parazitëve, kështu që familja juaj do të sigurohet gjatë gjithë vitit me antihelmintnym natyror do të thotë.

Për më tepër, përveç duke u shpëtoj e "banorëve të padëshirueshme", ju privojë trupin tuaj e toksinave, dhe mund të ndjehen shumë më të shëndetshme. Për më tepër, ndjenja se ju askush ha (përveç gjysmën tuaj të dytë), do t'ju japë një ndjenjë të rehati dhe besimit në jetë. Cheers! Svetlana, www.rasteniya -lecarstvennie.ru